Reklama

Jaká je Tesla Model 3 očima majitele BMW M3? Budete se divit jeho upřímnosti

Velký fanoušek mnichovských aut zkusil kalifornskou novinku a zmapoval i její počínání na závodním okruhu. Odsoudil ji, nebo z toho odešla se ctí?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jaká je Tesla Model 3 očima majitele BMW M3? Budete se divit jeho upřímnosti

15.5.2018 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Velký fanoušek mnichovských aut zkusil kalifornskou novinku a zmapoval i její počínání na závodním okruhu. Odsoudil ji, nebo z toho odešla se ctí?

Není pochyb o tom, že elektromobily jsou rychlé v přímce. Jediným důkazem za všechny může být Tesla Model S P100D, která snadno zvládá zrychlení z klidu na stovku za méně než tři sekundy. Rodinný sedan se tak klidně může postavit i Bugatti Chiron, ačkoliv stojí daleko méně. Akcelerace je ovšem pouze jednou z disciplín, která definuje schopnosti automobilu. Náročným řidičům daleko více záleží na celkovém projevu vozu při ostrém nasazení, které elektromobily zvládají o poznání hůře - Tesla Model S na Nordschleife to kdysi ukázala nejlépe.

Není tomu dlouho, co se na závodní trať vydala také Tesla Model 3 a ani ona tam nepředvedla nic světoborného - brzdy vozu nevydržely skoro nic. Další z podobných videí ukazuje srovnání s BMW M3 F80. Jeho majitel navíc mohl elektrický sedan i otestovat, a to nejen na okruhu, pročež přináší řadu užitečných poznatků. Rovnou ovšem přiznává, že fanoušci značky jej za to asi milovat nebudou, i když zase tak kritický není.

Právě tato slova naznačují, kterak jsou příznivci Tesly i jiných elektrických vozů poněkud zfanatizovaní. Uživatel Redditu s přezdívkou „cookingboy“ totiž rozhodně není vůči Modelu 3 zaujatý a dokonce dodává, že zvažuje jeho koupi. Zda na ni ovšem dojde, to je otázkou, neboť jeho vozový park naznačuje, že je loajálním zákazníkem BMW. Kromě současné M3 totiž vlastnil či vlastní i 335i F30 a 335i E92.

Jak tedy kalifornskou novinku hodnotí? Nejvíce je spokojen s často kritizovaným systémem Autopilot, jemuž dává deset bodů z deseti. O půl bodu méně získává podvozek, jeden bod méně hnací ústrojí a osm bodů bylo přiděleno řízení. Potud se tedy vše zdá být v pořádku, tedy alespoň v rámci normální jízdy. Nicméně jakmile dojde k přišlápnutí plynu, stává se řízení poměrně hodně nepředvídatelným.

Tím ovšem dobré zprávy končí, zmínit tedy můžeme ty špatné. Kvalita interiéru je hodnocena pěti body z deseti, uživatelská přívětivost pak jen pouhými dvěma. Není to ve výsledku překvapivé, prakticky všichni, kdo s novou Teslou mají zkušenost, totiž sice zmiňují dobrou odezvu a skvělé rozlišení rozměrného tabletu, ovšem naprostý chaos v palubním menu a komplikované ovládání běžně používaných prvků. Kromě toho je podle majitele M3 přímo „ostudné“, že si Tesla účtuje 5 000 USD (cca 106 tisíc Kč) za prémiový „upgrade” interiéru, přestože slícování zůstává i nadále na tragické úrovni.

Vidět navíc můžeme i řádění Modelu 3 na okruhu Mid-Ohio Sports Car Course hned ze dvou pohledů. První video přitom ukazuje jízdu z pohledu řidiče elektrického sedanu, druhé pak z pohledu řidiče BMW M3. Druhý snímek je daleko záživnější, přičemž důvod jistě sami uhádnete - ano, je to zvuk, který vše dělá daleko zajímavějším.

Je jasné, že M3 je rychlejším vozem, takže kolem Modelu 3 by mohla jezdit v kruzích, ale o srovnání tu nejde - řidič BMW tímto způsobem mapuje jízdu vozu před sebou. Ta působí lépe z pohledu řidiče Tesly, zezadu je vidět, že americká novinka není úplně jistá v kramflecích a potvrzuje tak výše zmíněné.

To není nic šokujícího, více nás překvapila přívětivost onoho majitele BMW. Vůz dostal celkově slušné hodnocení, prý konkurence není zásadně lepší - něco umí lépe, něco hůře. Jak se tedy zdá, Tesla skutečně začíná mířit vzhůru, i když zejména v poslední době je její cesta stále trnitější.

Jaká je Tesla Model 3 očima majitele BMW M3? Budete se divit jeho upřímnosti - 1 - Tesla Model 3 Mid-Ohio Sports Car Course 2018 videoscreen 01Jaká je Tesla Model 3 očima majitele BMW M3? Budete se divit jeho upřímnosti - 2 - Tesla Model 3 Mid-Ohio Sports Car Course 2018 videoscreen 02
Jak se chová Tesla Model 3 na závodním okruhu? Vše si můžete prohlédnout z pohledu majitele BMW M3, který navíc kalifornský elektromobil také sám otestoval

Zdroj: Reddit

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše