-

Němci ukázali doupě gangu zlodějů aut. Odhaluje jejich profesionalitu i drzost

O zlodějích kradoucích auta na díly slýcháme často, jen zřídka ale můžeme nahlédnout pod pokličku jejich „práce”. Němci rozprášili jeden z gangů a ukázali jeho zázemí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Němci ukázali doupě gangu zlodějů aut. Odhaluje jejich profesionalitu i drzost

26.10.2018 | Petr Prokopec

O zlodějích kradoucích auta na díly slýcháme často, jen zřídka ale můžeme nahlédnout pod pokličku jejich „práce”. Němci rozprášili jeden z gangů a ukázali jeho zázemí.

Auta se navzdory snaze výrobců o maximální možné zabezpečí kradou stále více. Hlavním důvodem je „děravý” systém bezklíčového odemykání a můžeme být jen rádi, že České republice se tento trend vyhýbá. Zda je to jen dočasný jev, nebo za výjimku budeme i nadále, ukáže až čas.

V Německu všechno běží podle obvyklých pořádků, takže krádeží jen přibývá. Dle statistiky pojišťoven bylo loni v Německu ukradeno 19 026 aut, kdežto o rok dříve jich bylo „jen” 18 227. I přes tento nelichotivý vývoj ale německá policie nelelkuje a čas od času se může pochlubit úspěchem v boji proti zlodějům aut. Nejnověji se ji v Düsseldorfu povedlo rozbít kriminální klan, který se zaměřoval na exkluzivní vozy. Ty byly kradeny nejen v samotné metropoli, ale také v oblasti Cách a rovněž v přilehlých zemích. Skupina operovala na území Evropy přinejmenším sedm let, posledních sedm měsíců jej však již v hledáčku měla ruka zákona.

Policejní oddělení na tiskové konferenci uvedlo, že stěžejní průlom v celém případu se odehrál na počátku letošního července. Tehdy byl v Belgii odcizen Mercedes, který byl pouhý den po krádeži objeven v Düsseldorfu. Vůz v tu dobu již rozmontován na díly, což jen svědčí o značné organizovanosti a profesionalitě skupiny. Její taktika byla vždy stejná - přivézt ukradené auto do města, bleskově jej rozmontovat na díly, ty poté uskladnit a prodat.

Během následné razie policisté našli komponenty či torza více než sto vozů, hlavně značky BMW. Škodu přitom odhadli na zhruba 4 miliony Eur (cca 103,44 milionů korun), její celková výše však s ohledem na dlouhodobou činnost klanu však bude bezesporu ještě mnohem vyšší. To si ostatně policisté budou moci velmi brzy ověřit, zadrženo bylo přes 15 lidí ve věku od 28 do 60 let, všichni jsou původem z Libanonu.

Zajímavé pak je, komu klan auta ukradl. Když se totiž zadíváme na snímky pořízené policií, můžeme si povšimnout třeba maskovací kamufláže na zadním nárazníku Mini či nápisu Hybrid Test Vehicle, jenž zdobí víko zavazadelníku BMW 2 Active Tourer. Zloději se tedy evidentně nezastavili ani před vývojovými a testovacími prototypy, což je opravdu drzé.

Němci ukázali doupě gangu zlodějů aut. Odhaluje jejich profesionalitu i drzost - 1 - Policie vs kriminalni klan Nemecko 2018 01Němci ukázali doupě gangu zlodějů aut. Odhaluje jejich profesionalitu i drzost - 2 - Policie vs kriminalni klan Nemecko 2018 02Němci ukázali doupě gangu zlodějů aut. Odhaluje jejich profesionalitu i drzost - 3 - Policie vs kriminalni klan Nemecko 2018 03Němci ukázali doupě gangu zlodějů aut. Odhaluje jejich profesionalitu i drzost - 4 - Policie vs kriminalni klan Nemecko 2018 04Němci ukázali doupě gangu zlodějů aut. Odhaluje jejich profesionalitu i drzost - 5 - Policie vs kriminalni klan Nemecko 2018 05Němci ukázali doupě gangu zlodějů aut. Odhaluje jejich profesionalitu i drzost - 6 - Policie vs kriminalni klan Nemecko 2018 06Němci ukázali doupě gangu zlodějů aut. Odhaluje jejich profesionalitu i drzost - 7 - Policie vs kriminalni klan Nemecko 2018 07Němci ukázali doupě gangu zlodějů aut. Odhaluje jejich profesionalitu i drzost - 8 - Policie vs kriminalni klan Nemecko 2018 08Němci ukázali doupě gangu zlodějů aut. Odhaluje jejich profesionalitu i drzost - 9 - Policie vs kriminalni klan Nemecko 2018 09Němci ukázali doupě gangu zlodějů aut. Odhaluje jejich profesionalitu i drzost - 10 - Policie vs kriminalni klan Nemecko 2018 10Němci ukázali doupě gangu zlodějů aut. Odhaluje jejich profesionalitu i drzost - 11 - Policie vs kriminalni klan Nemecko 2018 11Němci ukázali doupě gangu zlodějů aut. Odhaluje jejich profesionalitu i drzost - 12 - Policie vs kriminalni klan Nemecko 2018 12Němci ukázali doupě gangu zlodějů aut. Odhaluje jejich profesionalitu i drzost - 13 - Policie vs kriminalni klan Nemecko 2018 13
Německé policii se povedlo rozbít kriminální klan, který více než sedm let kradl auta po celé Evropě. Ty poté rozmontoval a prodával na náhradní díly. Záběry z jednoho jejich doupat jsou výjimečným pohledem do zákulisí této trestné činnosti

Zdroj: Polizei Düsseldorf NRW

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama