Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích

Korejské automobilky si v posledních letech vybudovaly mnohem lepší pověst než dříve, někteří je ale stále odmítají brát vážně. Produkční verze konceptu Genesis Essentia to má definitivně změnit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích

7.9.2018 | Petr Prokopec

Korejské automobilky si v posledních letech vybudovaly mnohem lepší pověst než dříve, někteří je ale stále odmítají brát vážně. Produkční verze konceptu Genesis Essentia to má definitivně změnit.

Na počátku letošního roku začalo Hyundai mluvit o tom, že na autosalonu v New Yorku představí opravdovou bombu, která definitivně změní smýšlení veřejnosti o jeho autech. Vypadalo to přehnaně, korejská automobilka ale pod hlavičkou své luxusní divize Genesis představila supersportovní kupé Essentia, které dokázalo ohromit. Vůz však byl popisován jen jako studnice nápadů, která by se do produkce neměla podívat. A něco takového přece stěží změní povědomí o značce, však supersportovní koncept může zítra představit klidně Dacia a pro zákazníky to mnoho znamenat nebude.

Možná proto již o pár týdnů později šéf divize Hyundai N Albert Biermann prohlásil, že Korejci mohou postavit vlastní supersport. Tato slova ještě upřesnil Thomas Schemera, který s Biermannem spolupracoval takřka dekádu u BMW M a nedávno jej doplnil u Hyundai. Dle něj se „během tří nebo čtyř let možná změní strategie a my budeme soupeřit s velkými hráči“. Zdálo se tedy, že Korejci po úspěchu konceptu své předchozí názory přehodnotili a kupé se vzhůru výklopnými dveřmi a elektromotory, jež mají zaručit zrychlení z klidu na stovku za přibližně tři sekundy, se nakonec opravdu stane realitou.

To nejnověji potvrdil Manfred Fitzgerald, šéf značky Genesis. Ten uvedl, že pokud vše půjde podle plánů, pak produkční Essentia zamíří na silnice v roce 2021 nebo při nejhorším v roce 2022. Tedy za ony tři nebo čtyři roky, o nichž se zmiňoval Schemera. Fitzgerald říká, že to bude daleko nejdražší auto od Hyundai a teprve v produkčním provedení bude fungovat jako ten správný imagemaker. Automobilka ovšem počítá s omezenou produkcí, přesnější číslo ale nezaznělo.

Fitzgerald dále uvedl, že převedení konceptu do reality nebude až tak náročné, jak by někomu mohlo připadat. Už koncept Essentia totiž používá komponenty, které již jsou dostupné a jež mohou velmi snadno zamířit do produkčního vozu. Jediným zásadním prvkem, který součástí sériové verze nebude, jsou výklopné dveře, jak ostatně zmínil šéfdesignér značky Peter Schreyer.

Lze pak již jen dodat, že o příchodu produkčního provedení mluví také šéf americké divize Genesis Erwin Raphael. Ve výsledku tu tedy máme již pět vysoce postavených manažerů Hyundai, kteří příchod sporťáku potvrzují. Muselo by tedy nejspíše dojít ke konci světa, aby Essentia na silnice nedorazila. Jestli si někdo takové auto od Hyundai koupí, je ještě jiná otázka, minimálně v USA by ale bodovat mohlo, tam lidé luxusní auta z Asie berou obecně vážněji.

Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 1 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 01Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 2 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 02Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 3 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 03Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 4 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 04Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 5 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 05Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 6 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 06Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 7 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 07Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 8 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 08Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 9 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 09Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 10 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 10Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 11 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 11Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 12 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 12Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 13 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 13Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 14 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 14Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 15 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 15Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 16 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 16Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 17 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 17
Koncept Genesis Essentia se představil na sklonku března na autosalonu v New Yorku...

Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 18 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 18Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 19 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 19Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 20 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 20Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 21 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 21Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 22 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 22Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 23 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 23Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 24 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 24Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 25 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 25Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 26 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 26Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 27 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 27Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 28 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 28Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 29 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 29Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 30 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 30Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 31 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 31Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 32 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 32Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 33 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 33Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 34 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 34Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 35 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 35Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 36 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 36Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 37 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 37Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 38 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 38Toto je vážně budoucí nejdražší Hyundai. Má zcela změnit povědomí o Korejcích - 39 - Genesis Essentia Concept 2018 prvni sada 39
...do výroby pak má zamířit v roce 2021 nebo 2022

Zdroj: Motor Trend

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama