Japonci stvořili kouzelný karavan. Levně pojme tři dospělé a umí i zajímavější věci

Obří, luxusní karavany jsou úchvatná věc, ale ruku na srdce, kdo si je může dovolit? Tato japonská novinka si říká MiniBig a nejen že je prostornější, než se zdá, může i na vodu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Japonci stvořili kouzelný karavan. Levně pojme tři dospělé a umí i zajímavější věci

21.9.2018 | Mirek Mazal

Obří, luxusní karavany jsou úchvatná věc, ale ruku na srdce, kdo si je může dovolit? Tato japonská novinka si říká MiniBig a nejen že je prostornější, než se zdá, může i na vodu.

Jmenuje se MiniBig (česky MiniVelký) a už svým jménem naznačuje mnohé. Navzdory svému anglickému jménu pochází z Japonska a slouží dobrodruhům, kteří nemají peněz na rozhazování a výpravy do přírody netráví jen v lese. Jde totiž o karavan zkřížený s lodí. Na souši se přepravuje jako kterýkoliv jiný obytný přívěs, když ale majitele omrzí pobyt na pevnině, stačí zacouvat do jezera, nastartovat motor a vydat se třeba na ryby. A nebo na kávu na vodní hladině.

Interiér je přizpůsoben pro tři dospělé osoby, což je vzhledem k vnějším rozměrům karavanu docela působivé, jakkoli jsou vzhledem k místu původu prostorové nároky jistě krapet odlišné od evropského měřítka. Trojice nocležníků se může vyspat vedle sebe na rozložené posteli, která vzniká ze sedaček. I krátký pobyt na vlnách se má obejít bez komplikací a MinBig slibuje i dobrou manévrovatelnost ve vodě i na suchu. Obojí i díky rozměrům 4 390 mm na délku, 1 640 mm na šířku a 1 930 mm na výšku.

Uvnitř je standardně k dispozici provizorní kuchyňka s dřezem a tekoucí vodou, několik dalších úložných prostorů, jídelní stůl a okolo kožené sedačky. Vysunutím sedáků je možné vytvořit ložnici nebo jen místo pro odpočinek. Například rybářská výprava by jistě využila mobilitu takového obydlí.

Neprodává se vyloženě za drobné, svou výší ale neodradí ani méně majetné příznivce podobných vynálezů, zvláště vzhledem k tomu, co umí. Japonský malý-velký karavan stojí v přepočtu 480 000 Kč, zatím se ale prodává jen v Japonsku. Pikantní je, že pro plné využití tam je třeba vlastnit i základní licenci na řízení lodí, protože je to vlastně i tak trochu člun.


Japonci stvořili kouzelný karavan. Levně pojme tři dospělé a umí i zajímavější věci - 1 - MiniBig lod s karavanem za auto 01Japonci stvořili kouzelný karavan. Levně pojme tři dospělé a umí i zajímavější věci - 2 - MiniBig lod s karavanem za auto 02Japonci stvořili kouzelný karavan. Levně pojme tři dospělé a umí i zajímavější věci - 3 - MiniBig lod s karavanem za auto 03Japonci stvořili kouzelný karavan. Levně pojme tři dospělé a umí i zajímavější věci - 4 - MiniBig lod s karavanem za auto 04Japonci stvořili kouzelný karavan. Levně pojme tři dospělé a umí i zajímavější věci - 5 - MiniBig lod s karavanem za auto 05Japonci stvořili kouzelný karavan. Levně pojme tři dospělé a umí i zajímavější věci - 6 - MiniBig prtavy karavan co plave 01Japonci stvořili kouzelný karavan. Levně pojme tři dospělé a umí i zajímavější věci - 7 - MiniBig prtavy karavan co plave 02Japonci stvořili kouzelný karavan. Levně pojme tři dospělé a umí i zajímavější věci - 8 - MiniBig prtavy karavan co plave 03Japonci stvořili kouzelný karavan. Levně pojme tři dospělé a umí i zajímavější věci - 9 - MiniBig prtavy karavan co plave 04Japonci stvořili kouzelný karavan. Levně pojme tři dospělé a umí i zajímavější věci - 10 - MiniBig prtavy karavan co plave 05Japonci stvořili kouzelný karavan. Levně pojme tři dospělé a umí i zajímavější věci - 11 - MiniBig prtavy karavan co plave 06Japonci stvořili kouzelný karavan. Levně pojme tři dospělé a umí i zajímavější věci - 12 - MiniBig prtavy karavan co plave 07Japonci stvořili kouzelný karavan. Levně pojme tři dospělé a umí i zajímavější věci - 13 - MiniBig prtavy karavan co plave 08Japonci stvořili kouzelný karavan. Levně pojme tři dospělé a umí i zajímavější věci - 14 - MiniBig prtavy karavan co plave 09Japonci stvořili kouzelný karavan. Levně pojme tři dospělé a umí i zajímavější věci - 15 - MiniBig prtavy karavan co plave 10Japonci stvořili kouzelný karavan. Levně pojme tři dospělé a umí i zajímavější věci - 16 - MiniBig prtavy karavan co plave 11Japonci stvořili kouzelný karavan. Levně pojme tři dospělé a umí i zajímavější věci - 17 - MiniBig prtavy karavan co plave 12Japonci stvořili kouzelný karavan. Levně pojme tři dospělé a umí i zajímavější věci - 18 - MiniBig prtavy karavan co plave 13Japonci stvořili kouzelný karavan. Levně pojme tři dospělé a umí i zajímavější věci - 19 - MiniBig prtavy karavan co plave 14Japonci stvořili kouzelný karavan. Levně pojme tři dospělé a umí i zajímavější věci - 20 - MiniBig prtavy karavan co plave 15
Japonci nabízejí karavan a člun v jednom, který přes malé vnější rozměry ubytuje až tři dospělé. Na pojízdnou loďku si výletníci musí připravit skoro půl milionu korun

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama