Toto je teď nejdražší nová Škoda v prodeji. Stojí 3,5 milionu Kč, i když ji pohání diesel

Superb obecně není vyloženě levné auto a jeho nejvyšší specifikace mohou cenou atakovat až 1,5 milionu Kč. Ale 3,5 milionu? A s 2,0 TDI? To už chce něco zvláštního.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Toto je teď nejdražší nová Škoda v prodeji. Stojí 3,5 milionu Kč, i když ji pohání diesel

30.5.2018 | Petr Prokopec | 9 příspěvků

Superb obecně není vyloženě levné auto a jeho nejvyšší specifikace mohou cenou atakovat až 1,5 milionu Kč. Ale 3,5 milionu? A s 2,0 TDI? To už chce něco zvláštního.

Škoda Superb se na britských ostrovech těší velké oblibě. Britové jej nedávno dokonce pasovali na firemní vůz roku hlavně díky tomu, že nabízí opravdu hodně muziky za relativně malé peníze. Vlastně proto nepřekvapí, že právě primárně ve Velké Británii začala škodovka nabízet Superb vybavený balistickou ochranou, který svou cenou dalece překonává všechna dosud nabízená provedení.

Neprůstřelné české kombi je výsledkem tříletého vývoje, na kterém automobilka spolupracovala s blíže neupřesněnou britskou firmou. Vůz přitom dostal atestaci PAS 300, odolává tedy nejen střelným zbraním, ale rovněž explozím. Kvůli těmto účelům byla pod karoserii integrována za tepla formovaná pancéřová ocel, jež samozřejmě navýšila i hmotnost. Proto úprav doznaly i tlumiče a pružiny.

Modifikacemi prošly rovněž brzdy, které se skrývají za standardně působícími ráfky. Na těch jsou ovšem obuté neprůstřelné pneumatiky, se kterými je možné ujet z místa ohrožení i po několika zásazích. Palným zbraním pak ostatně odolávají také okna, na jejichž výrobu byly kromě skla použity i kompozitní materiály. Sériový tak vlastně zůstává pouze motor, kterým je kupodivu dvoulitrový turbodiesel naladěný na 190 koní, nikoli nejsilnější benzinový dvoulitr.

Podle britského zastoupení Škody by se nejvyšší rychlost měla pohybovat okolo 190 km/h, zatímco akcelerace z klidu na stovku rozhodně nezabere 8,4 sekundy jako před konverzí. Přesná data však podléhají utajení, neboť jejich zveřejnění by posádku mohlo uvrhnout do nebezpečí. I proto ostatně nemáme k dispozici ani konkrétní nárůst hmotnosti. Nedá se ale čekat, že by byla jakkoli malý.

Zmínit dále můžeme, že pancéřovaný Superb vypadá zvenčí stejně jako sériové provedení. To samé lze říci o interiéru, kde přibyla tlačítka ovládající výstražná modrá světla zasazená do čelní masky a nárazníku, či sirénu. Kromě toho tento Superb standardně disponuje také vyšší výbavou, do níž se nastěhovalo GPS, Apple CarPlay, Android Auto a 8palcový displej.

Zbývá jen uvést, že tato varianta je v prodeji za cenu 118 688 GBP (3 483 300 Kč) a na vůz je poskytována standardní tříletá záruka. Docela by nás přitom zajímalo, zda platí i na lak v případě, že jej poškodí projektily. To je samozřejmě žert, náklady konfrontace s nepřáteli si každý majitel musí nést sám...

Toto je teď nejdražší nová Škoda v prodeji. Stojí 3,5 milionu Kč, i když ji pohání diesel - 1 - Skoda Superb pancerovana verze 2018 prvni foto 01Toto je teď nejdražší nová Škoda v prodeji. Stojí 3,5 milionu Kč, i když ji pohání diesel - 2 - Skoda Superb pancerovana verze 2018 prvni foto 02Toto je teď nejdražší nová Škoda v prodeji. Stojí 3,5 milionu Kč, i když ji pohání diesel - 3 - Skoda Superb pancerovana verze 2018 prvni foto 03Toto je teď nejdražší nová Škoda v prodeji. Stojí 3,5 milionu Kč, i když ji pohání diesel - 4 - Skoda Superb pancerovana verze 2018 prvni foto 04Toto je teď nejdražší nová Škoda v prodeji. Stojí 3,5 milionu Kč, i když ji pohání diesel - 5 - Skoda Superb pancerovana verze 2018 prvni foto 05
Škoda Superb se dočkala pancéřování. Ten zvedl její cenu i hmotnost, specifikována však byla pouze první zmíněná oblast

Petr Prokopec

Diskuze 9 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama