Reklama

Policie nelže, auto vážně není trezor. Tohoto muže stálo to zjištění 2,5 miliardy

„Vaše auto není” trezor, hlásají značky podepsané Policí ČR na parkovištích. Zrovna od policie to zní alibisticky, ale je to pravda. James Stunt to potvrdí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Policie nelže, auto vážně není trezor. Tohoto muže stálo to zjištění 2,5 miliardy

29.1.2018 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

„Vaše auto není” trezor, hlásají značky podepsané Policí ČR na parkovištích. Zrovna od policie to zní alibisticky, ale je to pravda. James Stunt to potvrdí.

Jméno Jamese Stunta vám nejspíše nic neřekne. Stejně jako nejspíše budete tápat, když zmíníme jeho exmanželku Petru. Pokud ovšem dodáme, že ta se za svobodna jmenovala Ecclestone, možná již budete více v obraze. Skutečně se totiž jedná o dceru někdejšího principála Formule 1. James byl od roku 2011 jejím manželem, nicméně svazek byl loni během pouhých pěti minut rozveden. Při odchodu se soudní síně přitom Stunt prohlásil, že je „zničen“.

Nešlo však o jedinou ránu osudu, které se v poslední době dočkal. V polovině prosince byl totiž vykraden sejf v jeho domě v londýnské Belgravii. Jelikož byly odcizeny šperky a hodinky v hodnotě 90 milionů liber (cca 2,6 miliardy korun), je loupež označována za největší svého druhu, jaká se ve Velké Británii odehrála. Úplně na buben ale kvůli tomu Stunt rozhodně nepřišel, již od jednadvaceti totiž investuje a jeho majetek byl loni odhadován na 4 mld. GBP (115,2 mld. Kč).

Kromě řady nemovitostí je přitom Stunt majitelem také mnoha uměleckých děl, mezi něž patří malby od Moneta a Picassa. Co by nás pak mělo zajímat především, to je jeho exkluzivní sbírka automobilů. Mezi více než 200 exemplářů přitom patří historické klenoty jako Ferrari 250 LM, Mercedes 300SL Gullwing či AC Cobra. Kromě toho ovšem James vlastní i moderní vozy včetně pancéřovaného Rolls-Royce či Lamborghini Aventador v úpravě Mansory.

U této tuningové firmy je Stunt častým zákazníkem, ono Lambo ale překonalo prakticky vše, co dosud vlastnil. Mansory totiž navýšilo výkon ze 750 koní na 830, což zvedlo maximálku na 355 km/h. Akcelerace z klidu na stovku pro změnu klesla na 2,6 sekundy, trojnásobku této mety pak vůz dosahuje již po 23,4 vteřinách. Dále se přitom pyšní také celokarbonovou karoserií a kompletně přečalouněným interiérem. Stát pak mělo 3,1 mil. GBP (89,3 mil. Kč).

Proč se ale o tomto voze tak rozepisujeme? Důvod je prostý, s loupeží měl mnoho společného. James totiž klíčky od svého sejfu ponechal právě v tomto Lambu. Odtud si jej zřejmě dobře informovaní zloději ukradli a připravili jej o zmíněné. Varování policie, že vaše auto není trezor, tak zjevně nikdy předtím neslyšel či je rovnou ignoroval. Za to ale evidentně zaplatil, a to v podstatě plnou částku. Jelikož zloději měli od sejfu klíč, neplatí na tento typ loupeže pojistka, jíž měl Stunt uzavřenou. My si z toho naštěstí můžeme vzít ponaučení zcela zdarma...

Policie nelže, auto vážně není trezor. Tohoto muže stálo to zjištění 2,5 miliardy - 1 - Lamborghini Aventador Mansory James Stunt 01Policie nelže, auto vážně není trezor. Tohoto muže stálo to zjištění 2,5 miliardy - 2 - Lamborghini Aventador Mansory James Stunt 02Policie nelže, auto vážně není trezor. Tohoto muže stálo to zjištění 2,5 miliardy - 3 - Lamborghini Aventador Mansory James Stunt 03Policie nelže, auto vážně není trezor. Tohoto muže stálo to zjištění 2,5 miliardy - 4 - Lamborghini Aventador Mansory James Stunt 04Policie nelže, auto vážně není trezor. Tohoto muže stálo to zjištění 2,5 miliardy - 5 - Lamborghini Aventador Mansory James Stunt 05Policie nelže, auto vážně není trezor. Tohoto muže stálo to zjištění 2,5 miliardy - 6 - Lamborghini Aventador Mansory James Stunt 06Policie nelže, auto vážně není trezor. Tohoto muže stálo to zjištění 2,5 miliardy - 7 - Lamborghini Aventador Mansory James Stunt 07Policie nelže, auto vážně není trezor. Tohoto muže stálo to zjištění 2,5 miliardy - 8 - Lamborghini Aventador Mansory James Stunt 08Policie nelže, auto vážně není trezor. Tohoto muže stálo to zjištění 2,5 miliardy - 9 - Lamborghini Aventador Mansory James Stunt 09Policie nelže, auto vážně není trezor. Tohoto muže stálo to zjištění 2,5 miliardy - 10 - Lamborghini Aventador Mansory James Stunt 10
Lamborghini Aventador SV v úpravě Mansory přišlo Jamese Stunta na 90 milionů korun. Respektive na mnohem více, neboť v něm nechal klíč od sejfu, čehož využili zloději

Policie nelže, auto vážně není trezor. Tohoto muže stálo to zjištění 2,5 miliardy - 11 - Lamborghini Aventador Mansory James Stunt 11Policie nelže, auto vážně není trezor. Tohoto muže stálo to zjištění 2,5 miliardy - 12 - Lamborghini Aventador Mansory James Stunt 12Policie nelže, auto vážně není trezor. Tohoto muže stálo to zjištění 2,5 miliardy - 13 - Lamborghini Aventador Mansory James Stunt 13Policie nelže, auto vážně není trezor. Tohoto muže stálo to zjištění 2,5 miliardy - 14 - Lamborghini Aventador Mansory James Stunt 14Policie nelže, auto vážně není trezor. Tohoto muže stálo to zjištění 2,5 miliardy - 15 - Lamborghini Aventador Mansory James Stunt 15
Stunt si u svých vozů potrpí na černou barvu. A také na určité zlozvyky

Zdroj: Daily Mail

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše