Reklama

Dva mladíci ukradli auto v centru města, stavbaři se s nimi vypořádali po svém

Situaci jako z filmového scénáře zažil za bílého dne britský Bristol. Dva muži se tam pokusili ukrást auto, přítomní stavaři se na to ale nechtěli jen dívat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Dva mladíci ukradli auto v centru města, stavbaři se s nimi vypořádali po svém

18.6.2018 | Petr Prokopec | 15 příspěvků

Situaci jako z filmového scénáře zažil za bílého dne britský Bristol. Dva muži se tam pokusili ukrást auto, přítomní stavaři se na to ale nechtěli jen dívat.

Když ošetřovatel Daniel Sanchez minulý týden ve čtvrtek odpoledne vystoupil z vlaku na bristolském nádraží Temple Meads, jen tak mimoděk si povšiml na ulici neobvyklého dění. Záhy mu došlo, že rozhodně nepůjde o natáčení nového hollywoodského trháku, byť tomu vše nasvědčovalo. Akce začala pokusem o krádež vozu, následovala honička a celé to skončilo dopadením jednoho z pachatelů.

Sanchezovi se dění podařilo zachytit na mobilní telefon. Motivací prý mu byla ne senzacechtivost, chtěl získat důkazní materiál pro policii, pokud by nedošlo na dopadení pachatelů či ještě větší zločin. K tomu naštěstí nedošlo, ošetřovatel proto celý záznam dal k dispozici listu Daily Mail. Prohlédnout si jej tedy můžeme i my, stejně jako lze provést rekonstrukci pokusu o odcizení automobilu.

Vše začalo snahou dvou teenagerů ukrást modrý Peugeot 206. Toho si povšimli poblíž pracující stavební dělníci, z nichž jeden přiskočil k rozjíždějícímu vozu a otevřeným okénkem vytáhl klíčky. Oba pachatelé si ihned uvědomili, že otevřená konfrontace by pro ně nemusela dopadnout nejlépe a proto se dali na útěk. Zatímco jednomu se povedlo utéci, druhý měl smůlu.

„Poté, co jednoho chytili, jsem musel místo činu opustit, ale hádám, že byla zavolána policie,“ svěřil se následně Sanchez listu. Zároveň dodal, že zaslechl nějaké ženy, jak dělníky za jejich odvahu chválí. Británie tak má nové hrdiny, kteří ovšem mohou pocítit rovněž tíhu spravedlnosti - jejich zpacifikování jednoho zloděje by totiž mohlo být považováno za omezování osobní osoby a násilný skutek.

Doufejme ovšem, že zde dojde na potrestání pouze té strany, která se pokusila o krádež. Pokud by totiž soud poslal veřejnosti vzkaz, že po dobrém skutku následuje spravedlivý postih, asi jen stěží se podobného činu v budoucnu dočkáme. Byla by přitom nadmíru škoda, kdyby si lidé přestali pomáhat, žádoucí je pravý opak...

Dva mladíci ukradli auto v centru města, stavbaři se s nimi vypořádali po svém - 1 - Pokud o kradez Peugeotu 206 v Bristolu 01Dva mladíci ukradli auto v centru města, stavbaři se s nimi vypořádali po svém - 2 - Pokud o kradez Peugeotu 206 v Bristolu 02Dva mladíci ukradli auto v centru města, stavbaři se s nimi vypořádali po svém - 3 - Pokud o kradez Peugeotu 206 v Bristolu 03
Dva mladíci ukradli auto v centru města, stavbaři se s nimi vypořádali po svém - 4 - Pokud o kradez Peugeotu 206 v Bristolu 04Dva mladíci ukradli auto v centru města, stavbaři se s nimi vypořádali po svém - 5 - Pokud o kradez Peugeotu 206 v Bristolu 05Dva mladíci ukradli auto v centru města, stavbaři se s nimi vypořádali po svém - 6 - Pokud o kradez Peugeotu 206 v Bristolu 06
Británie má nové hrdiny. Nyní jen doufejme, že dělníci, jenž zabránili krádeži vozu, nebudou za dopadení jednoho z pachatelů popotahováni před soudem

Zdroj: Daily Mail

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 15 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama