Reklama

Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho

Koupit si auto „naslepo” obecně není dobrý nápad, dá se to ale ještě chápat u něčeho velmi levného. Ovšem u Lamba za skoro 2 miliony Kč?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho

10.1.2019 | Petr Miler

Koupit si auto „naslepo” obecně není dobrý nápad, dá se to ale ještě chápat u něčeho velmi levného. Ovšem u Lamba za skoro 2 miliony Kč?

Koupě ojetého auta je vždy trochu loterie. Pravidelně vám přinášíme různé rady, jak při koupi ojetiny nenaletět, jenže riziko, že si pořídíte vůz, který jste tak úplně nechtěli, vždy existuje. I velmi čestný člověk vám může prodat velmi dobře vyhlížející auto, které se v perfektním stavu zdá být jemu i vám, a přesto se může stát, že už se cestou k vám domů vážně porouchá. V tu chvíli nezbývá než si říci, že jste udělali všechno správně, ale nevyšlo to - je to zkrátka riziko spojené s nižší cenu, kterou použité auto přirozeně nese a veškerá opatrnost ho jen snižuje. A nechcete-li ho v žádném případě snášet, můžete si pořídit vůz nový.

Tuhle hru zkrátka hrajeme všichni, kteří si ojetá auta kupujeme, jen proto ale není moudré mávnout rukou nad veškerou opatrností. Už auto pořádně nezkontrolovat, je nerozum, ale co takhle jej před koupí nevidět vůbec? I to někteří dělají, nakonec kolega takto koupil starý Ford Focus. Jenže to ještě dávalo smysl - pokud kupujete vůz v ceně pár desítek tisíc Kč, za nímž byste za několik tisíc korun osobně cestovali a ještě tím zabili den, který můžete věnovat práci, je to investice, která může snadno převážit cenu pár nečekaných oprav. Že se to nakonec kolegovi ani u onoho Focusu nevyplatilo, je jiná věc, ale co takhle koupit stejným způsobem Lamborghini Gallardo? I to někdo udělal.

Říká si Nick Rienzo a je to Američan, což částečně vysvětluje jeho motivaci. Když si u nás vyberete auto z Aše a máte to „štěstí”, že žijete v Ostravě, je to jistě k naštvání, ale pořád je to pár set kilometrů daleko. V USA si můžete také jako Kaliforňan vybrat auto z Floridy a to je 3 687 km... vzdušnou čarou. Pojem „zajet se podívat na auto” tak rázem nabírá trochu jiných rozměrů, přesto nelze dost dobře chápat, že si ho někdo neprohlédne, nebo alespoň nesjedná prohlídku nějakým místním odborníkem, který se na to specializuje. U auta za 85 tisíc dolarů, tedy skoro 1,9 milionu Kč, rozhodně. Nick Rienzo to přesto udělal.

Důvodem bylo, že dealer o autě, které detailně nafotil, prohlašoval, že je v „terrific condition”, přeložme jako „výjimečně skvělém stavu” (neplést s „terrible”, tedy „hrozný” - tady by to asi sedělo více). Zmíněná cena byla dobrá, ale ne podezřele dobrá, a tak si dotyčný auto koupil a nechal přivézt. Už když mu prodávající posílal dokumentaci nakládání auta na transport, všiml si zelených třmenů brzd místo původních zlatých. To jej vyděsilo a chtěl obchod ještě zastavit, jenže nepodařilo se. A co mu dorazilo, to už je dnes kus historie.

Jde o nejzhuntovanější Gallardo, které jsme kdy viděli. Člověk by z oné změny barvy třmenů soudil, že půjde o jiné než původně nafocené auto, ale nikoli, je to to samé - brzdy byly bůhvíproč přelakovány způsobem, nad kterým zůstává rozum stát. Kdyby ale šlo jen o to. Z vozu dále tečou provozní kapaliny, odlupují se kousky karoserie, vidíme její podřené části, poškozenou kliku dveří, sedřený spodek, sjeté pneumatiky, brzdy zralé na výměnu... A podívejte se do interiéru, kde se třeba rozpadá prošívání koženého čalounění sedadel.

Skoro neuvěřitelné, v jakém stavu toto auto je a jeho historie je vážně bohatá. Mělo od roku 2006 čtyři majitele, což kupující věděl a nebylo havarováno, což si též ověřil. Jenže i bez těžké nehody přišlo k řadě menších újm, mj. proto, že jedním z majitelů se ukázala být půjčovna aut a dalším drogový dealer, kterému byl vůz zabaven. To je vskutku hororová ojetina par excellence.

Řekněme, že dotyčný měl smůlu, jistě. Nějaký problém musel čekat, ale že půjde o takový „křáp”, když prodávající o autě básní, ho jistě nenapadlo. Přesto je třeba říci, že „štěstíčku naproti” rozhodně nešel a poučení z jeho loterijního nezdaru je pro nás jasné - prohlížet, prohlížet, prohlížet. Každé auto před koupí je třeba prozkoumat, však někdo to alespoň nějak udělá za relativně drobné peníze i za vás. Nemusí objevit vše, ale vůz jako tento by problematickým shledal snad každý. Rozhodně je lepší „vyhodit” peníze za prohlídku než si koupit auto, které je v takto pokročilém stádiu rozkladu. Tuplem stojí-li miliony...


Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 1 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 01Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 2 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 02Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 3 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 03Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 4 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 04Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 5 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 05Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 6 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 06Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 7 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 07
Takto vůz inzeroval prodávající

Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 8 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 08Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 9 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 09Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 10 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 10Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 11 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 11Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 12 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 12Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 13 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 13Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 14 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 14Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 15 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 15Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 16 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 16Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 17 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 17Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 18 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 18Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 19 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 19Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 20 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 20Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 21 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 21
Problémy byly patrné už v momentě přivezení auta

vMuž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 22 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 26Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 23 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 27Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 24 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 28Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 25 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 29Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 26 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 30Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 27 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 31Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 28 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 32Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 29 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 33Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 30 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 34Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 31 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 35Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 32 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 36Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 33 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 37Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 34 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 38Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 35 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 39Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 36 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 40Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 37 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 41
Detailní prohlídka odhalila další, všimněte si hlavně způsobu přelakování brzd

Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 38 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 22Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 39 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 23Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 40 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 24Muž si koupil ojeté Lamborghini, aniž by ho osobně viděl, dopadlo to podle toho - 41 - Lamborghini Gallardo koupene naslepo 25
Interiér je též v příšerném stavu

Zdroj: Nick Rienzo@Facebook

Petr Miler

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama