Reklama

Muž našel svůj VW Passat 20 let poté, co zapomněl, kde ho zaparkoval

Už jste někdy nemohli najít svůj vůz, v zoufalosti volali policii a on přitom stál tam, kde jste ho nechali? Jeden Němec tuto situaci dostal na novou úroveň.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Muž našel svůj VW Passat 20 let poté, co zapomněl, kde ho zaparkoval

18.11.2017 | Mirek Mazal | 12 příspěvků

Už jste někdy nemohli najít svůj vůz, v zoufalosti volali policii a on přitom stál tam, kde jste ho nechali? Jeden Němec tuto situaci dostal na novou úroveň.

Mít hlavu plnou myšlenek někdy znamená komplikace, které dokážou naštvat. Však si sami vzpomeňte, kdy jste naposledy nemohli najít své auto a byli jste přitom přesvědčeni, že musí být tam, kde zrovna stojíte. Někdy tomu okolnosti samy nahrávají, však taková parkoviště na letištích či u obchodních center jsou ve všech patrech skoro stejná. Někdy si ale podobný problém vytvoříme jen ve své hlavě - stojíme tam, kde jsme auto nechali předevčírem, jenže zaparkované je pochopitelně tam, kde jsme jízdu zakončili včera.

Skoro bychom se vsadili, že se vám někdy něco takového stalo a někteří to možná dotáhli až tak daleko, že „ztracené“ auto nahlásili na policii. Pokud se vám to stává pravidelně, můžete si do vozu pořídit zařízení (a některé to dnes mohou mít už z továrny, třeba i škodovky), které jeho polohu detekuje a auto kdykoli snadno najdete s pomocí aplikace v chytrém telefonu. Nic takového ale před dvaceti léty nebylo k dispozici. A právě tehdy jeden majitel Volkswagenu Passatu zapomněl, kam auto zaparkoval.

V roce 1997 tak byl ve Frankfurtu nahlášen jako ukradený VW Passat B4 tehdy 56letého Němce. Pro policii to byl rutinní případ - Passaty se kradly a kradou a tehdy parádní vůz byl terčem zlodějů stejně jako aktuální generace B7. Policie případ zaznamenala, nevyřešila, odložila a majitel si pořídil jiné auto. Tak to většinou bývá. Po dvaceti letech ovšem zazvonil telefon a policie ohlásila, že Passat vypátrala.

I to se může stát, policie ale majitele informovala, že jej nenašla ve spárech zločineckého gangu či jakkoli podobným způsobem, ale objevila jej tam, kde bylo - jak se záhy ukázalo - v roce 1997 zaparkováno samotným majitelem. Onen 56letý muž tehdy parkoval v garážích průmyslové budovy, na což jednoduše zapomněl a vůz na daném místě bez povšimnutí zůstal dalších 20 let. Nedávno se ale úřady rozhodly, že budovu zdemolují a při vyklízení přišla řada i na garáž, která nebyla prázdná. Proto kontaktovaly místní policii, aby jim pomohla vypátrat vlastníka zaparkovaného vozu. A zbytek už si domyslíte...

Dlouhá doba stání se na autě pochopitelně podepsala, bylo celé orezlé, a tak po dvou dekádách nedošlo na úplně šťastné shledání - majitel si vůz prohlédl a poslal jej rovnou na vrakoviště. Docela by nás zajímalo, co na to říká pojišťovna, byl-li tedy vůz pojištěn a ona instituce dodnes existuje - musela kdysi vyplatit pojistné za odcizený vůz, který ale reálně nikdy odcizen nebyl.

Stane-li se vám tedy, že marně hledáte vůz po celém parkovišti v přesvědčení, že tam musí být, raději myslete dvakrát. Aby se nestalo, že jako ukradené odepíšete auto, které na vás ve skutečnosti čeká přesně tam, kde jste jej sami zanechali...

Muž našel svůj VW Passat 20 let poté, co zapomněl, kde ho zaparkoval - 1 - VW Passat B4 nalezeny po 20 letech 01Muž našel svůj VW Passat 20 let poté, co zapomněl, kde ho zaparkoval - 2 - VW Passat B4 nalezeny po 20 letech 02Muž našel svůj VW Passat 20 let poté, co zapomněl, kde ho zaparkoval - 3 - VW Passat B4 nalezeny po 20 letech 03Muž našel svůj VW Passat 20 let poté, co zapomněl, kde ho zaparkoval - 4 - VW Passat B4 nalezeny po 20 letech 04Muž našel svůj VW Passat 20 let poté, co zapomněl, kde ho zaparkoval - 5 - VW Passat B4 nalezeny po 20 letech 05Muž našel svůj VW Passat 20 let poté, co zapomněl, kde ho zaparkoval - 6 - VW Passat B4 nalezeny po 20 letech 06
Fotky konkrétního vozu bohužel nemáme, pro ilustraci ale pár snímků Passatu B4 přikládáme - i u nás byl kdysi častým zjevem

Zdroj: Augsburger Allgemeine

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 12 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše