Reklama

Někdo zkusil předělat starou Ladu Niva na Mercedes třídy G. Takhle to dopadlo

Možná jste se právě pousmáli, tento stroj se ale objevil v inzerci a skoro obratem se prodal za neuvěřitelné peníze. Inu, Rusko je stále tou pravou zemí zcela neomezených možností.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Někdo zkusil předělat starou Ladu Niva na Mercedes třídy G. Takhle to dopadlo

25.6.2018 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

Možná jste se právě pousmáli, tento stroj se ale objevil v inzerci a skoro obratem se prodal za neuvěřitelné peníze. Inu, Rusko je stále tou pravou zemí zcela neomezených možností.

Lada Niva je sice jednou z největších legend automobilové historie, na cenách to ale většinou není znát. Ojetinu je možné pořídit již od nějakých dvaceti tisíc korun, za zcela nové provedení byste pak v některém z ruských showroomů dali pouhých 469 900 rublů (cca 166 000 Kč). Pravda, v takové chvíli sice disponujete pouze třídveřovou karoserií, nicméně i pětidvířko se vejde pod dvě stě tisíc. A to je už docela dobrý důvod, proč přehlédnout původ či obstarožní techniku.

Před pár dny se ovšem na ruském webu Yula Avto objevil kousek z roku 2009, za který jeho majitel požadoval neskutečný milion a půl rublů. Tedy vskutku závratných 530 tisíc korun na devět let starý vůz s více jak 117 tisíci najetými kilometry a v jehož motorovém prostoru i nadále odvádí svou práci standardní 1,7litrový benzinový čtyřválec naladěný na 83 koní.

Kde tedy hledat důvod oné na daný vůz enormní ceny? Mnohé samozřejmě napovídá již fotogalerie, jenž dokazuje, že rozhodně nemáme tu čest se zcela standardním provedením. Tato Niva odstartovala svou životní dráhu jako verze Urban, jenž se již běžně prodává o trochu dráže než zbytek produkce (pětidvířko vychází na 595 600 RUB/210 500 Kč). Její majitel se pak rozhodl, že z ruského rolníka vytvoří německého aristokrata.

Lada tedy zamířila na přestavbu, jenž se dotkla zejména interiéru. Architektura palubní desky přitom sice zůstala nedotčena a originální je i přístrojový štít, vše ostatní ale bylo potaženo jemnou kůží připomínající zdobným diamantovým prošíváním tu ve vrcholných Mercedesech. Zcela nová je pak středová konzole i středový tunel, přičemž majiteli byla skutečně inspirací třícípá hvězda, konkrétně její třída G.

Přečalouněn byly také výplně dveří nebo strop, podlahu ovšem pokrývají stále originální gumové rohože. Volant pochází z novějších modelů Lady, již zmiňovaná sedadla taktéž nemají mnoho společného s originálem - navíc je momentálně lze ovládat elektricky. Na kryt střešního okna je pak sice třeba použít pravou ruku, nicméně samotné okno již znovu mají na starosti elektromotorky.

Ve srovnání s interiérem jsou úpravy exteriéru pomalu mizivé, ačkoliv málo jich taktéž nebylo. Máme tu totiž třeba nová světla s diodovou technikou, robustní trubkový rám vpředu či kryt rezervního kola na zadních dveřích, pod nímž je podepsán Bertone. Dorazila i specifická litá kola, nášlapné boční prahy či zpětná zrcátka s integrovanými blinkry.

Jak je tedy vidno, kromě techniky se tato Niva změnila od základu až po střešní ližiny. Možná proto někoho zaujala i za onu vysokou cenu, prodala se prakticky okamžitě. Majitel navíc k vozu přihodil i motor a převodovku od Mercedesu, tak daleko zašel jeho plán přeměny Rusa na Němce. Sám jej už nedotáhl do konce, štafetu za něj převzal nový majitel. Možná tak o této MerceLadě ještě v budoucnu uslyšíme...

Někdo zkusil předělat starou Ladu Niva na Mercedes třídy G. Takhle to dopadlo - 1 - Lada Niva 5D Urban extra draha 01Někdo zkusil předělat starou Ladu Niva na Mercedes třídy G. Takhle to dopadlo - 2 - Lada Niva 5D Urban extra draha 02Někdo zkusil předělat starou Ladu Niva na Mercedes třídy G. Takhle to dopadlo - 3 - Lada Niva 5D Urban extra draha 03Někdo zkusil předělat starou Ladu Niva na Mercedes třídy G. Takhle to dopadlo - 4 - Lada Niva 5D Urban extra draha 04Někdo zkusil předělat starou Ladu Niva na Mercedes třídy G. Takhle to dopadlo - 5 - Lada Niva 5D Urban extra draha 05Někdo zkusil předělat starou Ladu Niva na Mercedes třídy G. Takhle to dopadlo - 6 - Lada Niva 5D Urban extra draha 06Někdo zkusil předělat starou Ladu Niva na Mercedes třídy G. Takhle to dopadlo - 7 - Lada Niva 5D Urban extra draha 07Někdo zkusil předělat starou Ladu Niva na Mercedes třídy G. Takhle to dopadlo - 8 - Lada Niva 5D Urban extra draha 08
Tahle šest let stará Lada Niva byla k mání za trojnásobek ceny zcela nového vozu. Přesto se prodala a my se tomu přes veškeré modifikace docela divíme

Zdroj: Youla Avto

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama