Až pojedete s otevřeným střešním oknem, dejte pozor na letadla. Může z nich přiletět překvapení

Letadly se to dnes ve vzduchu jen hemží a pokud bydlíte v Praze, ani o nízké přelety nad vámi nemusíte mít nouzi. Nepříjemné nemusí být jen hlukem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Až pojedete s otevřeným střešním oknem, dejte pozor na letadla. Může z nich přiletět překvapení

8.6.2018 | Mirek Mazal

Letadly se to dnes ve vzduchu jen hemží a pokud bydlíte v Praze, ani o nízké přelety nad vámi nemusíte mít nouzi. Nepříjemné nemusí být jen hlukem.

Řidička z Britské Kolumbie si stěžuje, že ona a její syn byli zasaženi lidskými výkaly vypuštěnými z letadla letícího nad nimi. Odpad měl podle výpovědi propadnout otevřeným střešním oknem automobilu na jejich hlavy a prý způsobil zánět očí.

Incident se odehrál ve městě Kelowna, asi 150 kilometrů východně od Vancouveru. Třiapadesátiletá Susan Allanová uvedla, že ona a její jednadvacetiletý syn Travis Sweet se vraceli ze svátečního oběda, když jejich auto zasáhla páchnoucí látka. Smradlavý déšť jim spadl na hlavu a trefil další vozy ve chvíli, kdy stáli na semaforu. Matka je přesvědčená o vině letounu, který zahlédla na nebi během nepříjemné příhody. Nechutnou spoušť nechala uklidit a zavolala na letiště.

Případ se dostal do novin, kterým postižená sdělila: „Ráda bych všem řekla, že i když to vypadá jako neskutečný příběh, stalo se to mně a mému synovi. Chceme, aby lidé věděli, že bylo docela zničující mít na sobě lidské exkrementy a já doufám, že se to nikdy nestane nikomu jinému.“ Své tvrzení doplnila lékařskou zprávou a předepsanými očními kapkami.

Letadla jsou běžně vybavena velkými uzavřenými nádržemi, které zachycují odpad. Obsah vyprazdňuje obsluha letiště zvláštním zařízením. Letecká společnost Transport Canada ve vyjádření uznala možný únik. „Je možné, že se ventil porušil a umožnil určitý únik obsahu nádrže,“ uvedlo tiskové oddělení firmy.

Nebylo by to poprvé, kdy smrdutý náklad letadel skončil na zemi. Příležitostně dochází k únikům, a pokud se látka nezachytí na vnější straně trupu letadla, míří rovnou dolů. Ve formě zmrzlého ledu může mít devastující účinky doprovázené nepříjemným zápachem.


Až pojedete s otevřeným střešním oknem, dejte pozor na letadla. Může z nich přiletět překvapení - 1 - Letici vykaly zasahly ridicku a jejiho syna 01Až pojedete s otevřeným střešním oknem, dejte pozor na letadla. Může z nich přiletět překvapení - 2 - Letici vykaly zasahly ridicku a jejiho syna 02Až pojedete s otevřeným střešním oknem, dejte pozor na letadla. Může z nich přiletět překvapení - 3 - Letici vykaly zasahly ridicku a jejiho syna 03Až pojedete s otevřeným střešním oknem, dejte pozor na letadla. Může z nich přiletět překvapení - 4 - Letici vykaly zasahly ridicku a jejiho syna 04
V Kanadě podle všeho spadly exkrementy z letadla rovnou na hlavu řidičky. Nadílka přiletěla otevřeným střešním oknem

Zdroj: The Star

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama