Muž uzavřel obchod roku, koupil zachovalý Mercedes třídy S za cenu jízdního kola

Ač hodnoty ojetých luxusních limuzín míří směrem dolů velmi rychle, za cenu bicyklu zachovalý vůz bez nutnosti servisního zásahu obvykle nekoupíte. V tomto případě se to podařilo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Muž uzavřel obchod roku, koupil zachovalý Mercedes třídy S za cenu jízdního kola

12.5.2019 | Mirek Mazal

Ač hodnoty ojetých luxusních limuzín míří směrem dolů velmi rychle, za cenu bicyklu zachovalý vůz bez nutnosti servisního zásahu obvykle nekoupíte. V tomto případě se to podařilo.

Podle statistik jsou na tom prémiová auta s rychlostí ztráty hodnoty dosti špatně. Dáno je to tím, že u nichž lze očekávat vyšší náklady na provoz a servis, a to, co nemusí trápit kupce nového vozu za miliony, nutně trápí zájemce o ojetinu za statisíce. A tak se takové modely musí v bazarech trochu podbízet cenami, aby riziko vysokého nenadálého servisního výdaje někdo z méně movitých kupců dobrovolně podstoupil výměnou za jiné přednosti.

Mercedes na tomto poli není výjimkou, a tak vás čas od času můžeme zpravit o nějaké výhodně nabízené ojetině této značky, která právě dílem rychlé ztráty hodnoty může navzdory vyšší třídě, výkonnějšímu motoru, lepší výbavě a obecně vyšší prestiži stát klidně jako podobně stará a podobně ojetá Škoda Octavia. Přesto občas narazíme na případ poklesu hodnoty, nad kterým nelze nekroutit hlavou.

Jedním z nich je ten, který vám přiblížíme dnes. V USA je situace pochopitelně podobná, jako v Evropě, přesto ani tam není obvyklé, aby si obyčejný Američan pořídil dobře udržovanou limuzínu od Mercedesu za pár korun. V tomto případě ale nový majitel dokázal sehnat Mercedes-Benz třídy S generace W220, která se prodávala až do poloviny minulé dekády, jen za 750 dolarů, tedy asi 17 tisíc Kč. Suma jinak vhodná k výběru středně vybaveného bicyklu stačila na podepsání kupní smlouvy na černý koráb s přemírou luxusu na palubě.

Nízká cena přitom vůbec neodpovídá skutečnému stavu vozu. Vnějším pohledem hned bijí do očí drobné oděrky s korozí a slepnoucí světla, ale naopak čistý motorový prostor 4,3litrového osmiválce ukazuje provoz auta se vší odpovědností. Benzínový agregát má za sebou 176 tisíc kilometrů, které naskočily od roku 2002, kdy přišel na svět. Údajně nedošlo ani jednou k vážnější autonehodě, která by se mohla negativně podepsat na stavu německé prémie.

Pořádek je k vidění i pod zadním víkem zavazadlového prostoru, kde je původní rezervní kolo s veškerou povinnou výbavou a nářadím. Obvykle jsou levné kusy vybrakované, nicméně bývalý majitel na místě nechal vše v nádherném stavu.

Také interiér nacpaný komfortními prvky v podobě vyhřívaných a elektricky ovládaných sedaček, integrovaného telefonu, ozvučení Bose či panoramatického střešního okno je ve výborné kondici. Posádku obklopuje černá kůže na všech viditelných místech, tmavý odstín stylově rozjasňuje dřevěné obložení bez jediného defektu. Ani syn nového vlastníka nemůže pochopit absenci škrábanců, špíny nebo jiných opodstatnění nízké ceny.

Klíčem k dobrému obchodu by prodejce a kamarád syna nového majitele v jedné osobě. Levný vůz koupil od známého dealera původem z Libanonu, který se auta nemohl dlouho zbavit, tak jej byl ochoten prodat i velmi levně. Vzhledem původu prodávajícího se pochopitelně objevily teorie o tom, že jde o kradené zboží, auto ale jako odcizené nikde evidováno není. Vypadá to zkrátka na výjimečný obchod - kabina nemá chybu, několik drobností na exteriéru se opraví a obyčejný muž se bude vozit jako kdysi ředitel úspěšné firmy, za 17 tisíc.


Muž uzavřel obchod roku, koupil zachovalý Mercedes třídy S za cenu jízdního kola - 1 - Mercedes Benz tridy S 2002 za 17 tisic Kc 01Muž uzavřel obchod roku, koupil zachovalý Mercedes třídy S za cenu jízdního kola - 2 - Mercedes Benz tridy S 2002 za 17 tisic Kc 02Muž uzavřel obchod roku, koupil zachovalý Mercedes třídy S za cenu jízdního kola - 3 - Mercedes Benz tridy S 2002 za 17 tisic Kc 03Muž uzavřel obchod roku, koupil zachovalý Mercedes třídy S za cenu jízdního kola - 4 - Mercedes Benz tridy S 2002 za 17 tisic Kc 04Muž uzavřel obchod roku, koupil zachovalý Mercedes třídy S za cenu jízdního kola - 5 - Mercedes Benz tridy S 2002 za 17 tisic Kc 05Muž uzavřel obchod roku, koupil zachovalý Mercedes třídy S za cenu jízdního kola - 6 - Mercedes Benz tridy S 2002 za 17 tisic Kc 06Muž uzavřel obchod roku, koupil zachovalý Mercedes třídy S za cenu jízdního kola - 7 - Mercedes Benz tridy S 2002 za 17 tisic Kc 07Muž uzavřel obchod roku, koupil zachovalý Mercedes třídy S za cenu jízdního kola - 8 - Mercedes Benz tridy S 2002 za 17 tisic Kc 08Muž uzavřel obchod roku, koupil zachovalý Mercedes třídy S za cenu jízdního kola - 9 - Mercedes Benz tridy S 2002 za 17 tisic Kc 09Muž uzavřel obchod roku, koupil zachovalý Mercedes třídy S za cenu jízdního kola - 10 - Mercedes Benz tridy S 2002 za 17 tisic Kc 10
I takto hezky může vypadat Mercedes-Benz S430 z roku 2002 za 17 tisíc korun

Zdroj: Canadian Rider@Youtube

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše