Reklama

Ztratila Mazda cestu? Nechala si patentovat další hodně složitý nový motor

 | 9 příspěvků | 20.8.2017 Petr Miler
Reagovat

Nepřihlášený ACE

Patent ještě není výroba... | 20.8.2017 11:15reagovat
avatar

Patent ještě není výroba. No... nezbývá doufat že ví co činí.

Nepřihlášený jiří

Již je mi špatně,z dokola.. | 20.8.2017 11:34reagovat
avatar

Již je mi špatně,z dokola omílaného "Diesel na benzín" děláte z lidí blbce,zavádějící titulky k ubohým článkům,hlásající nesmysly. Bulvár proti Vám,Hadr. Doslovný překlad vašeho nesmyslu "vznětový naftový motor,spalující benzín"???? Konstrukce kterou vyvinula Mazda,je benzínový motor,vznětové konstrukce,umožňující svou konstrukcí pracovat i na zážehovém principu. Rudolf Diesel,zkonstruoval vznětový motor spalující naftu, a podle něj byl pojmenován,nemůžete pojmenovávat novou konstrukci,pracující s jiným palivem a v kombinaci zážehového se vznětovým, "Dieslem".

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený martin

Článek je blábol. MX5 už m.. | 20.8.2017 13:21reagovat
avatar

Článek je blábol. MX5 už má dost složitý Skyactiv motor, i jeho chování i jeho spotřeba už nemá s klasickým motorem srovnání. A už CX7 má turbo bez prodlevy. O tom, že elektromotor chce využít takto se Mazda už zmínila. Takže LINII MAZDA DRŽÍ. A závěry článku jsou mimo. Na druhou stranu úvahy co bude v roce 2020 jsou dnes pořád jen úvahy.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený older

Ve vedení Mazdy (Mazda je.. | 20.8.2017 16:10reagovat
avatar

Ve vedení Mazdy (Mazda je fakticky vlastněná velkou japonskou bankou a částečně Toyotou), musí sedět skupina odvážlivců a diplomatů zároveň, kteří jsou schopni prosadit financování těchto riskantních projektů. Bylo jich už povíc. Klobouk dolů!

Nepřihlášený Hombre Pedro

Reakce na: Již je mi špatně,z dokola.. | 20.8.2017 17:45reagovat
avatar

Mýlíte se Jiří. Než Rudolf diesel dospěl k naftě, zkoušel ve svém motoru všechno možné.

Jedno je jisté, a to, že v dieselovém motoru se po určitých úpravách může spalovat téměř všechno, oleje, benzíny, petrolej, nafta, různé směsy a moderní paliva na bázi dimetyléteru

Nepřihlášený Shirako

Reakce na: Článek je blábol. MX5 už m.. | 22.8.2017 09:19reagovat
avatar

Seděl jste někdy ve Vámi zmiňované CX-7 (potamžo 6 mps, či 3 mps)? Tvrdit, že tenhle motor nemá turbo prodlevu je velká blbost. Naopak bych řekl že DiSi má jednu z největší prodlev, co jsem zažil. Ale uznávám, že když to turbo zabere v 3,5k otáček, to stojí za to.

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Autobazar

zobrazit vše