-

Tohle je teď nejlevnější verze Dacie Duster. Nemá ani zadní skla, u nás ji ale nekoupíte

Na první pohled vypadá jako normální Duster, při bližším zkoumání ale zjistíte, že mu něco chybí. I díky tomu ale nabízí v některých ohledech více za méně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Tohle je teď nejlevnější verze Dacie Duster. Nemá ani zadní skla, u nás ji ale nekoupíte

18.5.2018 | Petr Prokopec | 12 příspěvků

Na první pohled vypadá jako normální Duster, při bližším zkoumání ale zjistíte, že mu něco chybí. I díky tomu ale nabízí v některých ohledech více za méně.

Prakticky od svého příchodu na trh je Dacia Duster bestsellerem, a to nikoliv jen v rámci rumunské automobilky, ale i z pohledu mateřského Renaultu. Přesto se Rumuni čas od času rozhodnou, že prodeje je třeba nakopnout nějakou speciální verzí, povětšinou pak vrcholnou, po níž by zatoužil i člověk, který nové auto běžně v takovém segmentu nehodlá. Kromě toho ovšem Dacia ponechává částečně volnou ruku i jednotlivým zastoupením, jenž mohou tu a tam rozšířit portfolio o derivát, který je v dané zemi nadmíru žádán, ovšem v rámci celé Evropy by se nemusel uchytit.

Díky tomu rakouské zastoupení značky již nějaký ten pátek nabízí verze Fiskal, které se zaměřují především na potřeby drobných živnostníků. Ti mohli dosud vybírat z modelů Sandero a Logan MCV, stejně jako byl před časem k mání Duster první generace. Ten ale nabídku z logických důvodů dočasně opustil, aby se nyní s velkou pompou mohl vrátit. Že přitom jde již o modernizovaný model, snad ani nemusíme dodávat.

Čím se přitom Duster Fiskal liší od standardu? Zejména přepracovanou zádí, která po vyjmutí druhé řady sedadel disponuje nákladovým prostorem o délce 1,64 metru. Osazen přitom byl čtyřmi oky kvůli lepšímu zajištění balíků, ze stejného důvodu zde pak máme i pevnou přepážku dělící přední sedadla od zbytku vozu. Kromě toho došlo i na zakrytí oken, ovšem nikoliv jen fólií na okna, nýbrž jejich nahrazením za plechové panely.

Tisková zpráva k vozu sice již neobsahuje zmínku o objemu zavazadelníku, nicméně se dá předpokládat, že původních 1 636 litrů u předokolky, respektive 1 604 litrů u čtyřkolky nedoznalo výrazných změn. V tomto případě ovšem není třeba sklápět zadní sedadla, podlaha navíc počítá s hliníkovým profilem a tedy snadnou nakládkou i vykládkou podlouhlých či těžkých předmětů.

Zmíněný systém 4x4 je navíc prvkem, který Duster povyšuje nad zbytek linie Fiskal, která je jinak nabízena pouze s pohonem předních kol. Náklad je tedy snadné dovézt i mimo zpevněný asfalt. Tím nám informace končí, pročež jen dodáme, že rakouské zastoupení si za konverzi účtuje 1 730 Eur (cca 44 300 Kč) bez daně a volit lze jakoukoli motorizaci a výbavu. I přes tento poplatek je ale nejlevnějším Dusterem v nabídce - asi jste se dovtípili, že verze Fiskal, podobně jako kdysi u nás, umožňují živnostníkům koupit vůz bez daně z přidané hodnoty, což finální cenu pošle bezpečně pod všechny ostatní varianty v nabídce...

Tohle je teď nejlevnější verze Dacie Duster. Nemá ani zadní skla, u nás ji ale nekoupíte - 1 - Dacia Duster Fiskal 2018 prvni foto 01Tohle je teď nejlevnější verze Dacie Duster. Nemá ani zadní skla, u nás ji ale nekoupíte - 2 - Dacia Duster Fiskal 2018 prvni foto 02Tohle je teď nejlevnější verze Dacie Duster. Nemá ani zadní skla, u nás ji ale nekoupíte - 3 - Dacia Duster Fiskal 2018 prvni foto 03Tohle je teď nejlevnější verze Dacie Duster. Nemá ani zadní skla, u nás ji ale nekoupíte - 4 - Dacia Duster Fiskal 2018 prvni foto 04Tohle je teď nejlevnější verze Dacie Duster. Nemá ani zadní skla, u nás ji ale nekoupíte - 5 - Dacia Duster Fiskal 2018 prvni foto 05Tohle je teď nejlevnější verze Dacie Duster. Nemá ani zadní skla, u nás ji ale nekoupíte - 6 - Dacia Duster Fiskal 2018 prvni foto 06Tohle je teď nejlevnější verze Dacie Duster. Nemá ani zadní skla, u nás ji ale nekoupíte - 7 - Dacia Duster Fiskal 2018 prvni foto 07Tohle je teď nejlevnější verze Dacie Duster. Nemá ani zadní skla, u nás ji ale nekoupíte - 8 - Dacia Duster Fiskal 2018 prvni foto 08Tohle je teď nejlevnější verze Dacie Duster. Nemá ani zadní skla, u nás ji ale nekoupíte - 9 - Dacia Duster Fiskal 2018 prvni foto 09Tohle je teď nejlevnější verze Dacie Duster. Nemá ani zadní skla, u nás ji ale nekoupíte - 10 - Dacia Duster Fiskal 2018 prvni foto 10Tohle je teď nejlevnější verze Dacie Duster. Nemá ani zadní skla, u nás ji ale nekoupíte - 11 - Dacia Duster Fiskal 2018 prvni foto 11Tohle je teď nejlevnější verze Dacie Duster. Nemá ani zadní skla, u nás ji ale nekoupíte - 12 - Dacia Duster Fiskal 2018 prvni foto 12Tohle je teď nejlevnější verze Dacie Duster. Nemá ani zadní skla, u nás ji ale nekoupíte - 13 - Dacia Duster Fiskal 2018 prvni foto 13Tohle je teď nejlevnější verze Dacie Duster. Nemá ani zadní skla, u nás ji ale nekoupíte - 14 - Dacia Duster Fiskal 2018 prvni foto 14Tohle je teď nejlevnější verze Dacie Duster. Nemá ani zadní skla, u nás ji ale nekoupíte - 15 - Dacia Duster Fiskal 2018 prvni foto 15Tohle je teď nejlevnější verze Dacie Duster. Nemá ani zadní skla, u nás ji ale nekoupíte - 16 - Dacia Duster Fiskal 2018 prvni foto 16
Dacia Duster Fiskal přišla o zadní sedadla i skla, místo nich totiž klade důraz na nákladový prostor

Petr Prokopec

Diskuze 12 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama