Rusové ukázali speciální dodávku pro provoz na Sibiři, vypadá podle toho

Cesty Sibiře lemují často bláznivě vyhlížející stroje a nová dodávka od firmy GazStrojMašina je jedním z nich. Vypadá jako náklaďák na kolech z monster trucku a podobně i jezdí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Rusové ukázali speciální dodávku pro provoz na Sibiři, vypadá podle toho

19.3.2019 | Mirek Mazal

Cesty Sibiře lemují často bláznivě vyhlížející stroje a nová dodávka od firmy GazStrojMašina je jedním z nich. Vypadá jako náklaďák na kolech z monster trucku a podobně i jezdí.

V nejstarším městě ruské Sibiře vznikla vskutku nepřehlédnutelná dodávka. Velký, těžký, odolný a dokonce plovoucí stroj přesně odpovídá ruskému receptu na ideální dopravní prostředek do nepohody. Sloužit bude v okolí města Ťumeň ve stejnojmenné oblasti, jejíž obyvatelé se musí vypořádat s náročným podnebím doplněným těžkými přírodními podmínkami Region prosperuje díky těžbě ropy a zemního plynu, okrajově místnímu hospodářství pomáhá i společnost GazStrojMašina produkující originální terénní vozidla od 90. let 20. století.

Její nové nákladní auto vychází z dodávky GAZelle Next, ale prodělanými úpravami vznikla úplně jiná obluda. Konstruktéři použili podvozek SKB-900 s vlastními modifikacemi s vyztuženým a prodlouženým rámem doplněným hnacími nápravami s uzávěrkou diferenciálu původem z GAZu-66. Pohon všech kol zajišťuje přeplňovaný dieselový čtyřválec Cummins o objemu 2,8 litru vybavený elektrickým předehříváním. Spojení motoru s šesticí kol obstarává manuální pětistupňová převodovka.

Auto stavěné do sněhu a bažin obouvá obrovské nízkotlakové pneumatiky, které dopřávají centimetry navíc už tak zdatné světlé výšce 49 centimetrů. Terénní transportér dovede přepravit až 900 kilogramů nákladu po pevném podkladu a zhruba 500 kilogramů uveze po méně stabilním podloží. Off-roadové gumy mají schopnost udržet vůz i na hladině vody, takže bude skutečně těžké najít nástrahy, které by tento stroj zastavily.

Výrobce nabízí různé varianty vnitřního uspořádání, do kabiny se dokáže vměstnat až šest dospělých pasažérů. Firma připravuje pro zájemce i nákladní verzi nebo valník. Součástí standardní konfigurace je autonomní topení Webasto, audiosystém, klimatizace a střešní okno. Prodejní cena začíná od 3,2 milionu rublů (1,1 milionu Kč) a není potřeba žádné zvláštní povolení k provozu na veřejných komunikacích, tedy alespoň na těch ruských...


Rusové ukázali speciální dodávku pro provoz na Sibiři, vypadá podle toho - 1 - GAZelle Next 6x6 foto prvni 01Rusové ukázali speciální dodávku pro provoz na Sibiři, vypadá podle toho - 2 - GAZelle Next 6x6 foto prvni 02Rusové ukázali speciální dodávku pro provoz na Sibiři, vypadá podle toho - 3 - GAZelle Next 6x6 foto prvni 03Rusové ukázali speciální dodávku pro provoz na Sibiři, vypadá podle toho - 4 - GAZelle Next 6x6 foto prvni 04Rusové ukázali speciální dodávku pro provoz na Sibiři, vypadá podle toho - 5 - GAZelle Next 6x6 foto prvni 05Rusové ukázali speciální dodávku pro provoz na Sibiři, vypadá podle toho - 6 - GAZelle Next 6x6 foto prvni 06Rusové ukázali speciální dodávku pro provoz na Sibiři, vypadá podle toho - 7 - GAZelle Next 6x6 foto prvni 07Rusové ukázali speciální dodávku pro provoz na Sibiři, vypadá podle toho - 8 - GAZelle Next 6x6 foto prvni 08Rusové ukázali speciální dodávku pro provoz na Sibiři, vypadá podle toho - 9 - GAZelle Next 6x6 foto prvni 09Rusové ukázali speciální dodávku pro provoz na Sibiři, vypadá podle toho - 10 - GAZelle Next 6x6 foto prvni 10Rusové ukázali speciální dodávku pro provoz na Sibiři, vypadá podle toho - 11 - GAZelle Next 6x6 foto prvni 11
GAZelle Next 6x6 je doma hlavně v těžkém terénu, hlubokém sněhu a blátě a dokonce i na vodě. Když na to přijde, zvládne také silnici

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama