Jeremy Clarkson prodává své auto. Nabízí ho osobně, dosti netradičním způsobem

Patrně byste čekali, že celebrita kalibru Jeremyho Clarksona pověří prodejem svého vozu některé ze specialistů, kteří se pokusí vyhnat cenu co nejvýše. Jezza ale své auto nabízí sám, jen tak mimochodem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jeremy Clarkson prodává své auto. Nabízí ho osobně, dosti netradičním způsobem

21.9.2018 | Petr Prokopec

Patrně byste čekali, že celebrita kalibru Jeremyho Clarksona pověří prodejem svého vozu některé ze specialistů, kteří se pokusí vyhnat cenu co nejvýše. Jezza ale své auto nabízí sám, jen tak mimochodem.

Pomalu se nám blíží start třetí sezóny The Grand Tour. Přesný termín premiéry první epizody zatím neznáme, víme ale naprosto přesně, kdy debutovala poslední epizoda série první. Stalo se tak 3. února 2017, což je momentálně velmi podstatné datum. Proč ptáte se? Protože se v tomto dílu objevil černý Volkswagen Golf GTI, za jehož volant usedl Jeremy Clarkson.

Populární moderátor ovšem netestoval novinářský vůz, jak má povětšinou v náplni práce. Místo toho se jednalo o jeho vlastní auto, které bylo poměřováno s BMW i3. To sice není přímý soupeř, o to tu ale nešlo. Podstatou celé epizody bylo totiž srovnávání minulosti s budoucností. A zatímco analogový Golf byl symbolem let minulých, elektromobil patřící Jamesi Mayovi odkazoval na novou éru.

Jak srovnání dopadlo, nechme nyní stranou, místo toho zmíníme, že Jezzův Golf je k mání, a to za 21 500 GBP (cca 617 600 Kč). Jde o značnou slevu vůči sumě, za jakou Clarkson vůz v roce 2015 kupoval. Tehdy jej vyšel na 36 tisíc liber (1,034 mil. Kč), neboť zaškrtl veškerou volitelnou výbavu. Podle Maye za tím ale stojí jen jeho neschopnost, neboť původně nechtěl černé pětidvířko, nýbrž červené třídvířko.

Ať už ale objednávání německého hot hatche probíhalo jakkoliv, jisté je, že Jeremy nesáhl po standardní variantě s 220 koňmi, nýbrž po silnějším provedení Performance s 230 koňmi. Dorazila také 19palcová litá kola, kožené čalounění Vienna, světelný paket, parkovací senzory, prémiový audio systém včetně navigace a rozměrného dotykového displeje nebo automatická převodovka s pádly pod volantem.

Jezza s vozem za uplynulé tři roky najel 23 200 mil (37 329 km), z toho pár set před televizními kamerami. Vlastně tak není překvapivé, že vůz je nabízen relativně draze. GTI z roku 2015 lze totiž pořídit za podstatně nižší sumu, a to i s nemalou příplatkovou výbavou. Na druhou stranu, žádný z majitelů se nemůže pochlubit Clarksonovým renomé mezi fandy do aut, ani zdaleka.

Zajímavé je, že Jeremy svůj vůz nabízí k prodeji opravdu netradiční cestou. Nezvolil žádného prostředníka, ale osobně auto inzeruje skrze „svůj Facebook“, tedy přes sociální platformu Drive Tribe, kterou společně s Mayem a Richardem Hammondem vlastní. K nabídce přidal jen jednu mizernou fotku, ale dali jsme dohromady i kvalitnější záběry z jeho Twitteru a ze zmiňovaného dílu The Grand Tour.

Projekt Drive Tribe je dlouhodobě ve ztrátě, a prodej Clarksonova Golfu jej jistě nespasí v žádném smyslu slova. Přesto je to věc hodná pozornosti. Však která ze světových celebrit vám osobně nabídne své auto s tím, abyste se jí ozvali s vážně míněnými nabídkami?


Jeremy Clarkson prodává své auto. Nabízí ho osobně, dosti netradičním způsobem - 1 - Jeremy Clarkson VW Golf GTI osobni prodej dalsi 01Jeremy Clarkson prodává své auto. Nabízí ho osobně, dosti netradičním způsobem - 2 - Jeremy Clarkson VW Golf GTI na prodej 01Jeremy Clarkson prodává své auto. Nabízí ho osobně, dosti netradičním způsobem - 3 - Jeremy Clarkson VW Golf GTI na prodej 02Jeremy Clarkson prodává své auto. Nabízí ho osobně, dosti netradičním způsobem - 4 - Jeremy Clarkson VW Golf GTI na prodej 03Jeremy Clarkson prodává své auto. Nabízí ho osobně, dosti netradičním způsobem - 5 - Jeremy Clarkson VW Golf GTI na prodej 04
Jeremy Clarkson prodává své auto. Nabízí ho osobně, dosti netradičním způsobem - 6 - Jeremy Clarkson VW Golf GTI na prodej 05Jeremy Clarkson prodává své auto. Nabízí ho osobně, dosti netradičním způsobem - 7 - Jeremy Clarkson VW Golf GTI na prodej 06Jeremy Clarkson prodává své auto. Nabízí ho osobně, dosti netradičním způsobem - 8 - Jeremy Clarkson VW Golf GTI na prodej 07Jeremy Clarkson prodává své auto. Nabízí ho osobně, dosti netradičním způsobem - 9 - Jeremy Clarkson VW Golf GTI na prodej 08Jeremy Clarkson prodává své auto. Nabízí ho osobně, dosti netradičním způsobem - 10 - Jeremy Clarkson VW Golf GTI osobni prodej dalsi 02Jeremy Clarkson prodává své auto. Nabízí ho osobně, dosti netradičním způsobem - 11 - Jeremy Clarkson VW Golf GTI osobni prodej dalsi 03Jeremy Clarkson prodává své auto. Nabízí ho osobně, dosti netradičním způsobem - 12 - Jeremy Clarkson VW Golf GTI osobni prodej dalsi 04Jeremy Clarkson prodává své auto. Nabízí ho osobně, dosti netradičním způsobem - 13 - Jeremy Clarkson VW Golf GTI osobni prodej dalsi 05Jeremy Clarkson prodává své auto. Nabízí ho osobně, dosti netradičním způsobem - 14 - Jeremy Clarkson VW Golf GTI osobni prodej dalsi 06
Jeremy Clarkson prodává svůj VW Golf GTI. Pokud nechcete kupovat zajíce v pytli, rovnou se podívejte na poslední epizodu první série The Grand Tour

Zdroj: Jeremy Clarkson@Drive Tribe

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama