Muž zkoušel fungování automatických brzd Tesly na vlastní ženě

Na pokusu ověřit si fungování moderních bezpečnostních systémů aut obecně není nic špatného, ale vyhnat před jedoucí auto vlastní ženu? Nenormální pokus vzbudil vlnu odporu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Muž zkoušel fungování automatických brzd Tesly na vlastní ženě

19.3.2019 | Mirek Mazal

Na pokusu ověřit si fungování moderních bezpečnostních systémů aut obecně není nic špatného, ale vyhnat před jedoucí auto vlastní ženu? Nenormální pokus vzbudil vlnu odporu.

Do čilé debaty o spolehlivosti jízdních asistentů moderních aut rázně vstoupil praktický test systému automatického brzdění, do kterého jeden z majitelů Tesel zapojil svou vlastní ženu. Pokud by měla vše natáčet, nebyl by s tím žádný problém, odvážný příznivec počítačově řízených automobilů ale udělal ze své manželky pokusného králíka a nechal ji přeběhnout před jedoucím Modelem S.

Mladá žena dostala za úkol přejít přes cestu, aby nasimulovala náhlou přítomnost chodce na cestě. Manžel se pak rozjel a se zapnutým autopilotem a čekal, co systém provede s detekovanou siluetou lidské postavy na silnici. Elektromobil zpočátku klidně pokračoval v jízdě, až najednou vydal zvukovou výstrahu panickým pípáním a skutečně prudce zabrzdil. I tak mladá dáma intuitivně uskočila bokem.

Snad žádného rozumného člověka by nenapadlo něco podobného provádět. Už kvůli nespolehlivosti elektroniky je nebezpečné vystavovat rozjetému autu živého člověka, a to i v relativně nízké rychlosti. Model S nakonec v testu obstál, což nelze říci o autorovi pokusu. Ten u diváků na Youtube namísto obdivu tvrdě narazil a vysloužil si opovržení. Sám říká, že zatímco se hazardní zkouška systému se může zdát pošetilou, odehrála se v bezpečném prostředí na v tu dobu uzavřené silnici.

„Měl jsem nohu na brzdě a zrychlil jsem na rychlost 50 km/h. I kolo může jet rychleji,“ napsal do komentářů. Poté dodal, že v době automatického zabrzdění žena nebyla těsně před autem, prý to tak jen vypadalo z pohledu kamery. Klidně by si vyměnil pozice, ale odvážná dáma údajně ráda vzala roli pokusného králíka, protože nebyla na automobil zvyklá.

Jenže ať už by řekl cokoliv, nikdo už nic nezmění na tom, že šlo o velice hloupý nápad. Video později z Youtube raději stáhl, ale protože internet má paměť, jeho nejdůležitější část zůstala „viset” na jiných platformách a pokus můžete vidět níže. Podívejte se sami, co někteří fanatici do autonomních systémů dovedou provádět a ještě se tím pochlubit, nám to hlava nebere...


Muž zkoušel fungování automatických brzd Tesly na vlastní ženě - 1 - Tesla Model S zivy test detekce chodcu 05Muž zkoušel fungování automatických brzd Tesly na vlastní ženě - 2 - Tesla Model S zivy test detekce chodcu 06Muž zkoušel fungování automatických brzd Tesly na vlastní ženě - 3 - Tesla Model S zivy test detekce chodcu 07Muž zkoušel fungování automatických brzd Tesly na vlastní ženě - 4 - Tesla Model S zivy test detekce chodcu 08Muž zkoušel fungování automatických brzd Tesly na vlastní ženě - 5 - Tesla Model S zivy test detekce chodcu 09Muž zkoušel fungování automatických brzd Tesly na vlastní ženě - 6 - Tesla Model S zivy test detekce chodcu 10Muž zkoušel fungování automatických brzd Tesly na vlastní ženě - 7 - Tesla Model S test automatickych brzd na vlastni zene 01Muž zkoušel fungování automatických brzd Tesly na vlastní ženě - 8 - Tesla Model S test automatickych brzd na vlastni zene 02
Použít pro test systému automatického brzdění vlastní manželku přebíhající přes silnici chce vážně zásadní absenci rozumu

Zdroj: KriszXstream@Youtube

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama