- -

Kupte si vzácný ostrý kombík, Mitsubishi Lancer Evo IX Wagon s volantem vlevo

Lancer Evo je legenda, manželce toužící po kombíku ale obvykle ústa nezacpe. Jenže jeho devátá iterace se jako kombi vyráběla. Je vzácný, ale dá se pořád koupit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Kupte si vzácný ostrý kombík, Mitsubishi Lancer Evo IX Wagon s volantem vlevo

19.2.2017 | Marek Bednář | 3 příspěvky

Lancer Evo je legenda, manželce toužící po kombíku ale obvykle ústa nezacpe. Jenže jeho devátá iterace se jako kombi vyráběla. Je vzácný, ale dá se pořád koupit.

Máte na cestě potomka a žena straší, že budete muset vyměnit milovaný Lancer Evo za novou Octavii Combi, protože dvanáctileté HTP s čtvrtmilionem na hrbu jako druhé auto nebude stačit? Existuje řešení a právě se na něj díváte - Mitsubishi Lancer Evo IX Wagon alias kombi. Někteří z vás možná ani nebudou vědět, že takový kombík existuje, protože je mnohem vzácnější než sedan - vznikl pouze v 2 500 exemplářů.

Z tohoto počtu byla navíc velká část vyrobena s volantem vpravo a pár také ve verzi GT-A s automatickou převodovkou, takže kousků s volantem na správné straně a se šestistupňovým manuálem je jako šafránu. Po technické stránce to je stejný vůz jako sedan, má tedy samosvory na obou nápravách a pod kapotou dvoulitr 4G63 MIVEC o 280 koních výkonu.

Podlaha a celá příď pochází kompletně ze sedanu, horní část karoserie má oproti civilnímu Lanceru Wagon vyztužené všechny sloupky a také je výrazně vylepšena pevnost zádě. Zadní blatníky jsou samozřejmě rozšířené, výdechy vedle zadních světel jsou falešné. A třebaže záď z civilního Lanceru Wagon není moc hezká, páté dveře jsou velké a skrývají 530 litrů zavazadlového prostoru s dvojitou podlahou, 12V zásuvkou a oky k uchycení nákladu.

Pár Lancerů Evo IX Wagon bývá obvykle na prodej i v Evropě, jenže obvykle jsou to dovezené kousky s pravostranným řízením. Dnes tu ale máme něco zajímavějšího. Je aktuálně nejdražší v nabídce, ale také je v nejlepším stavu. Má za sebou 114 tisíc kilometrů od první registrace v říjnu 2006 a je prý po čerstvém servisu. Nejdůležitější je však stav a fakt, že tohle auto je úplně sériové, neprošlo žádným tuningem, nezvyšoval se výkon - je takové, jak před 11 lety vyjelo z fabriky. Vypadá vážně dobře a navíc stojí v Rakousku, pro některé za humny.

Máte-li zájem, cena činí 28 900 Eur, tedy asi 730 tisíc korun, takže není úplně levné, ale jak stojí i výše - najdete i levnější kousky, musíte se ale smířit s jistými ústupky. Tak či onak nebudete odsouzeni k nudnému kombíku, jakých jezdí po světě miliony, pokud byste ale měli zájem přímo o tento kus, pospěšte si - i když jde o nejdražší nabídku, originální kusy s levostranným řízením se obvykle prodají, než byste řekli švec...

Kupte si vzácný ostrý kombík, Mitsubishi Lancer Evo IX Wagon s volantem vlevo - 1 - mitsubishi lancer evo ix wagon lhd prodej 01Kupte si vzácný ostrý kombík, Mitsubishi Lancer Evo IX Wagon s volantem vlevo - 2 - mitsubishi lancer evo ix wagon lhd prodej 02Kupte si vzácný ostrý kombík, Mitsubishi Lancer Evo IX Wagon s volantem vlevo - 3 - mitsubishi lancer evo ix wagon lhd prodej 03Kupte si vzácný ostrý kombík, Mitsubishi Lancer Evo IX Wagon s volantem vlevo - 4 - mitsubishi lancer evo ix wagon lhd prodej 04Kupte si vzácný ostrý kombík, Mitsubishi Lancer Evo IX Wagon s volantem vlevo - 5 - mitsubishi lancer evo ix wagon lhd prodej 05Kupte si vzácný ostrý kombík, Mitsubishi Lancer Evo IX Wagon s volantem vlevo - 6 - mitsubishi lancer evo ix wagon lhd prodej 06Kupte si vzácný ostrý kombík, Mitsubishi Lancer Evo IX Wagon s volantem vlevo - 7 - mitsubishi lancer evo ix wagon lhd prodej 07Kupte si vzácný ostrý kombík, Mitsubishi Lancer Evo IX Wagon s volantem vlevo - 8 - mitsubishi lancer evo ix wagon lhd prodej 08Kupte si vzácný ostrý kombík, Mitsubishi Lancer Evo IX Wagon s volantem vlevo - 9 - mitsubishi lancer evo ix wagon lhd prodej 09
Tenhle kousek je opravdu krásným řešením potřeby většího kufru

Kupte si vzácný ostrý kombík, Mitsubishi Lancer Evo IX Wagon s volantem vlevo - 10 - mitsubishi lancer evo ix wagon ilu 01Kupte si vzácný ostrý kombík, Mitsubishi Lancer Evo IX Wagon s volantem vlevo - 11 - mitsubishi lancer evo ix wagon ilu 02Kupte si vzácný ostrý kombík, Mitsubishi Lancer Evo IX Wagon s volantem vlevo - 12 - mitsubishi lancer evo ix wagon ilu 03Kupte si vzácný ostrý kombík, Mitsubishi Lancer Evo IX Wagon s volantem vlevo - 13 - mitsubishi lancer evo ix wagon ilu 04Kupte si vzácný ostrý kombík, Mitsubishi Lancer Evo IX Wagon s volantem vlevo - 14 - mitsubishi lancer evo ix wagon ilu 05Kupte si vzácný ostrý kombík, Mitsubishi Lancer Evo IX Wagon s volantem vlevo - 15 - mitsubishi lancer evo ix wagon ilu 06Kupte si vzácný ostrý kombík, Mitsubishi Lancer Evo IX Wagon s volantem vlevo - 16 - mitsubishi lancer evo ix wagon ilu 07Kupte si vzácný ostrý kombík, Mitsubishi Lancer Evo IX Wagon s volantem vlevo - 17 - mitsubishi lancer evo ix wagon ilu 08Kupte si vzácný ostrý kombík, Mitsubishi Lancer Evo IX Wagon s volantem vlevo - 18 - mitsubishi lancer evo ix wagon ilu 09Kupte si vzácný ostrý kombík, Mitsubishi Lancer Evo IX Wagon s volantem vlevo - 19 - mitsubishi lancer evo ix wagon ilu 10
Ta tyč v kufru na oficiálních fotkách je rozpěra mezi hrnci tlumičů

Zdroj: Mobile.de

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama