Reklama

K mání je Häkkinenův vzácný Mercedes, třeba je v něm i trocha řidičského génia

Nevíme, jestli z vás tohle auto udělá lepšího řidiče, majitele 1 ze 40 kusů ostrých CL ale ano. A pochopitelně, měl by si držet cenu lépe než jiná.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je Häkkinenův vzácný Mercedes, třeba je v něm i trocha řidičského génia

8.9.2017 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Nevíme, jestli z vás tohle auto udělá lepšího řidiče, majitele 1 ze 40 kusů ostrých CL ale ano. A pochopitelně, měl by si držet cenu lépe než jiná.

Vlastnit auto po někom slavném je snem nejednoho sběratele. Pokud je ten sběratel navíc fanoušek atmosférických desetiválců ve Formuli 1 a nenosí pyžamo Ferrari, tohle může být ceněný přírůstek do sbírky - Mercedes CL 65 AMG po Mikovi Häkkinenovi, mistrovi světa Formule 1 z let 1998 a 1999.

Kromě toho je to specialitka ze série „40th Anniversary Edition”, vzniklá pochopitelně ke čtyřiceti letům od založení společnosti AMG. Je to vzácná věc, v této edici vzniklo jen 40 kusů CL 65 AMG, ovšem výjimečné jsou tu spíše detaily. Nejviditelnějšími specifiky jsou plakety na středovém tunelu a čalounění a fakt, že všech 40 kusů bylo vyvedeno ve stejné, speciální barvě AMG Alubeam.

Výkonu navíc 40th Anniversary Edition nepřidala, ale 612 koní a 1 000 Nm šestilitrového dvanáctiválce se dvěma turbodmychadly bude nedostatečných opravdu pro málokoho. Pochopitelně, jakožto jeden z nejdražších Mercedesů své doby, toto CL je vybaveno v podstatě vším, na co by člověk mohl pomyslet.

Vůz byl vyroben v roce 2007, prvně registrován byl však až v roce 2008. Od té doby najezdil zhruba 103 tisíce kilometrů, takže ke garážové královně má daleko. Po celou dobu byl samozřejmě pečlivě servisován, je k němu kompletní dokumentace servisní historie. Čerstvě prošel MOT, britskou obdobou STK, takže ho můžete z aukce odvézt po vlastní ose.

Odhad výsledné ceny míří mezi 36 a 42 tisíc liber, tj. 1,03-1,2 milionu korun. Není to zas tak moc na to, jak slavného prvního majitele tohle auto mělo, ale je to pochopitelně více, než kolik se za podobná auta platí bez podobné historie. Miku Häkkinena uvnitř připomíná jeho podpis na víku schránky před spolujezdcem a třeba v něm zůstala i trocha jeho řidičského génia. Za něco takového bychom zaplatili asi ze všeho nejraději...

K mání je Häkkinenův vzácný Mercedes, třeba je v něm i trocha řidičského génia - 1 - mercedes cl 65 amg mika hakkinen prodej 01K mání je Häkkinenův vzácný Mercedes, třeba je v něm i trocha řidičského génia - 2 - mercedes cl 65 amg mika hakkinen prodej 02K mání je Häkkinenův vzácný Mercedes, třeba je v něm i trocha řidičského génia - 3 - mercedes cl 65 amg mika hakkinen prodej 03K mání je Häkkinenův vzácný Mercedes, třeba je v něm i trocha řidičského génia - 4 - mercedes cl 65 amg mika hakkinen prodej 04K mání je Häkkinenův vzácný Mercedes, třeba je v něm i trocha řidičského génia - 5 - mercedes cl 65 amg mika hakkinen prodej 05K mání je Häkkinenův vzácný Mercedes, třeba je v něm i trocha řidičského génia - 6 - mercedes cl 65 amg mika hakkinen prodej 06K mání je Häkkinenův vzácný Mercedes, třeba je v něm i trocha řidičského génia - 7 - mercedes cl 65 amg mika hakkinen prodej 07K mání je Häkkinenův vzácný Mercedes, třeba je v něm i trocha řidičského génia - 8 - mercedes cl 65 amg mika hakkinen prodej 08
Tenhle Mercedes patřil Miku Häkkinenovi. Teď může být váš, i s jeho podpisem a snad i něčím z toho, co jej minimálně po dva roky činilo nejlepším pilotem světa

Zdroj: Coys

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše