Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista

Veleúspěšný hokejista se chce stát ještě úspěšnějším podnikatelem. Po dvou dekádách na ledě si v „důchodu” vydělává na Floridě úplně jinak, živí se prodejem exkluzivních aut.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista

19.8.2018 | Mirek Mazal

Veleúspěšný hokejista se chce stát ještě úspěšnějším podnikatelem. Po dvou dekádách na ledě si v „důchodu” vydělává na Floridě úplně jinak, živí se prodejem exkluzivních aut.

Pokud příznivce ledního hokeje po přečtení výše zmíněného napadlo jméno Pavel Kubina, s trefili správně. Úspěšný obránce původem z Beskyd aktivně působil ve světě profesionálního hokeje od roku 1993 do posledního zápasu v roce 2013. Pak odešel do sportovního důchodu, který v jeho případě znamená novou životní etapu spojenou s vůní benzínu.

Trojnásobný mistr světa a vítěz Stanleyova poháru se ze studeného zimního stadionu přesunul do malé kanceláře v zapadlé ulici na Floridě, kde postupně buduje automobilové impérium. Kubina by do konce života nemusel pracovat, ale od malička se s tátou potloukal okolo aut. „Když nebyl hokej nebo fotbal, tak jsme se v tom vrtali,“ jak sám říká. Prostě koníček, ze kterého se po získání většího množství času stala práce.

Zhruba rok po skončení aktivní kariéry Kubina s dlouholetým kamarádem Chipem Grantem otevřeli prodejnu výjimečných ojetých aut. Oba zastávali všechny funkce, aby se v byznysu zorientovali a poznali konkurenční prostředí. Přibližně po roce a půl jim na place stálo asi třicet vozů k prodeji. „Člověk tráví čas na telefonu, je třeba někam dojet, nafotit, dát to na internet, kolikrát k večeru, když jsem tady třeba v pět, tak si vezmu věci a jdu do posilovny, abych se odreagoval. Je to psychický tlak, telefony zvoní, trvalo mi, než jsem si zvykl, ale snad to bude pokračovat tak, jak to jde teď.“

Začátky byly těžké, ale výhodou byl dostatečný kapitál. Kvůli financím bylo na všechno více času a pár zpeněžených aut se postupně proměnilo v desítky měsíčně. Trochu pomohlo i slavné jméno Pavla Kubiny, který se prosadil v zámoří, ale jak sám upozorňuje - většina obchodů probíhá na základě doporučení spokojených zákazníků. Umístění provozovny je ve slepé ulici mimo hlavní cestu, proto pánové spoléhají na pozitivní reference a jedinečnou nabídku.

Budováním firmy jménem Private Allstar Cars trávili i dvanáct hodin denně, postupně ale nastavovali více „samohybný” mechanismus za asistence několika zaměstnanců. Zajímavé jsou pro ně všechny typy vozidel. „Je jedno, jestli někdo potřebuje auto za tisíc či za 50 tisíc dolarů. Když zavolá, že chce Jeep nebo BMW ročník 2010, není problém ho sehnat,“ říká Kubina.

Internetové stránky společnosti ukazují jen to nejlepší, co je možné u bronzového účastníka olympijských her v Turíně koupit. Nejdražší vůz nabídky je nyní Ford GT GTX1 z roku 2005 s černým lakem a zlatými pruhy. Limitovanou edici upravenou designéry z Genaddi Design Group zdobí podpisy všech zúčastněných na originálním vzhledu, který nemá obdoby. Vůz pohání 5,4litrový V8 a celkem má najeto 62 563 kilometrů. Zdobí jej cenovka s cifrou 329 000 dolarů (7,4 milionu Kč). Vedle stojí ještě jeden Ford GT, tentokrát v sériovém provedení červeného laku a bílých pruhů z roku 2006 s cenou 259 999 dolarů (5,9 milionu Kč).

Kubina se nebojí nabízet ani veterány. Třetí nejdražší automobil k dispozici je Jaguar E-Type XK-E Roadster z roku 1974. Jde o kus historie v zeleném kabátu po první majitelce, která autu dopřávala jen to nejlepší. Každý z 67 914 kilometrů byl odměněn plnohodnotným servisem. Výtečnou kondici si cení na 119 000 dolarů (2,7 milionu Kč).

Další cenovky se drží snadno nad milionem korun, nejlevnější je Infiniti G37 za 14 800 dolarů (333 000 Kč). Kubina vydělává prodejem všech segmentů, za zmínku také stojí Mercedes-Benz 280SL z roku 1969 za 84 000 dolarů (1,9 milionu Kč). Dvoudveřový roadster s manuální převodovkou Američanům připomene ruční řazení ze staré školy. Za úzkým volantem v kožených sedačkách práce se spojkou bude jistě potěšením pro vyznavače starých časů charismatických automobilů.

Klasika v novém hávu je Porsche 911 Turbo z roku 2003, které mezi sporťáky nesmí chybět. Typické šedé kupé s červenými třmeny a křídlem má najeto pouze 79 767 kilometrů a vychází u Private Allstar Cars na 47 500 dolarů (1,1 milionu Kč).

Pestrý výběr různých stylů rozšiřuje také Lotus Evora ročník 2011. Červené okreskové nářadí působí mezi ostatními jako chudý příbuzný, ale to je právě jeho přednost. S manuální převodovkou, šestiválcem a podvozkem motokáry je to pravý nástroj nadšence do řízení. Ten by měl mít pro Kubinu nachystáno minimálně 43 800 dolarů (987 000 Kč).

Postavy Američanů spíše odpovídají velkým sedačkám než malé skořepině v Lotusu. Pro takové samozřejmě novopečený obchodník něco najde. Například Mercedes-Benz S65 AMG rovnou s šestilitrovým dvanáctiválcem a černým tónováním doladěným stříbrnými disky kol. Mafiánská limuzína je z roku 2009, nejela 92 703 kilometrů a stojí 44 000 dolarů (991 000 Kč).

Co by to bylo za prodejce automobilů v Americe bez Cadillacu Escalade. Tři roky staré americké SUV ve sněhově bílé barvě s černým interiérem má za sebou jen 54 879 kilometrů. Velké množství příplatkové výbavy navýšila cenu na 57 900 dolarů (1,3 milionu Kč).

To je jen pár perliček z nabídky desítek aut. V inzerci převažuje nabídka výkonných vozů, pomineme-li pár obyčejnějších automobilů. Jendou z největších rarit je určitě Dodge Viper GTS z roku 1996, který je speciálně upraven pro sprinty. Gigantický motor dosahuje objemu 9,4 litru a díky silnému kompresoru s obrovským sáním produkuje okolo 900 koní. Zadní pláště a padák na zádi potvrzují, že tohle auto nepatří na veřejné silnice, ve firmě Pavla Kubiny si ale i to místo našlo.


Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 1 - Pavel Kubina a jeho autoservis 01Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 2 - Pavel Kubina a jeho autoservis 02Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 3 - Pavel Kubina a jeho autoservis 03Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 4 - Pavel Kubina a jeho autoservis 04Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 5 - Pavel Kubina a jeho autoservis 05Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 6 - Pavel Kubina a jeho autoservis 06Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 7 - Pavel Kubina a jeho autoservis 07Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 8 - Pavel Kubina a jeho autoservis 08Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 9 - Pavel Kubina a jeho autoservis 09Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 10 - Pavel Kubina a jeho autoservis 10Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 11 - Pavel Kubina a jeho autoservis 11Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 12 - Pavel Kubina a jeho autoservis 12Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 13 - Pavel Kubina a jeho autoservis 13Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 14 - Pavel Kubina a jeho autoservis 14
Výběr z nabídky známého hokejisty, který prodává ojeté vozy. Ford GT GTX1.

Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 15 - Pavel Kubina a jeho autoservis 15Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 16 - Pavel Kubina a jeho autoservis 16Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 17 - Pavel Kubina a jeho autoservis 17Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 18 - Pavel Kubina a jeho autoservis 18Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 19 - Pavel Kubina a jeho autoservis 19Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 20 - Pavel Kubina a jeho autoservis 20Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 21 - Pavel Kubina a jeho autoservis 21Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 22 - Pavel Kubina a jeho autoservis 22Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 23 - Pavel Kubina a jeho autoservis 23
Ford GT

Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 24 - Pavel Kubina a jeho autoservis 24Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 25 - Pavel Kubina a jeho autoservis 25Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 26 - Pavel Kubina a jeho autoservis 26Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 27 - Pavel Kubina a jeho autoservis 27Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 28 - Pavel Kubina a jeho autoservis 28Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 29 - Pavel Kubina a jeho autoservis 29Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 30 - Pavel Kubina a jeho autoservis 30Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 31 - Pavel Kubina a jeho autoservis 31Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 32 - Pavel Kubina a jeho autoservis 32Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 33 - Pavel Kubina a jeho autoservis 33Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 34 - Pavel Kubina a jeho autoservis 34Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 35 - Pavel Kubina a jeho autoservis 35Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 36 - Pavel Kubina a jeho autoservis 36Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 37 - Pavel Kubina a jeho autoservis 37
Jaguar E-Type XK-E Roadster

Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 38 - Pavel Kubina a jeho autoservis 50Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 39 - Pavel Kubina a jeho autoservis 51Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 40 - Pavel Kubina a jeho autoservis 52Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 41 - Pavel Kubina a jeho autoservis 53Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 42 - Pavel Kubina a jeho autoservis 54Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 43 - Pavel Kubina a jeho autoservis 55Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 44 - Pavel Kubina a jeho autoservis 56Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 45 - Pavel Kubina a jeho autoservis 57Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 46 - Pavel Kubina a jeho autoservis 58
Mercedes-Benz 280SL

Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 47 - Pavel Kubina a jeho autoservis 59Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 48 - Pavel Kubina a jeho autoservis 60Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 49 - Pavel Kubina a jeho autoservis 61Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 50 - Pavel Kubina a jeho autoservis 62Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 51 - Pavel Kubina a jeho autoservis 63Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 52 - Pavel Kubina a jeho autoservis 64Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 53 - Pavel Kubina a jeho autoservis 65Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 54 - Pavel Kubina a jeho autoservis 66Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 55 - Pavel Kubina a jeho autoservis 67
Porsche 911 Turbo

Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 56 - Pavel Kubina a jeho autoservis 68Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 57 - Pavel Kubina a jeho autoservis 69Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 58 - Pavel Kubina a jeho autoservis 70Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 59 - Pavel Kubina a jeho autoservis 71Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 60 - Pavel Kubina a jeho autoservis 72Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 61 - Pavel Kubina a jeho autoservis 73Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 62 - Pavel Kubina a jeho autoservis 74Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 63 - Pavel Kubina a jeho autoservis 75Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 64 - Pavel Kubina a jeho autoservis 76Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 65 - Pavel Kubina a jeho autoservis 77Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 66 - Pavel Kubina a jeho autoservis 78
Lotus Evora

Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 67 - Pavel Kubina a jeho autoservis 79Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 68 - Pavel Kubina a jeho autoservis 80Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 69 - Pavel Kubina a jeho autoservis 81Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 70 - Pavel Kubina a jeho autoservis 82Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 71 - Pavel Kubina a jeho autoservis 83Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 72 - Pavel Kubina a jeho autoservis 84Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 73 - Pavel Kubina a jeho autoservis 85Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 74 - Pavel Kubina a jeho autoservis 86Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 75 - Pavel Kubina a jeho autoservis 87
Mercedes-Benz S65 AMG

Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 76 - Pavel Kubina a jeho autoservis 88Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 77 - Pavel Kubina a jeho autoservis 89Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 78 - Pavel Kubina a jeho autoservis 90Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 79 - Pavel Kubina a jeho autoservis 91Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 80 - Pavel Kubina a jeho autoservis 92Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 81 - Pavel Kubina a jeho autoservis 93Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 82 - Pavel Kubina a jeho autoservis 94Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 83 - Pavel Kubina a jeho autoservis 95Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 84 - Pavel Kubina a jeho autoservis 96
Cadillac Escalade

Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 85 - Pavel Kubina a jeho autoservis 38Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 86 - Pavel Kubina a jeho autoservis 39Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 87 - Pavel Kubina a jeho autoservis 40Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 88 - Pavel Kubina a jeho autoservis 41Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 89 - Pavel Kubina a jeho autoservis 42Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 90 - Pavel Kubina a jeho autoservis 43Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 91 - Pavel Kubina a jeho autoservis 44Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 92 - Pavel Kubina a jeho autoservis 45Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 93 - Pavel Kubina a jeho autoservis 46Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 94 - Pavel Kubina a jeho autoservis 47Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 95 - Pavel Kubina a jeho autoservis 48Podívejte se, co za auta teď prodává v USA slavný český hokejista - 96 - Pavel Kubina a jeho autoservis 49
Dodge Viper GTS

Zdroj: Private Allstar Cars

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama