- -

Audi S4 2012 Abt s výkonem, který překoná i BMW M3

Pokud je vám 333 koní sériového Audi S4 málo, můžete jich od Christiana Abta a jeho kolegů dostat víc. O hodně víc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tuning

Audi S4 2012 Abt s výkonem, který překoná i BMW M3

27.6.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Pokud je vám 333 koní sériového Audi S4 málo, můžete jich od Christiana Abta a jeho kolegů dostat víc. O hodně víc.

Z mnoha známých důvodů downsizingu jakkoli sportovně laděných aut zrovna nefandíme, přinejmenším jedno pozitivum mu ale ani u takových vozů nelze upřít - možnost relativně snadného zvýšení výkonu motoru. Můžeme se dlouze bavit o vlivu na životnost, faktem ale je, že výrazné zvýšení dodávané porce kilowatt u vycizelované „atmosféry” je náročná a adekvátně drahá práce, u turba na něco podobného stačí obvykle jen upravené řízení motoru. A to kolikrát i od renomovaných tunerů pořídíte jen za pár desítek tisíc korun.

Limity downzisingu svého času v plné nahotě odhalil test Audi S4 současné generace a je to stejné auto, akorát po faceliftu, které vám dnes ukáže i druhou misku vah. Na zoubek se mu totiž podívali u firmy Abt Sportsline a přidali mu pořádnou porci výkonu navíc.

Vůz je standardně dodáván s továrními 333 koňmi a 440 Nm, u Abt z něj ale dostali pozoruhodných 435 koní a 520 Nm. To je 112 hřebců navrch a nezdá se, že by se museli nějak zvlášť snažit - vůz má pouze upravenou řídící jednotku a přepracovaný výfukový systém. Das ist alles.

Úpravce bohužel nezmiňuje podrobnější data o dynamice, a tak víme pouze tolik, že vůz je s přepracovaným motorem schopný uhánět až 282 km/h. To na 435 koní není moc, možná na nic lepšího nemá převody. Přesto vypadá zajímavě - při akceleraci by se se standardně poháněnými oběma nápravami měl přinejmenším vyrovnat BMW M3 se 420 koňmi a moc lepší představení by nemělo předvádět ani nové Audi RS4 resp. RS5 se 450 hřebci. A přitom bude i s úpravou stát mnohem méně - u Abta si za celou modifikaci řeknou o 3 990 Eur, tedy něco málo přes 100 tisíc Kč.

Co tomu chybí? Snad už jen tovární záruka a u faceliftovaných modelů manuální převodovka, kterou už do S4 nedostanete. U Abt je pak k mání i pár vizuálních doplňků za rozličné ceny - za dlouhé povídání nestojí, a tak dodáme už jen tolik, že jejich kompletní přehled najdete v ceníku doplňků firmy (PDF, 296 kB) pro tento model.

Audi S4 2012 Abt s výkonem, který překoná i BMW M3 - 1 - Audi S4 2012 ABT 01
Také vizuální úpravy u Abt Sportsline k mání, nějak úchvatně ale nevypadají

Zdroj: Abt Sportsline

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše