Novinář v testu napsal názor na nejnovější Teslu. Po záplavě útoků zrušil svůj Twitter

Je dnes vůbec možné napsat něco o Tesle s vlastním názorem a dočkat se v reakci na to konstruktivní debaty? Soudě podle případu Dana Neila z Wall Street Journal už asi definitivně nikoli.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Novinář v testu napsal názor na nejnovější Teslu. Po záplavě útoků zrušil svůj Twitter

23.7.2018 | Mirek Mazal | 50 příspěvků

Je dnes vůbec možné napsat něco o Tesle s vlastním názorem a dočkat se v reakci na to konstruktivní debaty? Soudě podle případu Dana Neila z Wall Street Journal už asi definitivně nikoli.

Dan Neil z Wall Street Journal v pátek zveřejnil svůj první test jednoho z mála existujících kusů Tesly Model 3 v nejnovějším provedení Performance. Šlo spíše o jakési první dojmy, už krátká recenze očekávaného vozu ale způsobila bouři. Fanoušci i odpůrci Tesly si neodpustí napadnout jakékoli výraznější hodnocení čehokoli týkajícího se této automobilky, tentokrát se do toho ale pustili pořádně. A autora zasypali negativními zprávami přes jeho soukromý účet na Twitteru.

Jeho recenze přitom není nijak provokativní. Chválí celek jako povedený automobil, neodpouští si ale upozornit na věci, které autorovi během testu vadily. To spustilo internetovou válku, v níž autor dlouhé hodiny obhajoval své poznatky proti oběma táborům. Ekologicky zaměření diskutující mu vyčítali uvedení negativa, naopak konzervativní uživatelé nadávali na podezřelé množství chvály na adresu elektrického sedanu.

Nakonec padla křivá obvinění o záměrném nadržování Tesle, protože Neil určitě vlastní nějaké akcie Tesly. A kdyby ne, vlastní je někdo z rodiny nebo je tu dozajista jiné provázání s těmi, kteří si přejí vzestup a nebo pád firmy. Vyberte si, všechno tohle padlo, jak můžete vidět na screenech dnes už smazaných zpráv níže.

Wall Street Journal nemá potřebu vyhýbat se kontroverzním tématům. Vzhledem k dlouholeté praxi jistě i Dan Neil počítal s odezvou na test Tesly Model 3 Performance, ale skutečné ohlasy překonaly očekávání. Úroveň komentářů klesla pod únosnou mez a Neil svůj účet nechal odstranit. To je věru extrémní krok, ale vcelku odpovídá povaze reakcí, kterých se Neil dočkal - i ty byly extrémní.

Konkrétní vyznění testu, který si můžete přečíst na jednom ze zdrojových odkazů, tady vlastně není podstatné. Více než co jiného poukazuje na fanatické reakce komunit definovaných osobou Elona Muska a jeho nejvýznamnější firmy. Jeho obdivovatelé i pochybovači poctivě sondují dění kolem a neúnavně komentují vše, co se kde šustne. Děje se to i u nás - upozorní někdo na chybu Tesly? Je špatný. Vyzdvihne přednost Tesly? Stejně dostane za vyučenou. Po dění z posledních dnů už je asi jisté, že napsat cokoli o Tesle s názorem a dočkat se konstruktivní debaty je zhola nemožné...


Novinář v testu napsal názor na nejnovější Teslu. Po záplavě útoků zrušil svůj Twitter - 1 - Tesla Model 3 Perormance novinar smazal Twitter 01Novinář v testu napsal názor na nejnovější Teslu. Po záplavě útoků zrušil svůj Twitter - 2 - Tesla Model 3 Perormance novinar smazal Twitter 02Novinář v testu napsal názor na nejnovější Teslu. Po záplavě útoků zrušil svůj Twitter - 3 - Tesla Model 3 Perormance novinar smazal Twitter 03Novinář v testu napsal názor na nejnovější Teslu. Po záplavě útoků zrušil svůj Twitter - 4 - Tesla Model 3 Perormance novinar smazal Twitter 04Novinář v testu napsal názor na nejnovější Teslu. Po záplavě útoků zrušil svůj Twitter - 5 - Tesla Model 3 Perormance novinar smazal Twitter 05

Novinář v testu napsal názor na nejnovější Teslu. Po záplavě útoků zrušil svůj Twitter - 6 - Tesla Model 3 Perormance novinar smazal Twitter 06Novinář v testu napsal názor na nejnovější Teslu. Po záplavě útoků zrušil svůj Twitter - 7 - Tesla Model 3 Perormance novinar smazal Twitter 07Novinář v testu napsal názor na nejnovější Teslu. Po záplavě útoků zrušil svůj Twitter - 8 - Tesla Model 3 Perormance novinar smazal Twitter 08Novinář v testu napsal názor na nejnovější Teslu. Po záplavě útoků zrušil svůj Twitter - 9 - Tesla Model 3 Perormance novinar smazal Twitter 09Novinář v testu napsal názor na nejnovější Teslu. Po záplavě útoků zrušil svůj Twitter - 10 - Tesla Model 3 Perormance novinar smazal Twitter 10
Redaktor Dan Neil už nevydržel komentovat reakce na svůj test Modelu 3 Performance a raději zcela přestal používat svůj účet na Twitteru. Tak nepřátelské

Zdroje: Jalopnik, WSJ

Mirek Mazal

Diskuze 50 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama