Reklama

Off-road s motorem z BMW M3 uchvátí i vás. A je na prodej, byť poněkud chmurně

Tenhle Land Rover Discovery má pod kapotou šestiválec z M3 a spoustu dalších úprav, které z něj dělají vážně rychlý a mrštný stroj svého druhu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Off-road s motorem z BMW M3 uchvátí i vás. A je na prodej, byť poněkud chmurně

14.6.2017 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Tenhle Land Rover Discovery má pod kapotou šestiválec z M3 a spoustu dalších úprav, které z něj dělají vážně rychlý a mrštný stroj svého druhu.

Spojení Land Roveru Discovery s motorsportem je kromě někdejší Camel Trophy možná tak v tom, že umí přitáhnout soutěžní speciál na přívěsu. Tedy, většinou - tenhle konkrétní stříbrný Discovery 2 umí i sám závodit v rallye. Ovšem, není tak úplně standardní.

O pohon se stará řadový šestiválec S50B30, který pochází z BMW M3 E36. Po pár úpravách, odstranění katalyzátoru a přemapování řídící jednotky dává prý okolo 350 koní. Přes upravený manuální pětikvalt s dvoukotoučovou závodní spojkou putuje jeho výkon na viskózní spojku z Porsche 911 Carrera 4S, která umí na přední kola poslat 5 - 40 % výkonu. Vpředu i vzadu jsou samosvorné diferenciály a na přední nápravě jsou brzdy z BMW 750iL.

Přepracováno bylo také šasi, aby mohlo využít všech 35 cm zdvihu odpružení, samozřejmostí je zesílení a přidání ochranné klece. Karoserie byla odlehčena mimo jiné odstraněním všech výztuh, jejichž úlohu teď zastává klec. Většinu skel nahradilo plexisklo, zadní sedačky jsou také pryč a místo předních jsou nové závodní skořepiny. Zkrátka, tohle auto je uzpůsobeno maximální dynamice, byť pro to volí poněkud neortodoxní základ.

A nyní může být vaše. Bohužel, z poměrně chmurného důvodu, jak se dozvídáme v inzerátu na eBayi - autor tohoto vozu přišel o levou nohu při nehodě na motocyklu a nemůže s ním už závodit. A ani jezdit po silnici; tohle auto je normálně registrované pro běžný provoz a má platnou britskou obdobu STK, takže s můžete jezdit každý den do práce.

Majitel ho prodává v aukci a aktuální cena je 7 500 liber, tedy asi 223 tisíc korun. Říká, že na něm nechal pět let práce. Byla by tedy škoda, kdyby tohle auto skončilo jen jako výstavní exponát, je to stroj stvořený pro ježdění a měl by jezdit. Ještě aspoň nějakou dobu, než nebude konkurenceschopný; zatím má za sebou údajně dobré výsledky...

Off-road s motorem z BMW M3 uchvátí i vás. A je na prodej, byť poněkud chmurně - 1 - land rover discovery m3 e36 rallye prodej uk 01Off-road s motorem z BMW M3 uchvátí i vás. A je na prodej, byť poněkud chmurně - 2 - land rover discovery m3 e36 rallye prodej uk 02Off-road s motorem z BMW M3 uchvátí i vás. A je na prodej, byť poněkud chmurně - 3 - land rover discovery m3 e36 rallye prodej uk 03Off-road s motorem z BMW M3 uchvátí i vás. A je na prodej, byť poněkud chmurně - 4 - land rover discovery m3 e36 rallye prodej uk 04Off-road s motorem z BMW M3 uchvátí i vás. A je na prodej, byť poněkud chmurně - 5 - land rover discovery m3 e36 rallye prodej uk 05Off-road s motorem z BMW M3 uchvátí i vás. A je na prodej, byť poněkud chmurně - 6 - land rover discovery m3 e36 rallye prodej uk 06Off-road s motorem z BMW M3 uchvátí i vás. A je na prodej, byť poněkud chmurně - 7 - land rover discovery m3 e36 rallye prodej uk 07Off-road s motorem z BMW M3 uchvátí i vás. A je na prodej, byť poněkud chmurně - 8 - land rover discovery m3 e36 rallye prodej uk 08Off-road s motorem z BMW M3 uchvátí i vás. A je na prodej, byť poněkud chmurně - 9 - land rover discovery m3 e36 rallye prodej uk 09Off-road s motorem z BMW M3 uchvátí i vás. A je na prodej, byť poněkud chmurně - 10 - land rover discovery m3 e36 rallye prodej uk 10Off-road s motorem z BMW M3 uchvátí i vás. A je na prodej, byť poněkud chmurně - 11 - land rover discovery m3 e36 rallye prodej uk 11Off-road s motorem z BMW M3 uchvátí i vás. A je na prodej, byť poněkud chmurně - 12 - land rover discovery m3 e36 rallye prodej uk 12
Majitel prý na tomhle autě nechal pět let práce. Nyní může být vaše

Zdroj: eBay

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Autobazar

zobrazit vše

Reklama