Reklama

Miliardáři nevyhovovala nabídka disků k Bugatti. Podívejte se, jak to vyřešil

Když normálnímu člověku nevyhovuje žádný z továrních designů kol k tomu či onomu autu, zamíří pro ty neoriginální. Majitel hypersportu Bugatti to nakonec udělal též, ale trochu jinak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Miliardáři nevyhovovala nabídka disků k Bugatti. Podívejte se, jak to vyřešil

22.6.2018 | Petr Prokopec | 17 příspěvků

Když normálnímu člověku nevyhovuje žádný z továrních designů kol k tomu či onomu autu, zamíří pro ty neoriginální. Majitel hypersportu Bugatti to nakonec udělal též, ale trochu jinak.

Před pár měsíci začal internetem kolovat snímek Bugatti Chiron kombinujícího světle modrou a tmavě modrou barvu karoserie. Na tom by na první pohled nebylo nic zvláštního, taková specifikace se už párkrát v médiích objevila. Nicméně zde dvoubarevný lak doplňovala nestandardní kola, což bylo překvapivé. Majitelé totiž k mimotovárním úpravám zrovna u tohoto vozu přistupují spíše výjimečně a pokud se stane, obvykle nejde jen o disky jako.

Naše tehdejší pátrání po detailech nepřineslo nic kloudného, zjistili jsme jen tolik, že nová litá kola pochází od společnosti Vossen Wheels sídlící v Miami. Ta není tak známá jako třeba OZ nebo Dotz, na druhou stranu však již má na svém kontě i speciální ráfky pro různá exkluzivní auta. Vybrat si jiné disky tímto způsobem zrovna na Bugatti je neobvyklé, tehdy jsme na tím ale mávli rukou.

Jak vidno, neměli jsme to dělat, protože za těmito koly se skrývá mnohem zajímavější příběh, o který se lidé z Vossenu podělili až nyní. Ukázalo se totiž, že nejde o disky z běžné nabídky firmy a i majitel onoho Bugatti je jaksepatří výjimečný. Jde o blíže nejmenovaného miliardáře, který je mimo jiné majitelem LaFerrari, pro nějž si dříve nechal u Vossenu udělat kola podle vlastních představ proto, že mu ta tovární nevyhovovala. Tehdy tím vzbudil rozruch a teď zkrátka udělal s Bugatti úplně to samé.

Ona kola jsou tedy naprosto specifická a byla vyrobena na míru pro člověka, který si mohl dovolit financovat jejich vývoj. Výsledkem jsou ráfky nazvané LC2-C1, které počítají s pěti dvojitými paprsky. Ty ovšem nenavazují přímo na límec kola, nýbrž na nástavbu s dalším děrováním ve stylu turbíny. Tato stylizace má přitom napomoci v odvětrávání brzd, stejně jako má umocnit stabilitu vozu ve vyšších rychlostech. Zároveň má navýšit i atraktivitu, pročež došlo k leštění, broušení, pískování i lakování.

Na kolik tato kovaná kola majitele Bugatti přišla, není známo. S ohledem na naprostý unikát ale stoprocentně půjde o částku v milionech korun. Zda díky nim Chiron zkrásněl či nikoliv, můžete posoudit sami. U nás ale zatím vedou standardní kola Veyronu, která odkazují na klasický design litých kol, jenž se objevoval u předválečných Bugatti. Jenže v nabídce jsou jedna jediná, jen v rozličných barvách. A to očividně některým není dost...

Miliardáři nevyhovovala nabídka disků k Bugatti. Podívejte se, jak to vyřešil - 1 - Bugatti Chiron Vossen Wheels kola prvni 01
Že Bugatti Chiron dostane nová kola, naznačoval již před dvěma měsíci tento snímek

Miliardáři nevyhovovala nabídka disků k Bugatti. Podívejte se, jak to vyřešil - 2 - Bugatti Chiron Vossen Wheels 2018 prvni sada 01Miliardáři nevyhovovala nabídka disků k Bugatti. Podívejte se, jak to vyřešil - 3 - Bugatti Chiron Vossen Wheels 2018 prvni sada 02Miliardáři nevyhovovala nabídka disků k Bugatti. Podívejte se, jak to vyřešil - 4 - Bugatti Chiron Vossen Wheels 2018 prvni sada 03Miliardáři nevyhovovala nabídka disků k Bugatti. Podívejte se, jak to vyřešil - 5 - Bugatti Chiron Vossen Wheels 2018 prvni sada 04Miliardáři nevyhovovala nabídka disků k Bugatti. Podívejte se, jak to vyřešil - 6 - Bugatti Chiron Vossen Wheels 2018 prvni sada 05Miliardáři nevyhovovala nabídka disků k Bugatti. Podívejte se, jak to vyřešil - 7 - Bugatti Chiron Vossen Wheels 2018 prvni sada 06Miliardáři nevyhovovala nabídka disků k Bugatti. Podívejte se, jak to vyřešil - 8 - Bugatti Chiron Vossen Wheels 2018 prvni sada 07Miliardáři nevyhovovala nabídka disků k Bugatti. Podívejte se, jak to vyřešil - 9 - Bugatti Chiron Vossen Wheels 2018 prvni sada 08Miliardáři nevyhovovala nabídka disků k Bugatti. Podívejte se, jak to vyřešil - 10 - Bugatti Chiron Vossen Wheels 2018 prvni sada 09Miliardáři nevyhovovala nabídka disků k Bugatti. Podívejte se, jak to vyřešil - 11 - Bugatti Chiron Vossen Wheels 2018 prvni sada 10Miliardáři nevyhovovala nabídka disků k Bugatti. Podívejte se, jak to vyřešil - 12 - Bugatti Chiron Vossen Wheels 2018 prvni sada 11Miliardáři nevyhovovala nabídka disků k Bugatti. Podívejte se, jak to vyřešil - 13 - Bugatti Chiron Vossen Wheels 2018 prvni sada 12Miliardáři nevyhovovala nabídka disků k Bugatti. Podívejte se, jak to vyřešil - 14 - Bugatti Chiron Vossen Wheels 2018 prvni sada 13Miliardáři nevyhovovala nabídka disků k Bugatti. Podívejte se, jak to vyřešil - 15 - Bugatti Chiron Vossen Wheels 2018 prvni sada 14Miliardáři nevyhovovala nabídka disků k Bugatti. Podívejte se, jak to vyřešil - 16 - Bugatti Chiron Vossen Wheels 2018 prvni sada 15Miliardáři nevyhovovala nabídka disků k Bugatti. Podívejte se, jak to vyřešil - 17 - Bugatti Chiron Vossen Wheels 2018 prvni sada 16
Teprve nyní však firma Vossen Wheels, která je za kované ráfky zodpovědná, vyrukovala s veškerou dokumentací a příběhem za nimi stojícím

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 17 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše