Mistr světa F1 prodává své superauto. Jednu funkci v něm zpřístupnili jen jemu

Dá se očekávat, že když jste jedním z nejlepších řidičů posledních dekád na celém světě, zvládnete i věci, které většina ostatních nezvládne. Právě proto dostal Jenson Button do svého McLarenu P1 něco navíc. Teď ho prodává.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Mistr světa F1 prodává své superauto. Jednu funkci v něm zpřístupnili jen jemu

13.9.2018 | Mirek Mazal

Dá se očekávat, že když jste jedním z nejlepších řidičů posledních dekád na celém světě, zvládnete i věci, které většina ostatních nezvládne. Právě proto dostal Jenson Button do svého McLarenu P1 něco navíc. Teď ho prodává.

Jenson Button proháněl monoposty Formule 1 mezi léty 2000 a 2017. Během své dlouhé kariéry ukázal mnohokrát, že patří mezi světovou špičku a v sezóně 2009 dokonce nenašel přemožitele, stal se mistrem světa. Rodák z Velké Británie si i díky tomu přišel na slušné peníze, a tak v jeho garáži nikdy nebyla nouze o výjimečné stroje. Dostal se do ní i McLaren P1, pro který dnes Button nemá dostatečné využití, a tak ho posílá do prodeje.

Buttonův stroj byl objednán z továrny v úpravě individualizačního oddělení McLaren Special Operations (MSO). Volba padla na zcela originální vzhled šedého lakování barvou Grauschwartz doplněné o podobně zaměřený balíček Stealth Pack. Ve výsledku je do šedé zbarvený celý supersport včetně alcantarového interiéru a kovaných disků kol. Jednolitý obraz narušují jen žluté švy prošití a velké žluté brzdové třmeny karbon-keramických kotoučů na obou nápravách. Konfigurace nepatřila mezi nejnápadnější barevným provedením, ale určitě byla jedna z nejvýjimečnějších.

Poslední formulovou stájí kariéry usměvavého Jense byl právě McLaren a jako rozloučení dostal od firmy dárek v podobě unikátní funkce právě pro svůj P1. Jde o jízdní režim Track Mode 2, který dokáže z P1 dostat ještě více dynamiky při jízdě po silnici. Co je pikantní, tento systém nemá v nejrychlejším McLarenu od F1 nikdo jiný a v zásadě dovoluje používat i na běžné silnici závodní režim Track Mode. Dosud se nevědělo, že něco takového pro britský technický zázrak na kolech vůbec existuje.

Button tak svým prodejem odhalil nevídané a jak sám říká, jedinečného vozu se zbavuje nerad. Protože ale nyní žije ve Spojených státech, už nemá čas ho řídit a do Los Angeles mu zjevně stačí jeho 675LT Spider. „Rozhodl jsem se dát svůj McLaren P1 na prodej, aby si ho mohl někdo užít. Je to těžké rozhodnutí, ale žiji v Americe, nemám moc šancí řídit tuto krásku,“ sdělil ke svému záměru na Instagramu.

Nabízený kus má najeto jen 885 kilometrů a jeho cena byla stanovena na 1,6 milionu liber (46,2 milionu Kč). Nejde o aukci, takže za tuto cifru si od britského prodejce Steve Hurn Cars může odvézt kdokoli i s onou jedinečnou funkcí. Tedy, kdokoli, kdo vysází na stůl 46 milionů korun a „nějaké drobné”, pochopitelně...


Mistr světa F1 prodává své superauto. Jednu funkci v něm zpřístupnili jen jemu - 1 - McLaren P1 Jensona Buttona prodej 01Mistr světa F1 prodává své superauto. Jednu funkci v něm zpřístupnili jen jemu - 2 - McLaren P1 Jensona Buttona prodej 02Mistr světa F1 prodává své superauto. Jednu funkci v něm zpřístupnili jen jemu - 3 - McLaren P1 Jensona Buttona prodej 03Mistr světa F1 prodává své superauto. Jednu funkci v něm zpřístupnili jen jemu - 4 - McLaren P1 Jensona Buttona prodej 04Mistr světa F1 prodává své superauto. Jednu funkci v něm zpřístupnili jen jemu - 5 - McLaren P1 Jensona Buttona prodej 05Mistr světa F1 prodává své superauto. Jednu funkci v něm zpřístupnili jen jemu - 6 - McLaren P1 Jensona Buttona prodej 06Mistr světa F1 prodává své superauto. Jednu funkci v něm zpřístupnili jen jemu - 7 - McLaren P1 Jensona Buttona prodej 07Mistr světa F1 prodává své superauto. Jednu funkci v něm zpřístupnili jen jemu - 8 - McLaren P1 Jensona Buttona prodej 08Mistr světa F1 prodává své superauto. Jednu funkci v něm zpřístupnili jen jemu - 9 - McLaren P1 Jensona Buttona prodej 09Mistr světa F1 prodává své superauto. Jednu funkci v něm zpřístupnili jen jemu - 10 - McLaren P1 Jensona Buttona prodej 10Mistr světa F1 prodává své superauto. Jednu funkci v něm zpřístupnili jen jemu - 11 - McLaren P1 Jensona Buttona prodej 11Mistr světa F1 prodává své superauto. Jednu funkci v něm zpřístupnili jen jemu - 12 - McLaren P1 Jensona Buttona prodej 12
Supersport plný karbonu modelovaný do šedo-žluté kombinace má jedinečný jízdní režim, který nebyl dodán nikomu jinému ze zákazníků, jen Jensonu Buttonovi

Zdroj: Steve Hurn Cars

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše