Nejlepší auta roku 2018 podle Jeremyho Clarksona? Alespoň trochu normální je jediné

Jeremy Clarkson nevybral jen nejhorší auta, která v roce 2018 řídil, zvolil i ta nejlepší. A jak asi tušíte, většinu z nich si bude moci dovolit málokdo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nejlepší auta roku 2018 podle Jeremyho Clarksona? Alespoň trochu normální je jediné

31.12.2018 | Petr Miler

Jeremy Clarkson nevybral jen nejhorší auta, která v roce 2018 řídil, zvolil i ta nejlepší. A jak asi tušíte, většinu z nich si bude moci dovolit málokdo.

Včera jsme vám přinesli přehled nejhorších aut roku 2018 podle Jeremyho Clarksona. Nedal jej dohromady ani tak na základě svého působení v The Grand Tour či jiných televizních pořadech, ale hlavně na základě klasických testů, které píše pro britské The Sunday Times. Hlavně díky tomu se dostane k vozům jako je Dacia Duster, která byla jedním z těch, které se do negativního výběru dostaly.

Není to ale ten jediné ohlédnutí, kterého se Clarkson s koncem roku dopustil. Dohromady dal i přehled nejlepších vozů, jaké letos řídil a také ty vám nyní přiblížíme. Zajímavý přehled je to už proto, že slavný Brit jako jeden z mála novinářů nebere ohled na to, kolik auto stojí či jak moc přijatelné bude pro „normálního uživatele”. Není to tedy výběr nejlepších vozů do určité částky, ani ideálních aut pro to či ono využití. Jsou to prostě nejlepší stroje podle Jezzy. A vzhledem k jeho smýšlení ani nešlo příliš očekávat, že by se tu objevilo něco normálního.

A také neobjevilo - nejlepších aut je znovu pět a jen jediné tu má čtvery dveře a začíná s cenou pod hranicí 2,5 milionu Kč. S výběrem nového rodinného přibližovadla vám tedy letos Jeremy Clarkson nejspíše nepomůže, ale aspoň je o čem snít...

Nejlepší auta roku 2018 podle Jeremyho Clarksona

1. Lamborghini Huracán Performante

Tento stroj už dříve Clarkson zvolil za úplně nejlepší auto letošního roku, takže logicky musí figurovat i na vrcholu tohoto přehledu. Když se koncem roku 2017 svezl s předprodukčním prototypem, řekl: „Není jen rychlý, je vzrušující. Možná dělá zvuk formujícího se vesmíru a možná vám přišpendlí hlavu k opěrce, ale pořád cítíte, jak vám jemně fouká vzduch na chlupy na vašich pažích. Tohle auto ve stejnou chvíli řve i přede.”

Některé drobné nedostatky nehotového auta se ale postaraly o to, že plné pětihvězdičkové hodnocení dostal Huracán Performante až v letošním roce v testu sériové verze. Clarkson říká, že až v tu chvíli si uvědomil, jak moc vzrušující tento stroj je ve srovnání s veškerou současnou konkurencí.

Clarksonovo hodnocení: ★★★★★
Nezapomenutelná citace z testu: Rád si myslívám, že Lamborghini vede parta desetiletých dětí... Jistě, dnes patří Němcům, ale pořád z něj máte pocit, že nebýt šéfů z Audi, Huracán by měl na střeše vesmírné lasery.


Nejlepší auta roku 2018 podle Jeremyho Clarksona? Alespoň trochu normální je jediné - 1 - Lamborghini Huracan Performante Zeneva 2017 zive 01Nejlepší auta roku 2018 podle Jeremyho Clarksona? Alespoň trochu normální je jediné - 2 - Lamborghini Huracan Performante Zeneva 2017 zive 03Nejlepší auta roku 2018 podle Jeremyho Clarksona? Alespoň trochu normální je jediné - 3 - Lamborghini Pebble Beach 2017 zive foto 39

2. Porsche 911 GT2 RS

Jedno z nejostřejších Lamb poslední doby ale není jediným vozem, které si od Jeremyho C. vysloužilo maximální hodnocení. Stejného se kupodivu dočkalo i vrcholné Porsche 911 ve verzi GT2 RS - kupodivu proto, že Clarkson 911 nikdy dříve na chuť nepřišel a oproti obecným očekáváním zdaleka nepatří mezi její příznivce. O to lepší musí tohle auto být, když i Clarkson přiznává: „Opravdu jsem ji miloval. Všechno na ni.”

Clarksonovo hodnocení: ★★★★★
Nezapomenutelná citace z testu: GT2 RS je vážně skvělý sportovní vůz. A to říká člověk, který nikdy nebyl fanouškem Porsche.

Nejlepší auta roku 2018 podle Jeremyho Clarksona? Alespoň trochu normální je jediné - 4 - Porsche 911 GT2 RS 2018 oficialni a zive foto 01Nejlepší auta roku 2018 podle Jeremyho Clarksona? Alespoň trochu normální je jediné - 5 - Porsche 911 GT2 RS 2018 oficialni a zive foto 05Nejlepší auta roku 2018 podle Jeremyho Clarksona? Alespoň trochu normální je jediné - 6 - Porsche 911 GT2 RS 2018 oficialni a zive foto 25

3. Alpina B5

Dostáváme se ke třetímu autu v pořadí, které je tím jediným alespoň trochu normálním. Ne snad, že by Alpina B5 byla obyčejná, má ale aspoň čtvery nebo patery dveře (ano, tohle auto můžete mít i jako kombík) a jediná v tomto seznamu začíná s cenou pod hranicí 100 tisíc Eur.

Clarkson říká, že i když se zdá být nesplnitelným úkolem udělat pětkovou řadu lepším, než jakou ji dělá samo BMW, Alpina v případě B5 přesně tohle zvládla. Je prý senzačně rychlá díky 600koňovému motoru, je i výjimečně komfortní a přesto je radost ji řídit. Zašel dokonce až tak daleko, že podle něj jde „jednoduše o nejlepší pětku, kterou kdy řídil”. A to se počítá mezi příznivce standardního provedení.

Clarksonovo hodnocení: ★★★★☆
Nezapomenutelná citace z testu: Skutečně se jeví být tak blízko dokonalosti, jak nějaké auto může být.

Nejlepší auta roku 2018 podle Jeremyho Clarksona? Alespoň trochu normální je jediné - 7 - BMW Alpina B5 BiTurbo 2017 prvni sada 01aNejlepší auta roku 2018 podle Jeremyho Clarksona? Alespoň trochu normální je jediné - 8 - BMW Alpina B5 BiTurbo 2017 prvni sada 04aNejlepší auta roku 2018 podle Jeremyho Clarksona? Alespoň trochu normální je jediné - 9 - BMW Alpina B5 BiTurbo 2017 prvni sada 07

4. Aston Martin Vantage

Pryč s čímkoli všednějším, zpátky ke smetánce. Dalším strojem na seznamu Clarksonových letošních „nej” je nový Aston Vantage, v jehož případě - na rozdíl od 911 - o překvapení hovořit nelze. A to nejen proto, že Jezza je Brit, Vantage měl vždy rád jako model a v případě nové generace to platí více než kdy dříve. Podle něj jde o jasně nejlepší auto, které dnes Aston vyrábí a snad by i dostalo pět hvězd, nebýt hůře svítících světel a nespolupracující navigace.

Clarksonovo hodnocení: ★★★★☆
Nezapomenutelná citace z testu: Z hlediska ryzího vzrušení je Aston vyrovnaným soupeřem i pro Porsche 911.

Nejlepší auta roku 2018 podle Jeremyho Clarksona? Alespoň trochu normální je jediné - 10 - Aston Martin Vantage 2018 prvni sada 31Nejlepší auta roku 2018 podle Jeremyho Clarksona? Alespoň trochu normální je jediné - 11 - Aston Martin Vantage 2018 prvni sada 34Nejlepší auta roku 2018 podle Jeremyho Clarksona? Alespoň trochu normální je jediné - 12 - Aston Martin Vantage 2018 prvni sada 45

5. Bentley Continental GT

Také v tomto případě lze hovořit o nečekané volbě, neboť předchozí iteraci Conti GT si Clarkson nikdy neoblíbil. V Top Gearu ji rád týral jako auto pro fotbalisty, nová generace ale zjevně donutila změnit jeho názor. Je prý tak dobrá, že ji označuje za „starý dobrý mix” těch správných vlastností, ať už jde o vzhled, techniku nebo jízdní projev.

Clarksonovo hodnocení: ★★★★☆
Nezapomenutelná citace z testu: Brilantní kus extrémního stylu je tu třešinkou na precizně udělaném dortu.

Nejlepší auta roku 2018 podle Jeremyho Clarksona? Alespoň trochu normální je jediné - 13 - Bentley Continental GT 2018 prvni oficialni sada 03Nejlepší auta roku 2018 podle Jeremyho Clarksona? Alespoň trochu normální je jediné - 14 - Bentley Continental GT 2018 prvni oficialni sada 06Nejlepší auta roku 2018 podle Jeremyho Clarksona? Alespoň trochu normální je jediné - 15 - Bentley Continental GT 2018 prvni oficialni sada 26

Zdroj: Zdroj: The Sunday Times Driving

Petr Miler

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama