Reklama

Podívejte se, jak policie vyhmátla řidiče s tímto na místě značky. Možná ani nelhal

Už i u nás byl zaznamenán případ řidiče, který chtěl na radary vyzrát s pomocí zařízení skrývajícím registrační značku. Ještě dříve se v Evropě objevil jiný případ a právě o něm si dnes můžeme říci více.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Podívejte se, jak policie vyhmátla řidiče s tímto na místě značky. Možná ani nelhal

28.6.2018 | Mirek Mazal | 5 příspěvků

Už i u nás byl zaznamenán případ řidiče, který chtěl na radary vyzrát s pomocí zařízení skrývajícím registrační značku. Ještě dříve se v Evropě objevil jiný případ a právě o něm si dnes můžeme říci více.

Tento týden proletěla českým éterem zpráva o tom, jak rumunský řidič zkoušel přelstít českou policii. Na své auto s českou registrací umístil zařízení, které umí „espézetky”, dnes přesněji registrační značky zakrýt černou roletkou a tím vůz učinit prakticky neviditelným jakékoli formy automatického měření. Úplně mu to nevyšlo a teď jej zřejmě čeká zákaz řízení v České republice, není to ale jediný podobný případ z poslední doby.

Začátkem května jsme psali o nizozemském majiteli bílého Lamborghini Murcielago LP640, který si na svůj vůz namontoval něco podobného. Šlo rovněž o zařízení na dálkové ovládání zadní registrační značky, které umělo přehodit jednu tabulku za jinou. Funkce jako z bondovek dovolovala na autě rotovat oficiální žluté cedulce s bílým reklamním nápisem shodným s polepem na autě.

Teď se objevilo video, které zásah policie proti řidiči zachycuje a vnáší do případu více světla. Na záběrech vidíme jed inkriminované Lamborghini po komunikaci A15 s druhým podobným vozem, který se liší jen chybějící střechou a legální značkou na zádi. Právě k tomuto duu se přidal policista na motorce a jistě se nestačil divit, co otočný mechanismus se zadní značkou provádí.

Incident mezi dvojicí býků a jedním příslušníkem policie zaznamenal čtvrtý účinkující ze zadních řad. Na záběrech je vidět okamžik, kdy supersport přehodí registrační značku z bílé cedulky na žlutou plaketu. Policista nereaguje a Lamborghini se tváří nevinně. Následující kilometry se nic neděje, až u výjezdu na Spijkenisse najednou důstojník přibrzdí, prstem ukáže na hříšníka a vydá pokyn k následování, po němž dojedou až na malou benzinku.

Minule jsme psali, že montáž zařízení majitel obhajoval použitím pro propagační účely, že pouze před odjezdem zapomněl značky otočit. Bez dalších detailů jsme mu to úplně nevěřili, ve stínu tohoto videa to ale nevypadá, že by ze strany dotyčného šlo o výmluvu. S nesprávnou značkou jede před zraky policisty dlouhou dobu a zařízení rozhodně nepoužívá jen v místech měření rychlosti. Navíc alternativní tabulka vlastně nic neskrývá, auto činí identifikovatelné jiným způsobem - policisté by jej v případě potřeby jistě snadno dohledali už díky kombinaci způsobu skrytí značky a další nálepek na karoserii. Začínáme si tak spíše myslet, že majitel tohle zařízení opravdu používá na různých automobilových akcích při prezentacích jím distribuovaných výfuků a aby nemusel značku dokola sundavat a nahrazovat reklamní cedulkou, používá tuto věc.

Ať už je to jakkoli, divíme se, proč policista nezakročil dříve nebo proč druhý řidič v roadsteru hříšníka neupozornil. Řidič má na každý pád problém a bude teď na posouzení policie či dalších orgánů, čemu budou věřit. Náš názor znáte, o svůj se můžete podělit...

Podívejte se, jak policie vyhmátla řidiče s tímto na místě značky. Možná ani nelhal - 1 - Lamborghini Murcielago LP640 menici rz 01Podívejte se, jak policie vyhmátla řidiče s tímto na místě značky. Možná ani nelhal - 2 - Lamborghini Murcielago LP640 menici rz 02Podívejte se, jak policie vyhmátla řidiče s tímto na místě značky. Možná ani nelhal - 3 - Lamborghini Murcielago LP640 menici rz 03Podívejte se, jak policie vyhmátla řidiče s tímto na místě značky. Možná ani nelhal - 4 - Lamborghini Murcielago LP640 menici rz 04Podívejte se, jak policie vyhmátla řidiče s tímto na místě značky. Možná ani nelhal - 5 - Lamborghini Murcielago LP640 menici rz 05Podívejte se, jak policie vyhmátla řidiče s tímto na místě značky. Možná ani nelhal - 6 - Lamborghini Murcielago LP640 menici rz 06Podívejte se, jak policie vyhmátla řidiče s tímto na místě značky. Možná ani nelhal - 7 - Lamborghini Murcielago LP640 menici rz 07Podívejte se, jak policie vyhmátla řidiče s tímto na místě značky. Možná ani nelhal - 8 - Lamborghini Murcielago LP640 menici rz 08Podívejte se, jak policie vyhmátla řidiče s tímto na místě značky. Možná ani nelhal - 9 - Lamborghini Murcielago LP640 menici rz 09Podívejte se, jak policie vyhmátla řidiče s tímto na místě značky. Možná ani nelhal - 10 - Lamborghini Murcielago LP640 menici rz 10
Majitel Lamborghini s otočným mechanismem registrační značky zapomněl na veřejné silnici stáhnout reklamní nápis - tedy aspoň to vypadá, že to neudělal schválně v určitou chvíli. Policista v takovém případě jednat musel

Zdroj: cvdzijden@Youtube

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Autobazar

zobrazit vše