Reklama

VW chystá další nové SUV. Bude prý tak vzrušující, že ani nepoznáte, že je od VW

Pokud se podíváte do nabídky VW, asi nebudete mít pocit, že v ní chybí zrovna SUV. Němci ale nesouhlasí a říkají, že přijdou s něčím docela novým.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW chystá další nové SUV. Bude prý tak vzrušující, že ani nepoznáte, že je od VW

20.11.2017 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Pokud se podíváte do nabídky VW, asi nebudete mít pocit, že v ní chybí zrovna SUV. Němci ale nesouhlasí a říkají, že přijdou s něčím docela novým.

Ještě před několika málo lety Volkswagen mohl jen smutně koukat, kterak se mu vlak zvaný „SUV“ začíná vzdalovat. Německá automobilka měla v nabídce jen Tiguan a Touareg, tím ovšem nemalou měrou ztrácela na konkurenci. Proto Wolfsburg odstartoval rozsáhlou expanzi, v jejímž důsledku dorazil Atlas, sedmimístný Tiguan Allspace či třeba T-Roc. Tím ovšem snahy automobilky nekončí, chystá se další nový model - sériová verze konceptu T-Cross.

Tato studie byla představena v březnu 2016 na autosalonu v Ženevě, přičemž do vínku dostala třídveřovou karoserii a skládací střechu. Na obojí lze však u produkční verze zapomenout, Range Rover Evoque Cabrio tak zůstane na trhu nadále osamocen. Tomu se ale ve výsledku nelze nikterak divit, Volkswagen totiž touží hlavně po větších prodejích, než aby vystupoval z davu. A nebo ne? Lidé z automobilky na to mají zjevně jiný názor.

„Naše malé SUV vypadá hodně sportovně,“ uvedl na adresu chystané novinky zdroj britského Auto Expressu přímo z Wolfsburgu. Tentýž člověk pak dodal, že „budete vlastně pochybovat, jestli jde vůbec o VW; možná rozpoznáte čelní masku, ale ve všech ostatních oblastech jde o velmi vzrušující design“. To jsou velmi odvážná slova, neboť všichni již nějaký ten čas víme, že koncernový design je vcelku nudný - sice málokoho urazí, také ale stěží nadchne.

Jak moc může být T-Cross jiný, je otázkou. Všichni výrobci se v posledních letech snaží svým vozům vtisknout jednotnou tvář a VW v posledních letech není výjimkou. Že by v případě T-Crossu vsadil na něco docela jiného? Vyloučit to nelze, po technické stránce ale překvapit jistě nesvede - bude sdílet techniku i platformu MQB A0 se Seatem Arona, který již byl světu představen. A přestože má třeba dvoubarevný lak, spojitost se španělskou značkou mu nikdo neodpáře.

Rozvor vozu by měl narůst na 2,56 metru. Ve srovnání s novým Volkswagenem Polo tedy bude větší o 12 milimetrů, oproti modelu T-Roc se však dočkáme mezi nápravami prostoru kratšího o 30 mm. Pod kapotou lze pak v základu čekat litrový tříválec TSI spárovaný s pohonem předních kol, dorazit ovšem má i čtyřválec 1,5 TSI a systém 4Motion. Jak to bude s diesely, se uvidí, spíše je ale v nabídce tak malého modelu už nečekejme.

VW chystá další nové SUV. Bude prý tak vzrušující, že ani nepoznáte, že je od VW - 1 - VW T-Cross 2018 novy render 01VW chystá další nové SUV. Bude prý tak vzrušující, že ani nepoznáte, že je od VW - 2 - VW T-Cross 2018 novy render 02
Chystaný VW T-Cross se ukázal na nových neoficiálních ilustracích, které odklon od stávající nabídky značky po designové stránce zrovna neprozrazují

VW chystá další nové SUV. Bude prý tak vzrušující, že ani nepoznáte, že je od VW - 3 - VW T-Cross Breeze 2016 nova sada 01VW chystá další nové SUV. Bude prý tak vzrušující, že ani nepoznáte, že je od VW - 4 - VW T-Cross Breeze 2016 nova sada 02VW chystá další nové SUV. Bude prý tak vzrušující, že ani nepoznáte, že je od VW - 5 - VW T-Cross Breeze 2016 nova sada 03VW chystá další nové SUV. Bude prý tak vzrušující, že ani nepoznáte, že je od VW - 6 - VW T-Cross Breeze 2016 nova sada 04VW chystá další nové SUV. Bude prý tak vzrušující, že ani nepoznáte, že je od VW - 7 - VW T-Cross Breeze 2016 nova sada 05VW chystá další nové SUV. Bude prý tak vzrušující, že ani nepoznáte, že je od VW - 8 - VW T-Cross Breeze 2016 nova sada 06VW chystá další nové SUV. Bude prý tak vzrušující, že ani nepoznáte, že je od VW - 9 - VW T-Cross Breeze 2016 nova sada 07VW chystá další nové SUV. Bude prý tak vzrušující, že ani nepoznáte, že je od VW - 10 - VW T-Cross Breeze 2016 nova sada 08VW chystá další nové SUV. Bude prý tak vzrušující, že ani nepoznáte, že je od VW - 11 - VW T-Cross Breeze 2016 nova sada 09VW chystá další nové SUV. Bude prý tak vzrušující, že ani nepoznáte, že je od VW - 12 - VW T-Cross Breeze 2016 nova sada 10VW chystá další nové SUV. Bude prý tak vzrušující, že ani nepoznáte, že je od VW - 13 - VW T-Cross Breeze 2016 nova sada 11VW chystá další nové SUV. Bude prý tak vzrušující, že ani nepoznáte, že je od VW - 14 - VW T-Cross Breeze 2016 nova sada 12VW chystá další nové SUV. Bude prý tak vzrušující, že ani nepoznáte, že je od VW - 15 - VW T-Cross Breeze 2016 nova sada 13VW chystá další nové SUV. Bude prý tak vzrušující, že ani nepoznáte, že je od VW - 16 - VW T-Cross Breeze 2016 nova sada 14VW chystá další nové SUV. Bude prý tak vzrušující, že ani nepoznáte, že je od VW - 17 - VW T-Cross Breeze 2016 nova sada 15
Koncept z předloňské Ženevy byl v tomto ohledu daleko radikálnější, nicméně i přesto byl na něm jasně patrný původ ve Wolfsburgu

Zdroj: Auto Express

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše