Reklama

Kanadská policie se pochlubila likvidací automobilových „kaskadérů”, sebrala jim auta

Na některých místech světa je nevděčné být součástí určité skupiny řidičů aut. V Německu jde dnes o příznivce tuningu, v Kanadě jsou na mušce řidiči sportovních aut.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Kanadská policie se pochlubila likvidací automobilových „kaskadérů”, sebrala jim auta

13.7.2018 | Mirek Mazal | 8 příspěvků

Na některých místech světa je nevděčné být součástí určité skupiny řidičů aut. V Německu jde dnes o příznivce tuningu, v Kanadě jsou na mušce řidiči sportovních aut.

Kanadská policie se možná inspirovala bojem německé policie proti tzv. automobilovým „pozérům” a začala likvidovat domácí automobilové „kaskadéry”. Právě tak začala označovat jednání některých řidičů rychlých aut, aby proti nim mohla zakročit intenzivněji, než by dovolilo pouhé naměření vyšší než povolené rychlosti.

Není to poprvé, co o něčem takovém slyšíme, nyní se svým zásahem pochlubila niagarská policie. Ta zastavila několik řidičů rychlých aut a všechny obdarovala vysokou pokutou. Obyvatelé obcí v blízkosti slavných vodopádů prý opakovaně hlásili policii řidiče nebezpečně se pohybující v jejich blízkosti a policisté zakročili.

Vyhlédli si trasu, po které se běžně pohybují klienti půjčovny sportovních aut Ultimate Exotics a počkali si, až pojedou sporťáky na pětihodinovou okružní jízdu. Postupně zastavila šoféry Nissanu GT-R, Porsche Cayenne, McLarenu MP4-12C, Lamborghini, Mercedesu AMG GT R a Chevroletu Corvette. Všem rozdala pokuty za níže popsané jednání, nejhůř ale dopadla čtveřice z nich, který byly zabavena auta a řidičské průkazy.

Důvod? Že by vysoká rychlost? I na tu došlo, sama o sobě by ale pro tak tvrdý postih nestačila. Zmínění čtyři řidiči byli obviněni z chování, které policisté popsali jako „stunting”. Těžko říct, co si pod tímto pojmem kanadská policie představuje, protože obvykle se tak označuje provádění kaskadérských kousků. Přeskakovali snad podezřelí v supersportech ostatní auta? Nebo podjížděli návěsy kamionů? Těžko říci, podívejte se sami, co měli spáchat:

- 37letý muž z Hamiltonu řídil šedé Porsche Cayenne, rychlost překročil o 54 km/h a dopustil se „kaskadérské jízdy”
- 58letý muž z Burlingtonu řídil oranžový model Lamborghini a naměřené mu bylo 47 km/h přes limit
- 25letý obyvatel Toronta v červeném McLarenu MP4-12C překročil rychlosti o 67 km/h a dopustil se „kaskadérské jízdy”
- 27letá žena z Oakville za volantem Chevroletu Corvette si vyslechla si obvinění z neopatrné jízdy
- 48letý řidič z Richmond Hillu s bílým Mercedesem-AMG GT R překročil maximální rychlost o 48 km/h a dopustil se „kaskadérské jízdy”
- 57letá žena z Quebeku v bílém Nissanu GT-R překročila rychlost o 78 km/h a dopustila se „kaskadérské jízdy”.

Nechceme se nikoho zastávat, na místě jsme nebyli a je docela dobře možné, že dotyční dělali na silnici nesmysly a nic jiného si nezasloužili. Přesto se nelze ubránit úsměvu nad pozoruhodnou směsicí „kaskadérů”. Muž ve středním věku v SUV, mladík v supersportu, starší muž v Mercedesu a nakonec skoro 60letá žena v Nissanu... Skoro to vypadá, že zatímco v Německu jsou lidé vystupující z davu úpravami svých aut považování za „pozéry”, v Kanadě jsou lidé vystupující z davu svým stylem jízdy považování za „kaskadéry”.

Policii to každopádně moc nepobavilo a proti takovému chování se postavila se vší vervou. „Niagarská regionální policie se velmi vážně zabývá rychlostí a agresivním řízením, protože to považuje za jeden z fatálních důvodů, které přispívají k smrtelným nehodám na silnicích,“ píše organizace na svých internetových stránkách. „Budeme pokračovat v prosazování opatření proti ignorantům,“ rázně prohlašuje tamní oddělení. Snad tak „kaskadérů” v okolí Niagarských vodopádů zase ubude...

Kanadská policie se pochlubila likvidací automobilových „kaskadérů”, sebrala jim auta - 1 - Kanadska policie tresta zabavenim aut 01Kanadská policie se pochlubila likvidací automobilových „kaskadérů”, sebrala jim auta - 2 - Kanadska policie tresta zabavenim aut 02Kanadská policie se pochlubila likvidací automobilových „kaskadérů”, sebrala jim auta - 3 - Kanadska policie tresta zabavenim aut 03Kanadská policie se pochlubila likvidací automobilových „kaskadérů”, sebrala jim auta - 4 - Kanadska policie tresta zabavenim aut 04
Půjčovna rychlých aut přišla o své vozy následkem radikálního policejního zásahu. Porušení pravidel vedlo také k odebrání čtyř řidičských průkazů a k udělení šesti pokut

Zdroj: Niagara Police přes Jalopnik

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše