Reklama

Noviny před 28 léty daly čtenáři v soutěži „nejhorší auto světa”. A ono jezdí dodnes

Byla to nadsázka, soutěž pro legraci, která dá jednomu ze čtenářů auto, co je všem pro smích. Trabant byl v tomto směru dobrou volbou, jenže i 28 let po svém zrodu se těší dobré kondici.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Noviny před 28 léty daly čtenáři v soutěži „nejhorší auto světa”. A ono jezdí dodnes

26.7.2018 | Mirek Mazal | 23 příspěvků

Byla to nadsázka, soutěž pro legraci, která dá jednomu ze čtenářů auto, co je všem pro smích. Trabant byl v tomto směru dobrou volbou, jenže i 28 let po svém zrodu se těší dobré kondici.

Po téměř třech dekádách v rukou prvního majitele se jeden z Trabantů dostal do rukou nového majitele. Tohle východoněmecké BMV, Bakelitové Motorové Vozidlo, možná nevypadá až tak výjimečně, jenže výjimečné je. Kouřící stroj ze saského Zwickau v roce 1990 představoval hlavní cenu v soutěži deníku The Sun o nejhorší auto světa. Tehdy jistě nikdo ani nedoufal, že by v roce 2018 existovalo, jenže existuje. A vypadá vážně dobře.

Od původního výherce jej odkoupil Angličan Matthew Adams, který obdivuje historii a staré vozy. S radostí si pořídil Trabant, který je starší než on sám. Pětadvacetiletý majitel po převzetí ve stodole ustájeného skvostu odstranil následky delšího stání a nyní se může těšit z pozornosti okolí. „Lidé říkají, že jsou to nejhorší auta na světě, ale spravedlivě řečeno je stále na cestě a stále v plné síle,“ obhajuje auto Matthew. A nelze říci, že mluví do větru - spousta váženějších aut z roku 1990 už dávno není na tomto světě.

Nový majitel získal podceňovaný Trabant za 650 liber (18 800 Kč). Nákup ohodnotil slovy: „Ostatní auta stejného věku jsou ve šrotu, ale protože je tento vyrobený recyklované bavlny, netrpí korozí.“ Podle jeho vlastních slov není nikde ani kousek rzi. Matthew se baví nad úšklebky neosvíceného okolí, které pohrdá škytající mašinou.

Podobně se na Trabant koukala porota britského magazínu, když předávala pohár za první místo majitelce Maureen Malcolm. Až tři roky poté se teprve narodil muž, který dnes připomíná nám přece jen známější kvality automobilky z NDR. Podívejte se sami, jak tento stroj vypadá dnes - na „nejhorší auto světa” s 28 léty na krku to není vůbec zlé...


Noviny před 28 léty daly čtenáři v soutěži „nejhorší auto světa”. A ono jezdí dodnes - 1 - Trabant po renovaci stale jezdi 01Noviny před 28 léty daly čtenáři v soutěži „nejhorší auto světa”. A ono jezdí dodnes - 2 - Trabant po renovaci stale jezdi 02Noviny před 28 léty daly čtenáři v soutěži „nejhorší auto světa”. A ono jezdí dodnes - 3 - Trabant po renovaci stale jezdi 03Noviny před 28 léty daly čtenáři v soutěži „nejhorší auto světa”. A ono jezdí dodnes - 4 - Trabant po renovaci stale jezdi 04Noviny před 28 léty daly čtenáři v soutěži „nejhorší auto světa”. A ono jezdí dodnes - 5 - Trabant po renovaci stale jezdi 05
Trabant nakonec vypadá spíše jako auto na celý život. Maureen Malcolm jej vyhrála v roce 1990 cenu v soutěži o nejhorší auto světa, Trabant ale netrpí korozí, a tak žije dodnes

Zdroj: The Sun

Mirek Mazal

Diskuze 23 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše