Manžel britské královny v 97 letech dál řídí. Naboural, za pár hodin měl zas své oblíbené auto

Je s podivem, že takový člověk vůbec sám řídí, natož ve svém věku, navíc si oblíbil docela obyčejný vůz. Že naboural, už tak nepřekvapí, podobně jako péče, které se mu dostalo od „poddaných”.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Manžel britské královny v 97 letech dál řídí. Naboural, za pár hodin měl zas své oblíbené auto

21.1.2019 | Mirek Mazal

Je s podivem, že takový člověk vůbec sám řídí, natož ve svém věku, navíc si oblíbil docela obyčejný vůz. Že naboural, už tak nepřekvapí, podobně jako péče, které se mu dostalo od „poddaných”.

Na konci minulého týdne způsobil vážnou dopravní nehodu člen britské královské rodiny. Bylo by to sousto leda pro média detailně sledující její život, pokud by dotyčným nebyl manžel britské královny Alžběty II. Někoho takového byste nečekali za volantem vůbec, natož pak v jeho 97 letech. To je ale pořád jen část nejzajímavějších okolností, které jeho „automobilové bytí” provází.

Jeho královská Výsost, vévoda z Edinburghu, havaroval nedaleko jím obývaného panství nedaleko Sandringhamu na východě Anglie, když vjel do cesty řidičce jedoucí po hlavní silnici. V době havárie řídil černý Land Rover Freelander, na křižovatce tvaru T nezastavil a srazil projíždějící Kiu. Z nehody vyvázl bez zdravotních následků, ale svědkům se zdál otřesený a v šoku. Princův vůz po střetu skončil převrácený na boku mimo komunikaci. Dvě ženy ve druhém automobilu utrpěly lehká zranění, devítiměsíční chlapec na zadním sedadle vyvázl bez následků.

Policisté zapsali do protokolu jako možnou příčinu oslepení ostrým sluncem, i když někteří hovoří o zatažené obloze. Tmavé SUV domácí výroby bylo odmrštěno do křoví a šlechtic zůstal uvězněn za volantem. Zasahující lidé vyděšeného prince odpoutali a střešním oknem ho vytáhli ven.

Královnin manžel se narodil 10. června 1921, letos má tedy oslavit už 98. narozeniny. Incident mohl být už proto snadno fatální, kdo by si ale myslel, že za volantu konečně pustí osobního řidiče, ten je na omylu. Princ Philip nemá v úmyslu přestat řídit, pár hodin po neštěstí si nechal přistavit nové auto. Ve své pozici může sáhnout po čemkoli, nevybral si ale žádný Rolls-Royce nebo Bentley, jeho volba padla opět na vcelku průměrné, dnes už nevyráběné SUV. Hned pár hodin po střetu byl do hrabství dopraven sériový Land Rover Freelander - úplně stejný model jako ten, kterým způsobil nehodu, je to jeho oblíbený vůz.

Britové měli k benevolentnímu přístupu policie výtky, podle mnohých mělo dojít k odebrání řidičského průkazu kvůli požehnanému věku a zaviněné havárii. A hned další výlet na silnice vyvolal další pozdvižení. Princ hned následující jízdu po otřesném zážitku nepoužil bezpečnostní pás, který mu chvíli před tím dost možná zachránil život.

Porušení povinnosti zdokumentovali přítomní novináři. Policejní mluvčí veřejnosti sdělila, že policie byla o fotografiích informována a řidič byl náležitě poučen. Odpovídá to prý standardnímu postupu, manžel panovnice údajně nepožívá žádné zvláštní výhody. Věřit tomu můžete a nemusíte - pro policistu nemůže být úplně standardní situací něco vyčítat řeckému a dánskému princi, manželovi britské královny a nositeli snad všech nejvyšších britských řádů, jehož korektní oslovení všemi tituly zabírá běžným fontem na stránce A4 šest řádků...


Manžel britské královny v 97 letech dál řídí. Naboural, za pár hodin měl zas své oblíbené auto - 1 - Princ Philip autonehoda foto 03Manžel britské královny v 97 letech dál řídí. Naboural, za pár hodin měl zas své oblíbené auto - 2 - Princ Philip autonehoda foto 01Manžel britské královny v 97 letech dál řídí. Naboural, za pár hodin měl zas své oblíbené auto - 3 - Princ Philip autonehoda foto 02Manžel britské královny v 97 letech dál řídí. Naboural, za pár hodin měl zas své oblíbené auto - 4 - Princ Philip autonehoda foto 04Manžel britské královny v 97 letech dál řídí. Naboural, za pár hodin měl zas své oblíbené auto - 5 - Princ Philip autonehoda foto 05Manžel britské královny v 97 letech dál řídí. Naboural, za pár hodin měl zas své oblíbené auto - 6 - Princ Philip autonehoda foto 06

Manžel britské královny v 97 letech dál řídí. Naboural, za pár hodin měl zas své oblíbené auto - 7 - Princ Philip autonehoda foto 14Manžel britské královny v 97 letech dál řídí. Naboural, za pár hodin měl zas své oblíbené auto - 8 - Princ Philip autonehoda foto 08Manžel britské královny v 97 letech dál řídí. Naboural, za pár hodin měl zas své oblíbené auto - 9 - Princ Philip autonehoda foto 09Manžel britské královny v 97 letech dál řídí. Naboural, za pár hodin měl zas své oblíbené auto - 10 - Princ Philip autonehoda foto 10Manžel britské královny v 97 letech dál řídí. Naboural, za pár hodin měl zas své oblíbené auto - 11 - Princ Philip autonehoda foto 11Manžel britské královny v 97 letech dál řídí. Naboural, za pár hodin měl zas své oblíbené auto - 12 - Princ Philip autonehoda foto 13Manžel britské královny v 97 letech dál řídí. Naboural, za pár hodin měl zas své oblíbené auto - 13 - Princ Philip autonehoda foto 15
Princ Philip v 97 letech dál sám řídí, oblíbil si docela obyčejné auto. Po silnicích se prohání i po zaviněné autonehodě, dokonce bez bezpečnostního pásu

Zdroj: Telegraph

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama