Reklama

K mání Trumpův pokus o opulentní limuzínu. Na svou vzácnost nepřijde draho

Tohle auto prý vzniklo jen ve dvou exemplářích, byť Trumpovy velké oči toužily po padesáti. Dnes jedno z nich můžete mít, vcelku levně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání Trumpův pokus o opulentní limuzínu. Na svou vzácnost nepřijde draho

5.8.2017 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Tohle auto prý vzniklo jen ve dvou exemplářích, byť Trumpovy velké oči toužily po padesáti. Dnes jedno z nich můžete mít, vcelku levně.

Chcete jezdit jako prezident Spojených států? Cadillac One alias Bestii vám asi nikdo neprodá, ale k mání je někdejší limuzína Donalda Trumpa. Ovšem, jezdil v ní, když ještě byl „jen” realitním magnátem. Ve skutečnosti je to docela vzácné auto, protože není sériové. A v podobě, v jaké si jej nechal vyrobit pro sebe, jej chtěl nabídnout i jiným.

Podle dostupných informací chtěl Donald Trump na konci 70. let postavit ve spolupráci s Cadillacem „minimálně padesát” takových limuzín - některé zdroje hovoří i o plánech na výrobu ve stovkách ročně. Ty by nesly jeho jméno stejně jako spousta jiných věc. Můžeme hovořit o ješitnosti, ale Trump s tímto většinou bodoval - do povědomí veřejnosti se zapsal jako úspěšný člověk a velká část jeho příjmů v posledních letech pramenila z projektů, kterým jen propůjčil své jméno.

Podobně to mělo být i s „jeho” Cadillacem, jenže tento nápad ztroskotal už v zárodku. Trump z neznámých důvodů z dohody vycouval po postavení dvou prototypů a sám si z nich koupil jen jeden. Auto na fotkách má být právě jedno z oněch dvou vyrobených. Je k mání za 36 tisíc dolarů (788 tisíc korun) a prodávající ho prezentuje jako „Dillinger Coachworks Cadillac Trump, the Golden Edition Limousine” s rokem výroby 1988. A vskutku, zlato je jednou z věcí, které na palubě najdeme - na výdeších klimatizace. Kam se hrabe Porsche s kůží.

Kromě toho je samozřejmostí kožený potah všech sedaček, vestavěný bar, televize a telefon, ale to není všechno. Také je tu fax, malý trezor a skartovací přístroj. A pokud je pravda, co se píše v knize „Ready, Set, Go! My Life at General Motors, Cadillac, Oldsmobile, Opel, and Isuzu” od Johna Grettenbergera o počtu dvou vyrobených kusů, má prodávající mylné informace a tohle auto je ještě vzácnější, než tvrdí.

Ovšem, ani z jednoho zdroje se nedozvídáme, zda Trump v tomhle autě skutečně jezdil, kdy a komu ho prodal apod. Víme, že vůz má najeto 20 375 mil (32 760 km) a že se prodává ve státě Maine za zmíněných 36 tisíc dolarů. Pod kapotou je blíže neupřesněný osmiválec a vůz má automatickou převodovku, ale to se asi dá očekávat. Opulentní je ale až běda a Trumpovo jméno je s ním spojeno nepochybně...

K mání Trumpův pokus o opulentní limuzínu. Na svou vzácnost nepřijde draho - 1 - Dillinger Coachworks Cadillac Trump prodej 01K mání Trumpův pokus o opulentní limuzínu. Na svou vzácnost nepřijde draho - 2 - Dillinger Coachworks Cadillac Trump prodej 02K mání Trumpův pokus o opulentní limuzínu. Na svou vzácnost nepřijde draho - 3 - Dillinger Coachworks Cadillac Trump prodej 03K mání Trumpův pokus o opulentní limuzínu. Na svou vzácnost nepřijde draho - 4 - Dillinger Coachworks Cadillac Trump prodej 04K mání Trumpův pokus o opulentní limuzínu. Na svou vzácnost nepřijde draho - 5 - Dillinger Coachworks Cadillac Trump prodej 05K mání Trumpův pokus o opulentní limuzínu. Na svou vzácnost nepřijde draho - 6 - Dillinger Coachworks Cadillac Trump prodej 06K mání Trumpův pokus o opulentní limuzínu. Na svou vzácnost nepřijde draho - 7 - Dillinger Coachworks Cadillac Trump prodej 07K mání Trumpův pokus o opulentní limuzínu. Na svou vzácnost nepřijde draho - 8 - Dillinger Coachworks Cadillac Trump prodej 08
Tenhle Cadillac vznikl pro Donalda Trumpa, když ještě byl „jen” realitním magnátem

K mání Trumpův pokus o opulentní limuzínu. Na svou vzácnost nepřijde draho - 9 - Dillinger Coachworks Cadillac Trump prodej dalsi 01K mání Trumpův pokus o opulentní limuzínu. Na svou vzácnost nepřijde draho - 10 - Dillinger Coachworks Cadillac Trump prodej dalsi 02K mání Trumpův pokus o opulentní limuzínu. Na svou vzácnost nepřijde draho - 11 - Dillinger Coachworks Cadillac Trump prodej dalsi 03K mání Trumpův pokus o opulentní limuzínu. Na svou vzácnost nepřijde draho - 12 - Dillinger Coachworks Cadillac Trump prodej dalsi 04K mání Trumpův pokus o opulentní limuzínu. Na svou vzácnost nepřijde draho - 13 - Dillinger Coachworks Cadillac Trump prodej dalsi 05K mání Trumpův pokus o opulentní limuzínu. Na svou vzácnost nepřijde draho - 14 - Dillinger Coachworks Cadillac Trump prodej dalsi 06K mání Trumpův pokus o opulentní limuzínu. Na svou vzácnost nepřijde draho - 15 - Dillinger Coachworks Cadillac Trump prodej dalsi 07K mání Trumpův pokus o opulentní limuzínu. Na svou vzácnost nepřijde draho - 16 - Dillinger Coachworks Cadillac Trump prodej dalsi 08K mání Trumpův pokus o opulentní limuzínu. Na svou vzácnost nepřijde draho - 17 - Dillinger Coachworks Cadillac Trump prodej dalsi 09K mání Trumpův pokus o opulentní limuzínu. Na svou vzácnost nepřijde draho - 18 - Dillinger Coachworks Cadillac Trump prodej dalsi 10K mání Trumpův pokus o opulentní limuzínu. Na svou vzácnost nepřijde draho - 19 - Dillinger Coachworks Cadillac Trump prodej dalsi 11K mání Trumpův pokus o opulentní limuzínu. Na svou vzácnost nepřijde draho - 20 - Dillinger Coachworks Cadillac Trump prodej dalsi 12K mání Trumpův pokus o opulentní limuzínu. Na svou vzácnost nepřijde draho - 21 - Dillinger Coachworks Cadillac Trump prodej dalsi 13
Tento kus byl nedávno na prodej ve Velké Británii. Buď tedy vidíme oba vyrobené exempláře, nebo jich vzniklo více, než někteří tvrdí

Zdroj: Craigslist

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše