Reklama

Ne všichni po hurikánu Harvey pomáhají. Podívejte se, co provedli této Hondě

Jako by nestačilo, že se tohoto vozu krátce po opravě zmocnil rozběsněný živel a uvěznil ho na pláži, našli se pak i tací, kteří ho bez slitování dorazili.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Ne všichni po hurikánu Harvey pomáhají. Podívejte se, co provedli této Hondě

13.9.2017 | Petr Prokopec | 11 příspěvků

Jako by nestačilo, že se tohoto vozu krátce po opravě zmocnil rozběsněný živel a uvěznil ho na pláži, našli se pak i tací, kteří ho bez slitování dorazili.

Neštěstí se stále ještě nenaučilo chodit po horách, stále trápí lidi, většinou v nížinách, v poslední době hlavně přímořských. Sotva se zejména přes Texas přehnal hurikán Harvey, již se musela značná část Karibiku včetně Floridy připravit na Irmu. Tedy na další hurikán, jenž je navíc jedním z neextrémnějších v měřené historii. Vítr nabral rychlost až 290 km/h a udržel si ji déle než měsíc. Překonáno tak bylo několik rekordů, i když tentokráte o ně nikdo jistě nestál.

Zatímco Irma ale stále ještě řádí, v Texasu se již začalo pracovat na návratu k normálnímu životu i ke sčítání škod. Jejich výše by nakonec měla vystoupat až do bilionů korun, a tak částka za zničenou Hondu Accord Coupe, jejíž osud si nyní přiblížíme, může působit jako kapka v moři. Jako symbol je ale její příběh podstatně významnější.

Tento vůz si před několika málo měsíci od svého kamaráda pořídil člověk jménem Chris Burns. Dle svých slov si byl vědom horšího stavu, nicméně po výměně motoru a několika dalších komponentů japonské kupé zprovoznil. Poté se rozhodl, že nejlepší oslavou kamarádových narozenin bude projížďka do přímořského Port Aransas. Na místo Accord ještě dojel, cestu zpět zmařila rozbitá převodovka.

Jelikož Burns neměl dost peněz na to, aby si vůz nechal odtáhnout do dvě hodiny cesty vzdáleného domova, ponechal Coupe na parkovišti. Jakkoliv si přitom byl vědom příchodu hurikánu Harvey, kvůli nové práci se nemohl odtažení vozu věnovat. Proto jej pouze zamkl a doufal, že vše dobře dopadne. To se ovšem nestalo, Port Aransas stál totiž hurikánu přímo v cestě a byl pomalu srovnán se zemí.

Pár dní poté byl Burns označen v příspěvku vedle Hondy Accord Coupe, jež stála zpola zasypaná na pláži. A i to, co z ní zůstalo vidět, bylo totálně zdemolované. Chris nejprve logicky usoudil, že za to může Harvey, nicméně skutečnost je zcela jiná a jen dokazuje, že tam, kde je neštěstí, nenajdou se jen lidé ochotni pomáhat, ale také škodit. A právě s těmi byla Burnsova Honda konfrontována.

Objevily se totiž fotky vozu, kterak je sice zasypaný pískem, ale jinak se zdá být v pořádku. Další z příspěvků na sociálních pak ukazuje obří pick-up GMC Sierra, kterak stojí vedle torza japonského vozu. A autor snímku k němu připsal komentář, že „toto můžete dělat na pláži po hurikánu“. Tím měl samozřejmě na mysli přejezd Hondy, za svůj příspěvek ale mnoho potlesku nezískal. Spíše kritiku, dle které by měl daleko spíše lidem pomáhat, než dále ničit jejich majetek.

Autor se bránil tím, že nešlo „ani o první, ani o poslední“ automobil, který na pláži něco takového dělal, ale to lze jen stěží označit za omluvu. Snímek později ze svého účtu na Instagramu odstranil, internet ale „nezapomíná” a snímek můžete spatřit níže i s oněmi komentáři.

Co dodat? Snad jen tolik, že i když onen ničitel už autu fakticky pravděpodobně neublížil a na odpis by bylo už kvůli tomu, co se s ním stalo dříve, morálně je to stěží pochopitelný hyenismus. Majitel tohoto vozu zjevně není někdo, kdo by nad jeho ztrátou jen mávnul rukou a koupil si jiný. Už kvůli tomu si zasloužil lepší konec. Accord Coupe navíc formálně stále patří jeho původnímu majiteli, který už oslovil právníky ve snaze dosáhnout potrestání lidí, kteří vůz zničili. Doufejme, že dosáhne spravedlnosti. Třeba už jen proto, aby strůjce této zkázy věděl, že k cizímu majetku je nezbytné chovat se uctivě za všech okolností. Už proto, že je cizí.

Ne všichni po hurikánu Harvey pomáhají. Podívejte se, co provedli této Hondě - 1 - Hurikan Harvey Honda Accord Coupe 01Ne všichni po hurikánu Harvey pomáhají. Podívejte se, co provedli této Hondě - 2 - Hurikan Harvey Honda Accord Coupe dalsi 01Ne všichni po hurikánu Harvey pomáhají. Podívejte se, co provedli této Hondě - 3 - Hurikan Harvey Honda Accord Coupe dalsi 02Ne všichni po hurikánu Harvey pomáhají. Podívejte se, co provedli této Hondě - 4 - Hurikan Harvey Honda Accord Coupe dalsi 03Ne všichni po hurikánu Harvey pomáhají. Podívejte se, co provedli této Hondě - 5 - Hurikan Harvey Honda Accord Coupe dalsi 04Ne všichni po hurikánu Harvey pomáhají. Podívejte se, co provedli této Hondě - 6 - Hurikan Harvey Honda Accord Coupe 06
Pokud vám auto zničí hurikán, je to k naštvání. Když ale zjistíte, že za naprostou devastaci vozu může člověk, který se tím bavil, je to ještě mnohem horší

Zdroj: Jalopnik

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 11 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama