Hráči Bayernu Mnichov si převzali nová Audi zdarma. Na drahé výstřelky tentokrát nedošlo

Spolupráce FC Bayern Mnichov a Audi funguje už pěkných pár let a obvykle jsou u toho špičková SUV a nejdražší modely s logem RS. Za FC Bayern ale hrají i skromnější basketbalisté.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Hráči Bayernu Mnichov si převzali nová Audi zdarma. Na drahé výstřelky tentokrát nedošlo

25.9.2018 | Petr Prokopec

Spolupráce FC Bayern Mnichov a Audi funguje už pěkných pár let a obvykle jsou u toho špičková SUV a nejdražší modely s logem RS. Za FC Bayern ale hrají i skromnější basketbalisté.

FC Bayern Mnichov jedním z nejznámějších fotbalových klubů. Právě kopaná tento klub proslavila a od jeho založení v roce 1900 vzniklo po celém světě více než 4 300 fanklubů, které sdružují okolo 350 tisíc členů. Samotný FC Bayern Mnichov jich má přes jedenáct set aktivních, ne všichni se ale věnují fotbalu. Málokdo totiž ví, že klub má také oddíly věnující se šachům, bowlingu, stolnímu tenisu či basketbalu, přestože jde pořád o „FC”.

O posledním zmíněném sportu bude dnes primárně řeč, neboť stejně jako fotbalisty i basketbalisty sponzoruje německá automobilka Audi. Ta se jen pár dní před zahájením nové sezóny vytasila s flotilou vozů, které dala hráčům zdarma k dispozici. Rozhodně však nečekejte „übersedany”, kombíky či kupé s logem RS. Přeci jen, v basketbalu se točí daleko méně peněz, alespoň v Evropě.

Zatímco tedy fotbalisté si mohou vybírat, s jakými vozy budou oni či jejich drahé polovičky jezdit, basketbalisté byli postaveni před jednotnou volbu. Pro letošek a příští rok tedy dostali Audi A4 Avant. Konkrétní motorizace sice zmíněna nebyla, nečekejme ale nic omračujícího.

Basketbalisté přitom po úvodních formalitách a převzetí klíčků zapózovali fotografům. Následně pak mohli vyzkoušet nové Audi Q3 na off-roadovém okruhu či A5 Cabrio. Pro to byla připravená speciální dráha, jejíž součástí byly i koše. Tým byl rozdělen do dvojic, kdy vždy jeden hráč řídil a druhý se snažil za jízdy trefit míč „do černého“.

„Akce byla velkým úspěchem pro Audi i tým FC Bayern. Jsme pyšní na naši spolupráci s basketbalovým týmem a pro hráče i trenéry plánujeme další aktivity mimo hřiště - jako byla dnešní předváděčka na mnichovském letiišti,“ uvedl Norbert Schrofner, šéf divize sportovního marketingu. Z jeho slov je přitom zřejmé, že Audi bude ve sponzorství, které je letos již v sedmém roce, nadále pokračovat. Na nejlepší auta z jeho nabídky ale dojde znovu až při předání nových vozů fotbalistům, kteří z většiny jistě tak skromní nebudou.


Hráči Bayernu Mnichov si převzali nová Audi zdarma. Na drahé výstřelky tentokrát nedošlo - 1 - Audi A4 Avant 2018 FC Bayern Mnichov basketbaliste 01Hráči Bayernu Mnichov si převzali nová Audi zdarma. Na drahé výstřelky tentokrát nedošlo - 2 - Audi A4 Avant 2018 FC Bayern Mnichov basketbaliste 02Hráči Bayernu Mnichov si převzali nová Audi zdarma. Na drahé výstřelky tentokrát nedošlo - 3 - Audi A4 Avant 2018 FC Bayern Mnichov basketbaliste 03Hráči Bayernu Mnichov si převzali nová Audi zdarma. Na drahé výstřelky tentokrát nedošlo - 4 - Audi A4 Avant 2018 FC Bayern Mnichov basketbaliste 04Hráči Bayernu Mnichov si převzali nová Audi zdarma. Na drahé výstřelky tentokrát nedošlo - 5 - Audi A4 Avant 2018 FC Bayern Mnichov basketbaliste 05Hráči Bayernu Mnichov si převzali nová Audi zdarma. Na drahé výstřelky tentokrát nedošlo - 6 - Audi A4 Avant 2018 FC Bayern Mnichov basketbaliste 06
Basketbalisté z FC Bayern Mnichov sice dostali stejně jako fotbalisté auta od Audi, spokojit se však museli pouze s A4 Avant

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše