Reklama

Koenigsegg naboural zákazníkovi auto, prekérní situaci vyřešil na úrovni

Co horšího se může stát než nabourat vůz klienta? Možná nabourat unikátní vůz váženého klienta. Koenigseggu se přesně to stalo, vše ale vyřešil se ctí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Koenigsegg naboural zákazníkovi auto, prekérní situaci vyřešil na úrovni

17.5.2017 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Co horšího se může stát než nabourat vůz klienta? Možná nabourat unikátní vůz váženého klienta. Koenigseggu se přesně to stalo, vše ale vyřešil se ctí.

Od uzavření bran ženevského autosalonu uplynulo již několik měsíců. Je proto otázkou, zda si dokážete vybavit alespoň ty největší hvězdy, které se na výstavišti Palexpo na počátku března objevily. Pokud nikoliv, jednu vám připomeneme - Koenigsegg Agera RS v zakázkovém provedení Gryphon, jenž se oproti ostatním vozům švédské značky pyšnil doplňky karoserie z pravého 24karátového zlata.

Toto provedení bylo vyrobeno pro známého sběratele Mannyho Khosbina, který je mimo jiné majitelem McLarenu P1 v chameleoní barvě měnící dle úhlu pohledu odstíny od růžové přes oranžovou či žlutou až po zelenou. Ve své podstatě se tak Gryphon se svou černo-zlatou kombinací drží při zemi. Do Khosbinovi garáže ale nakonec bohužel nedorazí, už nikdy.

Důvodem není jeho prodej, i když jeho majitel se skutečně změní. Gryphon totiž měl být v těchto dnech předán Khosbinovi, pročež tak jako každý vůz značky prošel závěrečným doladěním a testy na testovacím okruhu společnosti NEVS v areálu bývalého Saabu, který si Koenigsegg od firmy pronajímá. Na mokrém povrchu ale tovární pilot ztratil kontrolu nad vozem a Gryphon poslal mimo trať.

Sám ještě se spolujezdcem musel na prohlídku do nemocnice, oba jsou ale přes drobná zranění v pořádku. Policie přitom nehodu šetří jako pracovní incident, neboť se odehrála v průmyslové oblasti a samozřejmě „při výkonu služby“, vůz byl ale poškozen jako při každé jiné dopravní nehodě. Koenigsegg říká, že nosné části vozu zůstaly nedotčeny, na fotce níže ale můžete vidět, že poškození auta je značné.

Automobilku tak po obavách o své zaměstnance čekala ještě jedna nepříjemná věc - oznámit vše Mannymu Khosbinovi. Pro firmu, která za celou svou existenci prodala jen něco málo přes 100 aut musí být něco takového obzvláště složité, svou chybu ale vyřešila se ctí. Khosbinovi bylo nabídnuto, že firma si havarovaný vůz ponechá pro své vlastní účely a místo toho vyrobí úplně nový. A Khosbin souhlasil, nakonec, jezdit má čím i bez tohoto vozu...

Řešení na úrovni bude mít některé pikantní důsledky, jako např. ten, který zmiňují sami Švédové - že budou zřejmě jedinou automobilkou, která má na testovacím autě pravé zlato. Jiné mohou být méně úsměvné, třeba fakt, že práce na náhradě pro Khoshina prodlouží čekání na nové auto pro ostatní zákazníky. A máme tu i jeden pozitivní - víme, že s novým autem chce jít majitel ještě dále.

Detaily jsou prozatím zahaleny tajemstvím, nicméně dle prohlášení značky má nová specifikace ohromit publikum ještě více než ta dosavadní. Zda vizuálně či technicky se nechme překvapit - možná už v nejbližších měsících uvidíme, s čím Švédové vyrukují...

Koenigsegg naboural zákazníkovi auto, prekérní situaci vyřešil na úrovni - 1 - Koenigsegg Agera RS Gryphon havarie 01
Koenigsegg Agera RS Gryphon havaroval těsně před předáním zákazníkovi

Koenigsegg naboural zákazníkovi auto, prekérní situaci vyřešil na úrovni - 2 - Koenigsegg Agera RS Gryphon havarie 02
Vůz si tedy nakonec ponechá samotná automobilka, která místo něj vyrobí ještě divočejší specifikaci. Jeho záběry po částečném odstrojení ukazují, že poškození vozu je vážně pouze „povrchové”

Koenigsegg naboural zákazníkovi auto, prekérní situaci vyřešil na úrovni - 3 - Koenigsegg Geneva 2017 zive foto 13Koenigsegg naboural zákazníkovi auto, prekérní situaci vyřešil na úrovni - 4 - Koenigsegg Geneva 2017 zive foto 14Koenigsegg naboural zákazníkovi auto, prekérní situaci vyřešil na úrovni - 5 - Koenigsegg Geneva 2017 zive foto 15Koenigsegg naboural zákazníkovi auto, prekérní situaci vyřešil na úrovni - 6 - Koenigsegg Geneva 2017 zive foto 16Koenigsegg naboural zákazníkovi auto, prekérní situaci vyřešil na úrovni - 7 - Koenigsegg Geneva 2017 zive foto 17
Takto přitom Gryphon s detaily z pravého 24karátového zlata vypadal ještě před dvěma měsíci na autosalonu v Ženevě...

Koenigsegg naboural zákazníkovi auto, prekérní situaci vyřešil na úrovni - 8 - Koenigsegg Geneva 2017 zive foto 23Koenigsegg naboural zákazníkovi auto, prekérní situaci vyřešil na úrovni - 9 - Koenigsegg Geneva 2017 zive foto 24Koenigsegg naboural zákazníkovi auto, prekérní situaci vyřešil na úrovni - 10 - Koenigsegg Geneva 2017 zive foto 25Koenigsegg naboural zákazníkovi auto, prekérní situaci vyřešil na úrovni - 11 - Koenigsegg Geneva 2017 zive foto 26
...a takto na oficiálních fotkách

Zdroj: Koenigsegg@Instagram

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše