Reklama

Kutil vám ukáže, co si také doma můžete vyrobit z hromady vánočního odpadu

K vánočnímu času patří rozjímání, prolelkovat konec starého i začátek nového roku ale nutně nemusíte. Ze zbytků po rozbalování dárků si můžete postavit vlastní Formuli 1, chce to ale dost trpělivosti.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Kutil vám ukáže, co si také doma můžete vyrobit z hromady vánočního odpadu

26.12.2018 | Mirek Mazal

K vánočnímu času patří rozjímání, prolelkovat konec starého i začátek nového roku ale nutně nemusíte. Ze zbytků po rozbalování dárků si můžete postavit vlastní Formuli 1, chce to ale dost trpělivosti.

Seriál mistrovství světa Formule 1 si aktuálně užívá zimního odpočinku, nedočkaví fandové ale mohou vánoční pauzu trávit tematicky. S návodem na krácení volných chvil před prvním závodem v Austrálii přišel člověk, který si na Youtube říká prostě Q a světu ukazuje, co všechno je možné si doma s minimálními náklady, ovšem řádnou dávkou šikovnosti a trpělivosti postavit.

Tento muž si doma před kamerou vytvaroval monopost Formule 1 z obyčejných krabic. Sesbíral kartonové bedny od kde čeho a tavnou pistolí slepil jednotlivé kusy do výsledku věrně kopírujícího závodní stroj. Již dříve své zapálení do královské disciplíny demonstroval sestavením F1 z plechovek Coca-Coly, tentokrát si vybral materiál, kterého bude mít každý doma hned po rozbalení všech dárků spoustu.

Hromada krabic se může změnit ve věrnou kopii soutěžního speciálu, návod vypadá jednoduše, ale o náročnosti skutečného provedení nemáme pochyb. Domácí konstruktér zahájil projekt potřebnými výpočty, nařezal potřebné kusy kartonu a začal lepit. První poskládal místo řidiče, poté zbylé části ocasu, přídě, kola a nakonec detaily jako volant s tlačítky anebo povinnou ochranu kokpitu.

Výroba překvapivě detailního výtvoru rvala zhruba 250 hodin, padlo cca 50 metrů čtverečných kartonu a zhruba 100 tyčinek lepidla do tavné pistole. Práce na celé svátky, ale výsledek stojí za to, každý šikovný kutil může mít doma vlastní formuli v měřítku 1,3 : 1. Skoro bychom řekli, že pokud něco takového zvládnete do Tří králů postavit doma, lepší pocit z příchodu nového roku už nikdy nezažijete...


Kutil vám ukáže, co si také doma můžete vyrobit z hromady vánočního odpadu - 1 - Formule 1 auto z kartonu foto 01Kutil vám ukáže, co si také doma můžete vyrobit z hromady vánočního odpadu - 2 - Formule 1 auto z kartonu foto 02Kutil vám ukáže, co si také doma můžete vyrobit z hromady vánočního odpadu - 3 - Formule 1 auto z kartonu foto 03Kutil vám ukáže, co si také doma můžete vyrobit z hromady vánočního odpadu - 4 - Formule 1 auto z kartonu foto 04Kutil vám ukáže, co si také doma můžete vyrobit z hromady vánočního odpadu - 5 - Formule 1 auto z kartonu foto 05Kutil vám ukáže, co si také doma můžete vyrobit z hromady vánočního odpadu - 6 - Formule 1 auto z kartonu foto 06Kutil vám ukáže, co si také doma můžete vyrobit z hromady vánočního odpadu - 7 - Formule 1 auto z kartonu foto 07Kutil vám ukáže, co si také doma můžete vyrobit z hromady vánočního odpadu - 8 - Formule 1 auto z kartonu foto 08
Není nad to si po rozbalení dárků dodatečně nadělit Formuli 1 v měřítku 1,3:1. Jak na to, ukazuje Q - vypadá to jednoduše a výsledek je ohromující, o reálné složitosti přípravy takového modelu si ale neděláme iluze

Zdroj: Q@Youtube

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše