- -

Funkční Porsche Cayenne Turbo lze koupit i za 143 tisíc, chce to jen trochu štěstí

Cayenne Turbo je dnes nejlevnějším přeplňovaným Porsche, které si lze koupit. Jak moc? V extrémním případě stojí opravdu pakatel.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Funkční Porsche Cayenne Turbo lze koupit i za 143 tisíc, chce to jen trochu štěstí

9.6.2017 | Marek Bednář | 14 příspěvků

Cayenne Turbo je dnes nejlevnějším přeplňovaným Porsche, které si lze koupit. Jak moc? V extrémním případě stojí opravdu pakatel.

Možná se vám to nebude zdát uvěřitelné, ale v současné době je nejlevnějším moderním Porsche model Cayenne. Je jich tolik, že ceny ojetých jsou opravdu nízko, níže než u 911 996. A tak se stalo i to, ze Cayenne Turbo je dnes nejlevnějším přeplňovaným Porsche - včetně 944 Turbo, které kdysi nikdo nechtěl, i to ale v poslední době hodně vzrostlo na ceně.

Nejlepším důkazem je černý vůz na snímcích, který nově stojí v garáží Tylera Hoovera, majitele nejlevnější a nejojetější 911 a vůbec notorického kupujícího „nejlevnějšího čehokoli”. Stál 6 100 dolarů, tedy asi 143 tisíc korun, a má za sebou asi 232 tisíc kilometrů. Ovšem, ne že by se v USA běžně prodávala silná a luxusní SUV - Cayenne Turbo bylo ve své době nejrychlejším SUV na světě - až za takový pakatel, k tomuto autu Hoover přišel trochu zvláštním způsobem.

Má za sebou roky praxe v prodeji ojetých aut a mimo jiné má přístup k národní síti jejich dealerských aukcí. Tohle konkrétní auto bylo k mání právě na jedné z nich u dealera nových Fordů na Floridě. Hoover, který žije v Kansasu, přihazoval na tohle auto po internetu, aniž by ho předem viděl. Věděl ale, že prodejci nových aut se touto cestou zbavují starších aut s vyšším kilometrovým proběhem, i když jsou v dobrém stavu. To potvrzovala hromada fotek doprovázejících inzerát, detailní popis stavu a také spoustu servisních záznamů od Porsche.

Aukce se zúčastnilo málo přihazujících a Hooverův příhoz 6 100 dolarů byl k jeho překvapení nejvyšší. Aukci vyhrál, objednal převoz do Kansasu - a tři týdny se nic nedělo. Poslal tam tedy svého známého, který auto našel a nastartoval pomocí startovacích kabelů. Zjistil, že motor běží opravdu špatně, že svítí kontrolka motoru, že je na vzduchovém podvozku závada a že z motoru uniká olej.

Dovezl ho tedy k sobě domů a po připojení diagnostiky zjistil, že vynechává několik válců. To může být způsobeno obrovskou spoustou věcí, od špatné svíčky nebo cívky až po nízkou kompresi. Další den známý zjistil, že je jen odpojeno několik cívek. „Běžný trik některých bezskrupulózních účastníků aukcí je, že před samotným přihazováním na auto, které se jim líbí, odpojí v motoru pár cívek. Tak získají dobré auto za nízkou cenu,” říká Hoover - a tohle byl ten případ. S čím onen podvodník nepočítal, bylo, že na auto přihodí někdo z velké dálky po internetu, aniž by ho předem viděl.

Oprava tedy byla velmi snadná, stačilo připojit konektory. Podobné tomu bylo i s únikem oleje, za tím stálo těsnění výpustního šroubu, a závada na vzduchovém podvozku nebyla nic víc než jedno nefunkční čidlo, které Hoover koupil použité za 90 dolarů, tedy asi 2 100 korun. Nepochybně by Hoover mohl tohle auto hned prodat za mnohem, mnohem víc, než ho koupil.

Jenže si ho pravděpodobně nechá, aspoň prozatím. „Je to jedna z lepších koupí, které jsem udělal,” říká na videu. Prý také bude opatrnější v tom, že nebude své Cayenne týrat tak, jako 911. „Na Cayenne Turbo neexistují kity pro zástavbu motoru LS,” říká, snad částečně žertem. Podívejte se na jeho auto sami - vypadá opravdu skvěle. A i když za 143 tisíc druhé takové asi nekoupíte, tipem na relativně levné přeplňované Porsche je Cayenne stále...

Funkční Porsche Cayenne Turbo lze koupit i za 143 tisíc, chce to jen trochu štěstí - 1 - Porsche Cayenne Turbo za 143 tisic Kc 01Funkční Porsche Cayenne Turbo lze koupit i za 143 tisíc, chce to jen trochu štěstí - 2 - Porsche Cayenne Turbo za 143 tisic Kc 02Funkční Porsche Cayenne Turbo lze koupit i za 143 tisíc, chce to jen trochu štěstí - 3 - Porsche Cayenne Turbo za 143 tisic Kc 03Funkční Porsche Cayenne Turbo lze koupit i za 143 tisíc, chce to jen trochu štěstí - 4 - Porsche Cayenne Turbo za 143 tisic Kc 04Funkční Porsche Cayenne Turbo lze koupit i za 143 tisíc, chce to jen trochu štěstí - 5 - Porsche Cayenne Turbo za 143 tisic Kc 05Funkční Porsche Cayenne Turbo lze koupit i za 143 tisíc, chce to jen trochu štěstí - 6 - Porsche Cayenne Turbo za 143 tisic Kc 06Funkční Porsche Cayenne Turbo lze koupit i za 143 tisíc, chce to jen trochu štěstí - 7 - Porsche Cayenne Turbo za 143 tisic Kc 07Funkční Porsche Cayenne Turbo lze koupit i za 143 tisíc, chce to jen trochu štěstí - 8 - Porsche Cayenne Turbo za 143 tisic Kc 08Funkční Porsche Cayenne Turbo lze koupit i za 143 tisíc, chce to jen trochu štěstí - 9 - Porsche Cayenne Turbo za 143 tisic Kc 09Funkční Porsche Cayenne Turbo lze koupit i za 143 tisíc, chce to jen trochu štěstí - 10 - Porsche Cayenne Turbo za 143 tisic Kc 10Funkční Porsche Cayenne Turbo lze koupit i za 143 tisíc, chce to jen trochu štěstí - 11 - Porsche Cayenne Turbo za 143 tisic Kc 11Funkční Porsche Cayenne Turbo lze koupit i za 143 tisíc, chce to jen trochu štěstí - 12 - Porsche Cayenne Turbo za 143 tisic Kc 12Funkční Porsche Cayenne Turbo lze koupit i za 143 tisíc, chce to jen trochu štěstí - 13 - Porsche Cayenne Turbo za 143 tisic Kc 13Funkční Porsche Cayenne Turbo lze koupit i za 143 tisíc, chce to jen trochu štěstí - 14 - Porsche Cayenne Turbo za 143 tisic Kc 14
Tohle auto vážně nevypadá jako vrak...

Zdroj: Hoovie's Garage@Youtube

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 14 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše