Rusové stvořili levné auto, které pobere spoustu nákladu. Něco takového tady chybí

Opravdu levné a opravdu praktické auto dnes na trhu chybí, zájemci o něco takového se musí rozhlédnout na trhu ojetin. V Rusku přitom takový vůz vzniká, u firmy navázané na AvtoVAZ.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Rusové stvořili levné auto, které pobere spoustu nákladu. Něco takového tady chybí

5.11.2018 | Petr Prokopec

Opravdu levné a opravdu praktické auto dnes na trhu chybí, zájemci o něco takového se musí rozhlédnout na trhu ojetin. V Rusku přitom takový vůz vzniká, u firmy navázané na AvtoVAZ.

Pick-upům v Evropě sice moc nefandíme, nicméně to neznamená, že by po nich zákazníci netoužili. Svého času to věděla Škoda, stejně jako třeba Dacia. Jenže kdeže loňské sněhy jsou, ani u jedné z citovaných automobilek už takto zaměřený model nenajdete. Rumunská má k dispozici alespoň polooficiální náhradu, u Čechů je stále ticho po pěšině. A zatím se nezdá, že by v dohledné době došlo na nápravu.

Pokud ovšem po levném pick-upu toužíte a Dacia není vaším šálkem kávy, můžete nasměřovat svůj zrak k ruské Ladě. Ani ta sice nemá pick-up v oficiální nabídce, nicméně je spjata se společností VIS Auto, která takový vůz nabídnout může. Do parády si vzala sedan Granta, který nedávno prošel modernizací a disponuje svěžím designem i řadou nových prvků v kabině, a na jeho základě stvořila levný pick-up.

Díky modernizaci dárcovského vozu je pick-up Lady vůbec poprvé v historii dostupný s nárazníkem v barvě karoserie, což jen umocňuje jeho přitažlivost. Na soutěž krásy to ale samozřejmě nestačí, neboť Granta byla upravena spíše užitkovým než jakýmkoliv jiným způsobem. Zákazníci mohou volit mezi třemi variacemi nástavby, která má maximální nosnost 720 kilogramů.

Ona volba se přitom promítne do ceny, která je pochopitelně vyšší než u dárcovského vozu. Zatímco ten je k mání od 419 900 rublů (cca 145 400 Kč), na pick-up je třeba si připravit minimálně 648 500 RUB (224 600 Kč). Za ty je prodáván valník, VIS Auto ale nabízí také pick-up s nástavbou, který stojí 669 500 rublů (231 850 Kč). Rozhodnout se můžete i pro dodávkovou variantu, která kromě zakryté a prostorné korby disponuje střešní nástavbou. Kvůli tomu však cena narůstá na 680 500 RUB (235 700 Kč). Všechno jsou to velmi příjemné ceny, dražší bude jen chladírenské provedení, na to však musíme vyčkat.

Pohonná jednotka se ve všech případech nemění, počítat tedy lze pouze se základní verzí 1,6litrového atmosférického čtyřválce. Výkon 87 koní má proto na starosti jen pětistupňový manuál, automatické převodovky spojené s početnějším stádem zatím s konverzemi spojeny nejsou. A nejspíše ani nebudou, cena by totiž v té chvíli ještě dále šplhala.

Závěrem pak jen můžeme zmínit, že společnost VIS Auto je dceřinou firmou AvtoVAZu. Zatímco tedy v úvodu zmiňovanou konverzi Dacie Duster má na svědomí nezávislá tuningová firma, s níž automobilka pouze spolupracuje, zde se vše odehrává v rámci jednoho koncernu. Počítat je tedy možné i se standardními záručními lhůtami, s nabídnutím takového auta u nás - zvlášť vzhledem k okleštěné nabídce jakýchkoli Lad na českém trhu - bohužel nejspíše nikoli.


Rusové stvořili levné auto, které pobere spoustu nákladu. Něco takového tady chybí - 1 - Lada Granta pick-up 2018 prvni foto 02Rusové stvořili levné auto, které pobere spoustu nákladu. Něco takového tady chybí - 2 - Lada Granta pick-up 2018 prvni foto 01Rusové stvořili levné auto, které pobere spoustu nákladu. Něco takového tady chybí - 3 - Lada Granta pick-up 2018 prvni foto 03Rusové stvořili levné auto, které pobere spoustu nákladu. Něco takového tady chybí - 4 - Lada Granta pick-up 2018 prvni foto 04Rusové stvořili levné auto, které pobere spoustu nákladu. Něco takového tady chybí - 5 - Lada Granta pick-up 2018 prvni foto 05Rusové stvořili levné auto, které pobere spoustu nákladu. Něco takového tady chybí - 6 - Lada Granta pick-up 2018 prvni foto 06Rusové stvořili levné auto, které pobere spoustu nákladu. Něco takového tady chybí - 7 - Lada Granta pick-up 2018 prvni foto 07Rusové stvořili levné auto, které pobere spoustu nákladu. Něco takového tady chybí - 8 - Lada Granta pick-up 2018 prvni foto 08Rusové stvořili levné auto, které pobere spoustu nákladu. Něco takového tady chybí - 9 - Lada Granta pick-up 2018 prvni foto 09
Lada Granta pick-up je dílem společnosti VIS Auto, jenž je pobočkou AvtoVAZu. Jde tedy o oficiální produkt s veškerými zárukami

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama