Švýcaři stvořili doplněk pro auta, vedle kterého bledne celé Simply Clever Škody

Škoda v posledních dekádách proslula svými praktickými vychytávkami, které dokáží usnadnit život s autem. Švýcarská firma ale nabízí věc, která prostor korb pick-upů využívá ještě efektivněji.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Švýcaři stvořili doplněk pro auta, vedle kterého bledne celé Simply Clever Škody

12.8.2019 | Petr Prokopec

Škoda v posledních dekádách proslula svými praktickými vychytávkami, které dokáží usnadnit život s autem. Švýcarská firma ale nabízí věc, která prostor korb pick-upů využívá ještě efektivněji.

Dnešní automobily jsou stále praktičtější, ostatně stačí jen zaměřit pozornost na Škodu, která je docela úspěšná s programem Simply Clever. V jeho rámci jsme se tak dočkali třeba škrabky na led ve víčku nádrže, deštníků ukrytých do dveří či pod sedadlo spolujezdce nebo malých „popelnic” ve dveřích. Nicméně i přesto jsou některé oblasti stále nedostatečně využité, jak dokazuje švýcarská společnost Black Sheep Innovations. Ta se pochlubila doplňky, které z pick-upu udělají mobilní kuchyni s odkládacími prostory všude.

Záleží v podstatě jen na vás, jak daleko hodláte zajít. Absolutním vrcholem je totiž instalace nových segmentů korby, jejíž vrchní část slouží praktickým i rekreačním účelům do posledního volného centimetru. Rozvinuta na ní totiž může být plachta, která jednak chrání celý prostor před deštěm, zároveň však může posloužit také vašemu odpočinku. To nejzajímavější se ovšem skrývá až pod ní, ovšem nikoliv na samotné korbě - působivého rozšíření se dočkaly bočnice a víko.

Nejvíce nás zaujal bočnice, které u Black Sheepu promění v prostor pro nápoje - doslova výsuvný kabinet uschovaný za světlomety. Schránka zvládá pobrat maximálně 0,75litrové lahve, dovnitř se jich však na každé straně vejde šest. Žízní tedy trpět nebudete ani daleko od civilizace, jakkoliv bychom s ohledem na případné výlety do terénu doporučili spíše plastové lahve či plechovky.

Jen o málo méně zajímavé je nové zadní víko, které se pro změnu může stát kuchyňskou linkou. I v tomto případě je vše limitováno pouze vašimi požadavky a velikostí vaši peněženky. Sáhnout nicméně můžete jak po variantě se dvěma vařiči, které jsou napájeny z plynových lahví instalovaných na korbě, tak třeba jen po provedení s praktickými úložnými schránkami. A pokud vyrážíte na lov, není problémem udělat z víka pouzdro na pušky.

Tím švýcarská „černá ovce“ nekončí, za dalšími inovacemi však již musíme opustit zadní korbu. Black Sheep má totiž dále v repertoáru také venkovní světelné rampy, jenž lze nasadit na střechu či integrovat do předního nárazníku, zatímco uvnitř mohou přibýt střešní schránky. Všechny tyto konverze lze provádět kdykoliv po koupi vozidla, stejně jako není podstatná značka.

Prezentace vychytávek proběhla na Volkswagenu Amarok, firma se ale dokáže přizpůsobit jakémukoliv pick-upu. Švýcaři tedy zjevně nedokážou čachrovat pouze s armádními nožíky, které si samozřejmě již delší dobu může koupit také veřejnost, ale rovněž s automobily. Ceny se přitom liší dle typu vozu i vaší objednávky, nízké ale zrovna nejsou. Třeba ona konverze na kempingový speciál vychází na 8 923 Eur (cca 230 tisíc Kč). Pokud ale chcete ony skryté schránky za světly, je třeba připlatit - přesnou sumu pro ten který vůz Švýcaři sdělí na požádání.


Švýcaři stvořili doplněk pro auta, vedle kterého bledne celé Simply Clever Škody - 1 - VW Amarok Black Sheep 2019 prvni sada 01Švýcaři stvořili doplněk pro auta, vedle kterého bledne celé Simply Clever Škody - 2 - VW Amarok Black Sheep 2019 prvni sada 02Švýcaři stvořili doplněk pro auta, vedle kterého bledne celé Simply Clever Škody - 3 - VW Amarok Black Sheep 2019 prvni sada 03Švýcaři stvořili doplněk pro auta, vedle kterého bledne celé Simply Clever Škody - 4 - VW Amarok Black Sheep 2019 prvni sada 04Švýcaři stvořili doplněk pro auta, vedle kterého bledne celé Simply Clever Škody - 5 - VW Amarok Black Sheep 2019 prvni sada 05Švýcaři stvořili doplněk pro auta, vedle kterého bledne celé Simply Clever Škody - 6 - VW Amarok Black Sheep 2019 prvni sada 06Švýcaři stvořili doplněk pro auta, vedle kterého bledne celé Simply Clever Škody - 7 - VW Amarok Black Sheep 2019 prvni sada 07Švýcaři stvořili doplněk pro auta, vedle kterého bledne celé Simply Clever Škody - 8 - VW Amarok Black Sheep 2019 prvni sada 08Švýcaři stvořili doplněk pro auta, vedle kterého bledne celé Simply Clever Škody - 9 - VW Amarok Black Sheep 2019 prvni sada 09Švýcaři stvořili doplněk pro auta, vedle kterého bledne celé Simply Clever Škody - 10 - VW Amarok Black Sheep 2019 prvni sada 10Švýcaři stvořili doplněk pro auta, vedle kterého bledne celé Simply Clever Škody - 11 - VW Amarok Black Sheep 2019 prvni sada 11
Švýcaři se nechali inspirovat armádními nožíky a Volkswagen Amarok přepracovali na nejen kempařský ideál. A podobně umí naložit s dalšími pick-upy

Zdroj: Black Sheep

Petr Prokopec

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama