Kouzelník triky umravňuje řidiče, kteří neoprávněně parkují na místě pro invalidy

Nenásilné upozornění na bezohledné parkování čekalo na majitele Mazdy stojícího na vyznačeném parkovišti pro handicapované. Příště snad udělá o deset kroku navíc, když může.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Kouzelník triky umravňuje řidiče, kteří neoprávněně parkují na místě pro invalidy

24.5.2019 | Mirek Mazal

Nenásilné upozornění na bezohledné parkování čekalo na majitele Mazdy stojícího na vyznačeném parkovišti pro handicapované. Příště snad udělá o deset kroku navíc, když může.

Výstřední iluzionista Murray John Sawchuck je známý mimo jiné komickým vystupováním v americké verzi pořadu, který u nás známe jako „Česko Slovensko má talent”. Blonďatý čaroděj v černých brýlích baví povedenými triky a své umění začal používat při napravování neukázněných řidičů.

Sawchuck si nachystal invalidní vozík a čekal na řidiče, který zaparkuje na místě pro invalidy bez patřičného oprávnění. Netrvalo dlouho a na prázdné parkoviště přijela Mazda 3 s uspěchaným řidičem, který neměl lepší nápad než ze všech volných míst zabrat to nejblíže vchodu určené samozřejmě pro vozíčkáře. Fyzicky zdravý jedinec křepce vyskočil z auta a odešel pryč.

Nastala chvíle amerického černokněžníka, který policejními pouty připevnil prázdný vozík ke klice dveří vínového sedanu. Muž si vyřídil v obchodě vše potřebné a po návratu zůstal bezradně koukat na dveře řidiče spoutané s pojízdnou zdravotnickou pomůckou. Sawchuck jako náhodou šel kolem a na prosbu o pomoc zareagoval kouzelnickým číslem efektního odemčení policejních želízek.

Částečně sehrané číslo autor poučného žertu doplnil ještě jedním trikem s ohněm a vyjeveného řidiče Mazdy dorazil upozorněním o špatném zastavení. „Příště tady neparkuj, idiote,“ ulevila si pětačtyřicetiletá celebrita při odchodu ze scény.

Výchovný záměr byl splněn a mág ukázal i jedno ze svých kouzel. Zajímavý postup zámořské osvěty, u nás by asi nikoho nedojal. Neoprávněné zabrání místa pro handicapované trestáno blokovou pokutou až 5 000 Kč, ve správním řízení může úředník vyčíslit finanční postih 5 000 až 10 000 Kč. A dříve šlo i o řidičák, to jsou teprve kouzla.


Kouzelník triky umravňuje řidiče, kteří neoprávněně parkují na místě pro invalidy - 1 - Kouzelnik poucil ridice o stani na invalidech 01Kouzelník triky umravňuje řidiče, kteří neoprávněně parkují na místě pro invalidy - 2 - Kouzelnik poucil ridice o stani na invalidech 02Kouzelník triky umravňuje řidiče, kteří neoprávněně parkují na místě pro invalidy - 3 - Kouzelnik poucil ridice o stani na invalidech 03Kouzelník triky umravňuje řidiče, kteří neoprávněně parkují na místě pro invalidy - 4 - Kouzelnik poucil ridice o stani na invalidech 04Kouzelník triky umravňuje řidiče, kteří neoprávněně parkují na místě pro invalidy - 5 - Kouzelnik poucil ridice o stani na invalidech 05Kouzelník triky umravňuje řidiče, kteří neoprávněně parkují na místě pro invalidy - 6 - Kouzelnik poucil ridice o stani na invalidech 06Kouzelník triky umravňuje řidiče, kteří neoprávněně parkují na místě pro invalidy - 7 - Kouzelnik poucil ridice o stani na invalidech 07Kouzelník triky umravňuje řidiče, kteří neoprávněně parkují na místě pro invalidy - 8 - Kouzelnik poucil ridice o stani na invalidech 08Kouzelník triky umravňuje řidiče, kteří neoprávněně parkují na místě pro invalidy - 9 - Kouzelnik poucil ridice o stani na invalidech 09Kouzelník triky umravňuje řidiče, kteří neoprávněně parkují na místě pro invalidy - 10 - Kouzelnik poucil ridice o stani na invalidech 10
Američan dostal místo pokuty pouta s vozíkem

Zdroj: Murray SawChuck@Facebook

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama