Reklama

Nová SUV nedostali jen olympionici za medaile. Příběh tohoto vás chytne za srdce

Že ruští olympionici dostali za medaile nová auta, už jsme probírali. Někteří jsou si ale vědomi toho, že za svůj úspěch nevděčí jen sobě a rozdávali též.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nová SUV nedostali jen olympionici za medaile. Příběh tohoto vás chytne za srdce

8.3.2018 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Že ruští olympionici dostali za medaile nová auta, už jsme probírali. Někteří jsou si ale vědomi toho, že za svůj úspěch nevděčí jen sobě a rozdávali též.

Letošní Olympijské hry jsou už nějakou chvíli minulostí. U nás se jejich závěr odehrál na Staroměstském náměstí, kde se sportovci potkali s fanoušky. Vítání ruské výpravy sice také proběhlo na jednom známém náměstí, jen ve zcela jiném duchu. Olympionikům byly za zisk medailí přislíbena SUV od BMW a oni ta auta pak skutečně dostali. Jen držitelé zlatých medailí sice měli dostat model X6, nakonec se ale museli spokojit „jen“ s BMW X5.

Jednu ze dvou zlatých medailí pro Rusko získal i hokejový tým. O vítěznou branku se postaral Kirill Kaprizov, který se Olympijských her zúčastnil vůbec poprvé. Jeho výlet do korejského Pchjongčangu navíc nebyl do poslední chvíle jistý, definitivně se Kaprizov o své účasti dozvěděl až 25. ledna. O to více asi asi svého gólu cení a rozhodl se jej oslavit také oceněním strůjce svého úspěchu a vůbec prvního mentora v jedné osobě. Tím je trenér Andrej Lučansky, který jej měl kdysi na starosti v Novokuzněcku.

Kaprizov následně odešel do Moskvy, Lučansky se přesunul na Ural, kde nadále trénuje žákovský hokej. Tam se přitom před pár dny dočkal nemalého překvapení. „Přišel jsem do práce jako obvykle. Okamžitě si mě ovšem zavolal ředitel klubu, který mi oznámil, že mám jít rychle na led, že tam na mne všichni již čekají,“ popisuje nedávné události Lučansky.

Na ledě jej ovšem nečekali hokejisté, nýbrž něco zcela jiného. „Uprostřed plochy stálo Hyundai Creta. A vedle něj Kirillovi rodiče. Spadla mi čelist a jen jsem se zeptal, co to má znamenat. V té chvíli mi Oleg Kaprizov sdělil, že to mi koupil Kirill,“ říká dále k převzetí daru Lučansky.

„Vůbec jsem to nečekal. Ostatně, tohle nikdo ani netušil. Nicméně vedení klubu nakonec souhlasilo, že vůz může být umístěn na led a slavnostně nasvícen. Jsem velmi potěšen tím, kam se Kirill dostal. Hlavně mě ale těší, že nezapomněl na své kořeny, že za ně dokáže být vděčný. Nejde tu přitom vůbec o auto, ale hlavně o to gesto.“

Jak se tedy ukazuje, ne všichni hokejisté jsou jen bezduší, až přespříliš sebevědomí sportovci. Je navíc nutné dodat, že pro Kaprizova bylo pořízení i relativně obyčejného Hyundai Creta nemalým výdajem, neboť jakožto nováček u CSKA Moskva si nevydělává zase tolik. Po zisku zlata jeho cena jistě vylétne, to je ale hudba budoucnosti. O to více je třeba jeho krok ocenit...

Nová SUV nedostali jen olympionici za medaile. Příběh tohoto vás chytne za srdce - 1 - Hyundai Creta Kirill Kaprizov 01Nová SUV nedostali jen olympionici za medaile. Příběh tohoto vás chytne za srdce - 2 - Hyundai Creta Kirill Kaprizov 02Nová SUV nedostali jen olympionici za medaile. Příběh tohoto vás chytne za srdce - 3 - Hyundai Creta Kirill Kaprizov dalsi 01Nová SUV nedostali jen olympionici za medaile. Příběh tohoto vás chytne za srdce - 4 - Hyundai Creta Kirill Kaprizov dalsi 02Nová SUV nedostali jen olympionici za medaile. Příběh tohoto vás chytne za srdce - 5 - Hyundai Creta Kirill Kaprizov dalsi 03
Hokejový trenér Andrej Lučansky se před pár dny dočkal příjemného překvapení - namísto žáků na něj na ledě čekalo Hyundai Creta, které dostal od svého bývalého svěřence a aktuálně držitele zlaté olympijské medaile Kirilla Kaprizova. Historický snímek je ukazuje i bok po boku

Zdroj: Andrey Chekletsov@VKontakte

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše