Reklama

Záhada polské vesnice zaujala svět. Je plná opuštěných aut, o která nikdo nestojí

Je to zapomenutý kout světa, o němž by za normálních okolností vědělo jen pár místních. Opuštěná auta hromadící se všude kolem na něj ale upozornila celý svět.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Záhada polské vesnice zaujala svět. Je plná opuštěných aut, o která nikdo nestojí

21.6.2018 | Mirek Mazal

Je to zapomenutý kout světa, o němž by za normálních okolností vědělo jen pár místních. Opuštěná auta hromadící se všude kolem na něj ale upozornila celý svět.

Jmenuje se Hrebenne a je to vážně nevýznamná vesnice ležící na polské silnici číslo 17. Za normálních okolností by na ní nebylo vůbec nic zajímavého, stačí ale sjet prvním sjezdem z hlavní trasy do centra obce a člověku se vyjeví obrázky jako z apokalyptických filmů.

Všude, kam oko dohlédne, se hromadí opuštěná auta v rozličném, často bezútěšném stavu. Pohled na poslední útočiště osobních automobilů připomíná velké vrakoviště zarůstající trávou, nic takového ale v Hrebennem neexistovalo a neexistuje. Je to důsledek toho, kde vesnice stojí - kousek od hranice s Ukrajinou.

Podle informací tamních obyvatel jde o auta, která koupili Ukrajinci od Poláků, z nějakého důvodu s nimi ale nemohli překročit hranice - předpokládáme, že se tak stalo především kvůli chybějícím formalitám, které jim nedovolily dostat se s vozem na ukrajinské území. A protože jsou to často vozy malé hodnoty, místo řešení problému je prostě odstaví v nejbližší vesnici. Možná bylo původním cílem se pro ně někdy vrátit, ale nestalo se to. A že to je častý výsledek, vám dosvědčí přiložené snímky.

Na vše upozornil Polák Tomasz Baart, který tuhle bizarní automobilovou džungli nafotil. Sám nadává směrem k policii, že hlídá nelegální pašování kde čeho, ale už se nestará o to, že v důsledku jejich práce vzniká sběrný dvůr přímo pod okny obyvatel Hrebenneho. Vidíme tu rozpadající se Volkswageny, BMW nebo i nebo Škodu Octavia, s ohledem na zmíněné možná pochybného původu.

Při pohledu na tato auta se člověku vybaví ulice Hong Kongu, kde auta chátrají podobným způsobem. Lidé tam odhazují daleko dražší stroje, protože je jejich provoz drahý (nebo si musí koupit něco lepšího), ale výsledek je stejný. A stejně smutný.

Záhada polské vesnice zaujala svět. Je plná opuštěných aut, o která nikdo nestojí - 1 - Odstavena auta u hranic Polska a Ukrajiny 01Záhada polské vesnice zaujala svět. Je plná opuštěných aut, o která nikdo nestojí - 2 - Odstavena auta u hranic Polska a Ukrajiny 02Záhada polské vesnice zaujala svět. Je plná opuštěných aut, o která nikdo nestojí - 3 - Odstavena auta u hranic Polska a Ukrajiny 03Záhada polské vesnice zaujala svět. Je plná opuštěných aut, o která nikdo nestojí - 4 - Odstavena auta u hranic Polska a Ukrajiny 04Záhada polské vesnice zaujala svět. Je plná opuštěných aut, o která nikdo nestojí - 5 - Odstavena auta u hranic Polska a Ukrajiny 05Záhada polské vesnice zaujala svět. Je plná opuštěných aut, o která nikdo nestojí - 6 - Odstavena auta u hranic Polska a Ukrajiny 06Záhada polské vesnice zaujala svět. Je plná opuštěných aut, o která nikdo nestojí - 7 - Odstavena auta u hranic Polska a Ukrajiny 07Záhada polské vesnice zaujala svět. Je plná opuštěných aut, o která nikdo nestojí - 8 - Odstavena auta u hranic Polska a Ukrajiny 08Záhada polské vesnice zaujala svět. Je plná opuštěných aut, o která nikdo nestojí - 9 - Odstavena auta u hranic Polska a Ukrajiny 09Záhada polské vesnice zaujala svět. Je plná opuštěných aut, o která nikdo nestojí - 10 - Odstavena auta u hranic Polska a Ukrajiny 10Záhada polské vesnice zaujala svět. Je plná opuštěných aut, o která nikdo nestojí - 11 - Odstavena auta u hranic Polska a Ukrajiny 11Záhada polské vesnice zaujala svět. Je plná opuštěných aut, o která nikdo nestojí - 12 - Odstavena auta u hranic Polska a Ukrajiny 12Záhada polské vesnice zaujala svět. Je plná opuštěných aut, o která nikdo nestojí - 13 - Odstavena auta u hranic Polska a Ukrajiny 13Záhada polské vesnice zaujala svět. Je plná opuštěných aut, o která nikdo nestojí - 14 - Odstavena auta u hranic Polska a Ukrajiny 14Záhada polské vesnice zaujala svět. Je plná opuštěných aut, o která nikdo nestojí - 15 - Odstavena auta u hranic Polska a Ukrajiny 15Záhada polské vesnice zaujala svět. Je plná opuštěných aut, o která nikdo nestojí - 16 - Odstavena auta u hranic Polska a Ukrajiny 16
Pozoruhodné scenérie nabízí pohled do Hrebenneho na hranicích Polska s Ukrajinou. Právě pozice obce, která je poslední na cestě do jiné země, se postarala o to, že její území nyní slouží jako improvizované vrakoviště

Zdroj: Tomasz Baart@Facebook

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama