Reklama

K mání je další auto, ve kterém byl zastřelen slavný rapper. Našlo se nedávno

Jen pár týdnů po Tupacově BMW 7 je k mání osudný vůz jeho rivala, který je známý jako Notorious B.I.G. Byl zastřelen téměř přesně před 20 lety.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je další auto, ve kterém byl zastřelen slavný rapper. Našlo se nedávno

17.3.2017 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Jen pár týdnů po Tupacově BMW 7 je k mání osudný vůz jeho rivala, který je známý jako Notorious B.I.G. Byl zastřelen téměř přesně před 20 lety.

Patříte-li k příznivcům rapu, jistě znáte jména Tupac Shakur a Christopher Wallace, který se stal slavným spíše pod pseudonymy Notorious B.I.G. či Biggie Smalls. A také budete vědět o smrti těchto dvou pánů v letech 1996 a 1997. Shakur byl zastřelen ve svém BMW řady 7 v Las Vegas a onen vůz byl nedávno na prodej. Smallse potkal stejný osud zhruba o půl roku později, 9. března 1997, v Los Angeles. Pozoruhodné je, že ani v jednom případě se policii ani FBI nepodařilo najít vraha.

Notorious B.I.G., celým vlastním jménem Christopher George Latore Wallace, v půl jedné ráno 9. března 1997 odcházel z galavečeru udělování cen v Petersonově automobilovém muzeu. Nastoupil do GMC Suburban, jednoho ze třech vozů v konvoji, ve kterém on a jeho společníci měli odjet do hotelu.

Během chvíle vedle nich zastavil černý Chevrolet Impala SS s mužem černé pleti na palubě, který spustil na Smallse palbu. Zasáhl ho čtyřikrát a třebaže se konvoj okamžitě rozjel k nemocnici a doktoři se pustili do snahy Smallse zachránit, nepodařilo se a zemřel. Černá Impala samozřejmě zmizela.

Policie zjistila, že byly použity průrazné náboje Gecko 9 mm německé výroby, tehdy údajně v USA poměrně vzácné a prodávané jen na dvou místech v celých Státech. Vyšetřování zavedlo detektivy k Davidu Mackovi, zkorumpovanému policistovi, u kterého se našly jak náboje Gecko 9 mm, tak i černý Chevrolet Impala SS, ale to samo o sobě nic nedokazuje.

Mack údajně pracoval jako bodyguard Mariona „Suge” Knighta, zakladatele firmy Death Row Records, s níž měl smlouvu Tupac Shakur. Spekulovalo se tedy, že Mack zavraždil Smallse jako odplatu za smrt Shakura; Smalls patřil k rapové scéně východního pobřeží USA, Shakur zase k západu a v 90. letech mezi těmito scénami panovalo napětí, někde označované za „válku”.

Mack nicméně účast na smrti Smallse odmítá a policii ani FBI se nepodařilo viníka najít a nade vší pochybnost mu vraždu prokázat, podobně jako v případě smrti Shakura. FBI nicméně ve svých dokumentech zmiňuje pozoruhodnou neschopnost losangeleské policie objasnit, jestli existuje spojení auta, zbraně a nábojů použitých při útoku na Smallse s autem a náboji nalezenými u Davida Macka.

Ať je viník vraždy jakýkoliv, po Smallsovi zůstal tmavozelený GMC Suburban. Policie ho samozřejmě zadržela jako důkaz, ale nakonec si z něj nechala jen pravé přední dveře, za kterými Smalls v době útoku seděl, a v říjnu 1997 ho bez jakékoli medializace prodala v aukci. Koupil si ho člověk, který potřeboval větší auto pro svou rodinu, a o pohnuté minulosti neměl tušení. Vůz byl od té doby obecně považován za ztracený.

Na GMC totiž nebylo vidět žádné poškození střelbou, byl jen natržený bezpečnostní pás, ale že takové poškození způsobila kulka, člověka nenapadne. Majitel s ním tedy jezdil necelých 20 let, až do současnosti, kdy přišel na to, co je to za vůz. A je pozoruhodné, že jej na to upozornil opětovný zájem policie. Po nedávné medializaci zmiňovaného prodeje Shakurova BMW 7 se jej tak rozhodl prodat přes web MomentsInTime.com, který se na prodej podobných rekvizit specializuje. Nikoli náhodou nabízel i onu sedmičku, ve které přišel o život Tupac.

Pozoruhodné je, že tentokrát existuje ještě méně fotografií onoho auta - v podstatě vidíme jednu, navíc neúplnou, a onu dírku po kulce v bezpečnostním pásu a k tomu pár dokumentů. A také známe cenu - nikoliv překvapivě 1,5 milionu dolarů, tedy 37,8 milionu korun. Tupacovo BMW bylo na prodej za stejnou částku v dolarech, jen kurz byl před třemi týdny trochu jiný. A nabízející prý k vozu dodá i rozstřílené dveře z depozitáře losangeleské policie.

Opět předpokládáme, že se najde dostatečně majetný sběratel, který za tenhle vůz bude ochoten utratit takhle vysokou sumu. A prodávající bude moci svým dětem třeba zaplatit školné na univerzitě. Že samotné auto takovou cenu nemá, je bez diskuze, někdo ale jeho historickou hodnotu ocení. Třeba člověk, který zrovna staví muzeum rapu a auta dvou slavných zastřelených rapperů by jistě byla velkými lákadly...

K mání je další auto, ve kterém byl zastřelen slavný rapper. Našlo se nedávno - 1 - gmc suburban biggie smalls prodej 01K mání je další auto, ve kterém byl zastřelen slavný rapper. Našlo se nedávno - 2 - Notorious BIG shooting GMC Suburban 01K mání je další auto, ve kterém byl zastřelen slavný rapper. Našlo se nedávno - 3 - gmc suburban biggie smalls prodej 03K mání je další auto, ve kterém byl zastřelen slavný rapper. Našlo se nedávno - 4 - Notorious BIG shooting GMC Suburban 02
Kdybychom chtěli za obyčejné SUV skoro čtyřicet milionů, aspoň bychom ho líp nafotili...

K mání je další auto, ve kterém byl zastřelen slavný rapper. Našlo se nedávno - 5 - gmc suburban biggie smalls prodej 05K mání je další auto, ve kterém byl zastřelen slavný rapper. Našlo se nedávno - 6 - gmc suburban biggie smalls prodej 08K mání je další auto, ve kterém byl zastřelen slavný rapper. Našlo se nedávno - 7 - gmc suburban biggie smalls prodej 07K mání je další auto, ve kterém byl zastřelen slavný rapper. Našlo se nedávno - 8 - gmc suburban biggie smalls prodej 06K mání je další auto, ve kterém byl zastřelen slavný rapper. Našlo se nedávno - 9 - gmc suburban biggie smalls prodej 09
První fotka je údajně poslední obrázek živého Biggieho Smallse. Dále vidíme jeho Suburban s dírami po kulkách

K mání je další auto, ve kterém byl zastřelen slavný rapper. Našlo se nedávno - 10 - Notorious BIG shooting Tupac Shakur Suge Knight 01
Tupac Shakur na fotce s Sugem Knightem. Násilná smrt Shakura měla vést Knighta k tomu, aby si objednal zabití právě Biggieho Smallse. Je to ale jen teorie, dokázáno nebylo nikomu nic...


Tohle je údajně onen atentát na Smallse...


...a tohle jeho Suburban v začátku vyšetřování

Zdroj: Moments In Time

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše