Reklama

Neuvěříte, co všechno Tom Cruise sám, bez kaskadérů zvládl při natáčení nového filmu

Nejnovější Mission Impossible musí být hit. Už jen kvůli pěti kaskadérským kouskům, které slavný herec osobně při natáčení dobrovolně absolvoval.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Neuvěříte, co všechno Tom Cruise sám, bez kaskadérů zvládl při natáčení nového filmu

19.7.2018 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Nejnovější Mission Impossible musí být hit. Už jen kvůli pěti kaskadérským kouskům, které slavný herec osobně při natáčení dobrovolně absolvoval.

Tom Cruise je blázen. V dobrém i špatném slova smyslu. Nejspíše asi již nikdo nezapomene na to, jak se pár let zpátky pod vlivem scientologické sekty, jíž je členem, trochu pomátl, a začal kupříkladu pojídat placentu. Nicméně na straně druhé se začíná stávat „bílým Jackiem Chanem“. Na mysli tím přitom máme zápal, s jakým se vrhá do šílených kousků, ze kterých strachem blednou i kaskadéři. Cruise je přitom áčkovou hollywoodskou hvězdou, od které se nic podobného nečeká.

Již v srpnu neúnavný fachman, jenž před pár dny oslavil 56. narozeniny, posílá do kin šestý díl Mission: Impossible. Při jeho natáčení se opětovně rozhodl popírat svůj věk a pustil se do šílených kousků. Ostatně jak se zdá, Cruise nám zraje jako víno a s každou další epizodou zmíněnou šílenost posouvá o kus dále. Ve čtyřce (Ghost Protocol) šplhal po mrakodrapu Burj Khalifa, v pětce (Rogue Nation) visel na letícím letadle, teď padá z helikoptéry.

V případě šestého dílu (Fallout) ovšem herec nezůstal u jednoho kaskadérského kousku, ale střihl si jich rovnou pět. Z nich mediálně nejznámější je skok ze střechy jedné budovy na druhou, během kterého si Cruise zlomil kotník. Jak nově prozradil, chybně před sebe instinktivně předsunul nohu, aby změkčil dopad. To se mu nepovedlo, naopak se poranil. Přesto scénu dokončil.

Takový zápal se u celebrit rozhodně nevidí, a to jde často o mnohem mladší herce, než je Cruise. Toho ovšem hazard se životem provází prakticky celou kariéru, utopit se ostatně mohl již při natáčení Top Gunu. Během natáčení Bouřlivých dnů, jež pojednávají o závodní sérii NASCAR, pro změnu špatně pochopil instrukce, což vedlo k hromadné havárii při vysoké rychlosti. Naštěstí se ale nikomu nic nestalo.

Zpět ovšem k Mission: Impossible, kde Cruise rovněž šplhal po laně na vzlétající helikoptéru. Když byl stroj ve vzduchu, herec nešťastnou náhodou spadl, stihl se však zachytit. Celý štáb ovšem strnul, neboť v prvé chvíli to vypadalo, že tentokrát mu devět kočičích životů opravdu došlo. Naštěstí se tak nestalo, stejně jako sám zvládl helikoptéru pilotovat a ještě u toho dělat hodně nebezpečné manévry.

Na první pohled bezpečně pak může vypadat seskok z letadla zvaný HALO (High Altitude - Low Opening aneb Vysoká výška - otevření padáku velmi nízko). Je ovšem třeba si uvědomit, že Cruise je vůbec první herec na světě, který kdy něco podobného udělal. Seskočit musel z výšky 7,6 kilometru, kde hrozí ztráta vědomí. Pro ty účely měl speciálně zkonstruovanou přilbu.

Nicméně i tak byl Cruise ve vzduchu zcela sám, bez jakéhokoliv jištění. Aby si tedy sám byl jist, že vše zvládne bez nehody, absolvoval více než 100 cvičných seskoků. A ve finále pak ještě zvládl jízdu na motorce kolem pařížského Vítězného oblouku, kdy se bez helmy řítil v protisměru proti reálným jedoucím automobilům. Nepřekvapí, že opětovně pořádně šlápl na plyn.

Pro tento kousek byl přitom vytvořen speciální koridor, kterým měl Cruise zajištěn relativně bezpečný průjezd. Nicméně bylo zapotřebí mimořádné koordinace všech zúčastněných, aby herec opětovně vše přežil. Stačilo totiž, aby on či kdokoliv jiný jel jen o chlup jinou rychlostí, než bylo vypočítáno, a již by hrozila nehoda, kterou by odskákal především herec bez helmy.

Právě toto jsou důvody, proč Tomovi držíme palce, aby konečně s nějakým svým filmem zvládl prorazit miliardovou bariéru. Dle prvních ohlasů se zdá, že se mu to opravdu povede, šesté Mission: Impossible má být neskutečný nářez. Když si uvědomíme, co pro to člověk starší než my i většina čtenářů udělal, pak se nemůžeme dočkat premiéry.

Neuvěříte, co všechno Tom Cruise sám, bez kaskadérů zvládl při natáčení nového filmu - 1 - Mission Impossible Fallout 2018 kaskaderske kousky 01Neuvěříte, co všechno Tom Cruise sám, bez kaskadérů zvládl při natáčení nového filmu - 2 - Mission Impossible Fallout 2018 kaskaderske kousky 02Neuvěříte, co všechno Tom Cruise sám, bez kaskadérů zvládl při natáčení nového filmu - 3 - Mission Impossible Fallout 2018 kaskaderske kousky 03Neuvěříte, co všechno Tom Cruise sám, bez kaskadérů zvládl při natáčení nového filmu - 4 - Mission Impossible Fallout 2018 kaskaderske kousky 04Neuvěříte, co všechno Tom Cruise sám, bez kaskadérů zvládl při natáčení nového filmu - 5 - Mission Impossible Fallout 2018 kaskaderske kousky 05Neuvěříte, co všechno Tom Cruise sám, bez kaskadérů zvládl při natáčení nového filmu - 6 - Mission Impossible Fallout 2018 kaskaderske kousky 06Neuvěříte, co všechno Tom Cruise sám, bez kaskadérů zvládl při natáčení nového filmu - 7 - Mission Impossible Fallout 2018 kaskaderske kousky 07Neuvěříte, co všechno Tom Cruise sám, bez kaskadérů zvládl při natáčení nového filmu - 8 - Mission Impossible Fallout 2018 kaskaderske kousky 08Neuvěříte, co všechno Tom Cruise sám, bez kaskadérů zvládl při natáčení nového filmu - 9 - Mission Impossible Fallout 2018 kaskaderske kousky 09Neuvěříte, co všechno Tom Cruise sám, bez kaskadérů zvládl při natáčení nového filmu - 10 - Mission Impossible Fallout 2018 kaskaderske kousky 10
Tom Cruise se při natáčení šestého Mission: Impossible neskutečně vyřádil, před kamerami si střihl hned pět extrémně nebezpečných kaskadérských kousků

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Autobazar

zobrazit vše