Daňové přiznání odhalilo, kolik si Clarkson a spol. vydělají díky The Grand Tour

Jde o největší celebrity automobilového světa, a tak není divu, že v něm patří i mezi ty nejlépe placené lidi. Jejich příjmy odhalilo daňové přiznání jimi vlastněné firmy Chump Holdings.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Daňové přiznání odhalilo, kolik si Clarkson a spol. vydělají díky The Grand Tour

10.10.2018 | Petr Prokopec

Jde o největší celebrity automobilového světa, a tak není divu, že v něm patří i mezi ty nejlépe placené lidi. Jejich příjmy odhalilo daňové přiznání jimi vlastněné firmy Chump Holdings.

Kdy odstartuje třetí sezóna pořadu The Grand Tour? Přestože tu pomalu máme již polovinu října, oficiálně nebyl potvrzen žádný termín. Hradbou mlčenlivosti se přitom obestřel nejen Amazon, ale rovněž hlavní protagonisté této show. Tedy Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May. Jezza přitom na sociálních sítích soustavně zveřejňuje snímky z natáčení, pročež se zdá, že začátek je ještě daleko.

Je navíc otázkou, zda průtahy způsobila snaha o maximální kvalitu, nebo je něco na spekulacích o neobnovení smlouvy. Koneckonců Amazon tato show stojí pořádný balík, neboť v souvislosti se všemi třemi nasmlouvanými sériemi společnost vydá 160 milionů liber (cca 4,7 miliardy korun). Část z této sumy pochopitelně zamířila i do kapes moderátorské trojice a teď už je jasné, o jakou sumu se jedná.

Z daňového přiznání společnosti Chump Holdings, kterou Clarkson, Hammond a May (ještě s producentem Andy Wilmanem) založili právě kvůli produkování The Grand Tour, je jasné, že trápit je nemusí ani ztrátovost webového projektu Drive Tribe. Jejich firma totiž dosáhla zisku před zdaněním ve výši 7,6 milionu liber (224,8 milionu korun), z této částky pak do státní kasy zamířilo cca 1,5 miilionu GBP (44,4 milionu Kč).

Tato suma ovšem není jedinou, jenž zmiňované trojici (vlastně čtveřici) „uvízla za nehty“. Společnost Chump Holdings totiž loni dosáhla obratu ve výši 26 milionů liber (769 milionů korun), z čehož tři miliony liber (88,7 mil. Kč) byly vyplaceny na mzdách 27 zaměstnanců. Čtyři mušketýři si pak mezi sebou za „prezentační služby“ rozdělili rovnoměrně 5,2 milionu liber (153,8 milionu korun), což jsou další jejich příjmy.

Jinými slovy, Clarkson, Hammond, May a Wilman si každý za loňský rok přišli každý na zhruba sto milionů korun. Jde přitom o částku, která je spojena jen se společnosti Chump Holdings a jen se společným produkováním The Grand Tour. Každý z nich se ovšem věnuje ještě separátním projektům, v jejichž rámci již dochází na individuální výdělky. Není tedy divu, že všichni se mohou pochlubit slušným vozovým parkem, s těmito příjmy si mohou dovolit klidně i Bugatti.


Daňové přiznání odhalilo, kolik si Clarkson a spol. vydělají díky The Grand Tour - 1 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 01Daňové přiznání odhalilo, kolik si Clarkson a spol. vydělají díky The Grand Tour - 2 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 02Daňové přiznání odhalilo, kolik si Clarkson a spol. vydělají díky The Grand Tour - 3 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 03Daňové přiznání odhalilo, kolik si Clarkson a spol. vydělají díky The Grand Tour - 4 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 04Daňové přiznání odhalilo, kolik si Clarkson a spol. vydělají díky The Grand Tour - 5 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 05Daňové přiznání odhalilo, kolik si Clarkson a spol. vydělají díky The Grand Tour - 6 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 06Daňové přiznání odhalilo, kolik si Clarkson a spol. vydělají díky The Grand Tour - 7 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 07Daňové přiznání odhalilo, kolik si Clarkson a spol. vydělají díky The Grand Tour - 8 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 08Daňové přiznání odhalilo, kolik si Clarkson a spol. vydělají díky The Grand Tour - 9 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 09Daňové přiznání odhalilo, kolik si Clarkson a spol. vydělají díky The Grand Tour - 10 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 10Daňové přiznání odhalilo, kolik si Clarkson a spol. vydělají díky The Grand Tour - 11 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 11Daňové přiznání odhalilo, kolik si Clarkson a spol. vydělají díky The Grand Tour - 12 - The Grand Tour S02 novy trailer a Clarkson 12
Za loňský rok, kdy odstartovala druhá série The Grand Tour, vydělali Clarkson, Hammond, May a Wilman každý zhruba sto milionů korun

Zdroj: Motor1

Petr Prokopec

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama