Manželé se nemohli domluvit, které ze dvou aut prodají. A tak zvolili originální řešení

Kdo poznal „zlatou klec”, ví, že někdy je v podstatě nemožné dospět se svým životním partnerem v určitých věcech ke shodě. Jak z toho ven? V případě aut bychom tu měli jeden inspirativní příklad.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Manželé se nemohli domluvit, které ze dvou aut prodají. A tak zvolili originální řešení

21.9.2018 | Mirek Mazal

Kdo poznal „zlatou klec”, ví, že někdy je v podstatě nemožné dospět se svým životním partnerem v určitých věcech ke shodě. Jak z toho ven? V případě aut bychom tu měli jeden inspirativní příklad.

Soužití dvou osob vyžaduje kompromisy, z podstaty věci. Pokud jste neměli obrovské štěstí a v životě jste nenarazili na člověka, se kterým si dokonale rozumíte ve všech důležitých věcech, aniž byste museli cokoli říci, čas od času zkrátka narazíte na situaci, v níž máte každý jiný názor. Neznamená to, že se nemáte rádi, neznamená to, že spolu nemůžete dále žít, v onom konkrétním momentě ale marně hledáte cestu, která bude pro oba schůdná. Někdo pak zkrátka musí ustoupit. Ale jak to udělat, aby se jeden necítil jako zpráskaný pes?

Bývá to obtížné, a to zejména v momentě, kdy do hry vstoupí emoce. Ty nejsou světu aut cizí a připomněl nám to kdysi jeden Nizozemec, který byl nucen prodat svou milovanou Alfu Romeo 159. Sám pak v inzerátu odhalil pozadí prodeje. Přiznal, že je pořádně pod pantoflem a vůz prodává na přání ženy, to byl jeho „kompromis”. Není to ale jediné možné řešení.

Jiní jeho spoluobčané řešili podobnou situaci. Manželům z Nizozemska se doma sešly dvě podobné obytné dodávky. Jedna značky GMC (model Savana) a druhá automobilky Chevrolet (model Explorer). Chtěli si nechat jen jednu, jenže ouha - manžel si chtěl ponechat tu první a manželka zase druhou. Jak z toho ven? Výše zmíněný muž by prodal tu svou, tito lidé se ale rozhodli nabídnout obě shodně za 16 500 Eur (423 000 Kč) a čekat, kterou z nich si někdo přijede koupit jako první. Ta, co zůstane, pak bude jediným dopravním prostředkem pro rodinné výlety za dobrodružstvím.

Situaci usnadňovalo, že auta jsou téměř stejná, v podstatě jde o dvojčata s jiným logem na přídi. Pochází z dílen koncernu General Motors a u zmíněných manželů se sešly ve dvou barevných kombinacích. Chevrolet z roku 2003 v hnědé a o dva roky novější GMC v černé barvě. Oba kusy mají plastové nástavce prahů a nárazníků pro lepší aerodynamiku a zvýšený strop kvůli obytné úpravě interiéru. Jsou si specifikacemi opravdu hodně blízké.

V obou případech jde o pěkná obytná auta, ale je hloupé, aby manželé jezdili za sebou. Ani jeden z nich ale nechtěl ustoupit a přijít o svůj oblíbený model. A zdá se být skutečným kompromisem, že oba přistoupili na možnost prodeje a nechali rozhodnutí v podstatě na náhodě. Tedy na někom třetím, komu se ten či onen vůz zalíbí dříve.

Nevíme zatím, který to byl, podle stavu inzerátu už ale jeden z vozů byl prodán a situace tím dospěla k řešení. Berte to jako inspiraci pro podobné manželské tahanice - někdy je zkrátka lepší rozhodnout někoho třetího a nezatěžovat budoucí vztah výčitkami za bazírování na tom či onom řešení. Nakonec - i když to od nás může znít zvláštně - jde přece jenom o auto...


Manželé se nemohli domluvit, které ze dvou aut prodají. A tak zvolili originální řešení - 1 - Dve stejne dodavky manzelu prodej 01Manželé se nemohli domluvit, které ze dvou aut prodají. A tak zvolili originální řešení - 2 - Dve stejne dodavky manzelu prodej 02Manželé se nemohli domluvit, které ze dvou aut prodají. A tak zvolili originální řešení - 3 - Dve stejne dodavky manzelu prodej 03Manželé se nemohli domluvit, které ze dvou aut prodají. A tak zvolili originální řešení - 4 - Dve stejne dodavky manzelu prodej 04Manželé se nemohli domluvit, které ze dvou aut prodají. A tak zvolili originální řešení - 5 - Dve stejne dodavky manzelu prodej 05Manželé se nemohli domluvit, které ze dvou aut prodají. A tak zvolili originální řešení - 6 - Dve stejne dodavky manzelu prodej 06Manželé se nemohli domluvit, které ze dvou aut prodají. A tak zvolili originální řešení - 7 - Dve stejne dodavky manzelu prodej 07Manželé se nemohli domluvit, které ze dvou aut prodají. A tak zvolili originální řešení - 8 - Dve stejne dodavky manzelu prodej 08Manželé se nemohli domluvit, které ze dvou aut prodají. A tak zvolili originální řešení - 9 - Dve stejne dodavky manzelu prodej 09Manželé se nemohli domluvit, které ze dvou aut prodají. A tak zvolili originální řešení - 10 - Dve stejne dodavky manzelu prodej 10
Dvě stejné dodávky jednoho koncernu se sešly u manželů v Nizozemsku. Ani jeden z páru nechtěl ustoupit a prodat svého favorita, a tak čekali, který vůz náhodný zájemce vybere jako první. A podle všeho už se dočkali - vskutku originální řešení

Zdroj: Marktplaats

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše