Superjachta od Porsche je tak výjimečná, že raději nemá veřejně známou cenu

Vznikala deset let, snad aby nedělala ostudu značce Porsche. Výjimečný stroj je nyní na prodej, bez miliard na kontě se ale na jeho cenu raději ani neptejte.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Superjachta od Porsche je tak výjimečná, že raději nemá veřejně známou cenu

9.11.2019 | Mirek Mazal

Vznikala deset let, snad aby nedělala ostudu značce Porsche. Výjimečný stroj je nyní na prodej, bez miliard na kontě se ale na jeho cenu raději ani neptejte.

Superjachta navržená společností Porsche Design vstupuje na trh opulentních plavidel. Zájemci sice dnes mají z čeho vybírat, přesto další a další výrobci zkouší nadbíhat lidem, kteří nemají problém utrácet za jachty klidně desítky miliard korun a držet si na nich ve střehu jen pro své vlastní kompletní personál. Je to pro normálního člověka zřejmě nepochopitelný svět bohatství, někteří lidé na to ale zkrátka mají.

Nový hráč v segmentu zkouší vyvolené mezi vyvolenými zaujmout 43metrovým katamaránem One od firmy Royal Falcon. Stavba trvala deset let pod designovou taktovkou Porsche a „námořních architektů” australské firmy Incat Crowther, samotnou konstrukci zajistila loděnice Kockums. Kupec stroje bude muset být opravdu bohatý, neboť se pohybujeme ve sférách, kde ptát se na cenu znamená nemít na to. Cena Royal Falcon One tedy ani nebyla zveřejněna, vzhledem k množství odvedené práce v průběhu jedné dekády očekáváme veskrze omračující, v korunách jistě desetimístnou sumu.

Royal Falcon One má na palubě tři plně vybavené kajuty, k tomu hlavní apartmá a ubytování pro vážené hosty. Několik podlaží zajišťuje dostatek místa pro desetičlennou posádku. Horní sluneční terasa je místem nejlepšího odpočinku ve vířivce s polstrovanými slunečními polštářky. Na lodi převládá použití přírodních materiálů bílé, šedé nebo černé barvy.

Aerodynamickou konstrukci proti větru na hladině žene dvojice dieselových motorů MTU 16V 4000 M93L o výkonu 3 430 kW (4 663 koní) doplněné o dvě vodní trysky Rolls-Royce KaMeWa. Nejvyšší rychlost byla stanovena na 35 uzlů (64,8 km/h), maximální dosah lodi jsou dva tisíce námořních mil (3 704 km) při cestování ustáleným tempem 30 uzlů (55,6 km/h). Někteří ji kvůli vzhledu i výkonům přezdívají „mořská vesmírná loď” a nejsou daleko od pravdy, však se podívejte na ten design.


Superjachta od Porsche je tak výjimečná, že raději nemá veřejně známou cenu - 1 - Royal Falcon One superjachta od Porsche Design 01Superjachta od Porsche je tak výjimečná, že raději nemá veřejně známou cenu - 2 - Royal Falcon One superjachta od Porsche Design 02Superjachta od Porsche je tak výjimečná, že raději nemá veřejně známou cenu - 3 - Royal Falcon One superjachta od Porsche Design 03Superjachta od Porsche je tak výjimečná, že raději nemá veřejně známou cenu - 4 - Royal Falcon One superjachta od Porsche Design 04Superjachta od Porsche je tak výjimečná, že raději nemá veřejně známou cenu - 5 - Royal Falcon One superjachta od Porsche Design 05Superjachta od Porsche je tak výjimečná, že raději nemá veřejně známou cenu - 6 - Royal Falcon One superjachta od Porsche Design 06Superjachta od Porsche je tak výjimečná, že raději nemá veřejně známou cenu - 7 - Royal Falcon One superjachta od Porsche Design 07Superjachta od Porsche je tak výjimečná, že raději nemá veřejně známou cenu - 8 - Royal Falcon One superjachta od Porsche Design 08Superjachta od Porsche je tak výjimečná, že raději nemá veřejně známou cenu - 9 - Royal Falcon One superjachta od Porsche Design 09Superjachta od Porsche je tak výjimečná, že raději nemá veřejně známou cenu - 10 - Royal Falcon One superjachta od Porsche Design 10Superjachta od Porsche je tak výjimečná, že raději nemá veřejně známou cenu - 11 - Royal Falcon One superjachta od Porsche Design 11Superjachta od Porsche je tak výjimečná, že raději nemá veřejně známou cenu - 12 - Royal Falcon One superjachta od Porsche Design 12Superjachta od Porsche je tak výjimečná, že raději nemá veřejně známou cenu - 13 - Royal Falcon One superjachta od Porsche Design 13Superjachta od Porsche je tak výjimečná, že raději nemá veřejně známou cenu - 14 - Royal Falcon One superjachta od Porsche Design 14Superjachta od Porsche je tak výjimečná, že raději nemá veřejně známou cenu - 15 - Royal Falcon One superjachta od Porsche Design 15Superjachta od Porsche je tak výjimečná, že raději nemá veřejně známou cenu - 16 - Royal Falcon One superjachta od Porsche Design 16
Royal Falcon One tvarovalo studio Porsche. Autoři si dali záležet, je to vážně výjimečný stroj

Zdroj: Camper and Nicholsons

Mirek Mazal

 

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše