Primitivní úprava přídí Dodgů, která teď dráždí spoustu lidí, bude dráždit ještě víc

Už měsíce rozděluje obecenstvo na dva nesmiřitelné tábory jednoduchá otázka: Nechávat na nových Dodgích kryty předních aerodynamických prvků, nebo ne? Sám Dodge ji dal nový náboj.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Primitivní úprava přídí Dodgů, která teď dráždí spoustu lidí, bude dráždit ještě víc

6.10.2019 | Petr Miler

Už měsíce rozděluje obecenstvo na dva nesmiřitelné tábory jednoduchá otázka: Nechávat na nových Dodgích kryty předních aerodynamických prvků, nebo ne? Sám Dodge ji dal nový náboj.

Trochu nechápajíc jsme o tom psali v červnu. Právě tehdy se na internetu rozjela iniciativa „Hey Pal, You Forgot To Take Your Splitter Guards Off” (doslova „Hele kámo, zapomněl sis sundat ochranu lízátka”) započatá lidmi, kteří nemohli vystát, že majitelé nových Dodgů Charger a Challenger si začali na svých autech záměrně ponechávat žluté plastové prvky na předních aerodynamických partiích svých vozů, které mají sloužit jen jako převozní ochrana.

Ač to takto výrobce nezamýšlel, z těchto krytů se stala nová móda a mezi majiteli zmíněných vozů přibývali další a další, kteří s nimi jezdili, jako by na auto patřily. My bychom řekli, že je to jejich věc a pokud se jim to líbí... Mnozí ale zjevně smýšlí jinak a u části veřejnosti se proti nim strhl až militantní odpor.

Na této věci se v mezičase nic nezměnilo, až dosud. To do hry vstoupil sám Dodge, který ústy svého šéfdesignéra Marka Trostleho nepřímo vyzývá majitele k tomu, aby tyto věci na autě nenechávali. Konkrétně Trostle řekl: „Když jsme vytvářeli design Challengeru, nikdy na sobě neměl žluté prvky. Přál bych si, aby je majitelé sundavali, jen si tím ničí lak. Jsou tam jen kvůli převozu, podle mě ruinují vzhled auta.”

To zní jako jasný postoj, hned poté ale dodal: „Pro nové kryty jsme zavedli módní fialovou barvu, u níž uvidíme, jestli se chytne. Já doufám, že ne, ale... je fialová,” konstatoval Trostle. Po těchto slovech se v přístupu automobilky opravdu nevyznáme.

Na jednu stranu šéfdesignér říká, aby lidé kryty sundali, že jsou to jen kryty. A na tu druhou dodává, že jim automobilka dá novou sexy barvu, což je u utilitárních krytů uprostřed výrobního cyklu naprosto neobvyklé? Samozřejmě, nelze vyloučit, že fialová má coby nepadnoucí odstín k charakteru obou Dodgů způsobit větší odpor a motivovat lidi k sundání, ale... nevsadili bychom si na to ani náhodou. Spíše naopak - majitelé ví, že žluté kryty dráždí, takže co udělají s těmi, které dráždí ještě víc? No budou je chtít ještě víc.

Čekejme tedy v brzké budoucnosti osazení i existujících aut fialovými kryty, aby auta majitelů vypadala novější a módnější. A v reakci na to ještě více internetových „hejtů”, protože až si někdo dá na muscle car doplňky jak z jistých letních průvodů, těžko to vzbudí něco jiného než rozpaky. Dodge ale jistě dobře ví, co dělá, nakonec Challenger se v uplynulých měsících nestal po dlouhé době prodávanějším než konkurenční Mustang a Camaro náhodou. A to je na trhu déle než dekádu.


Primitivní úprava přídí Dodgů, která teď dráždí spoustu lidí, bude dráždit ještě víc - 1 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 01Primitivní úprava přídí Dodgů, která teď dráždí spoustu lidí, bude dráždit ještě víc - 2 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 02Primitivní úprava přídí Dodgů, která teď dráždí spoustu lidí, bude dráždit ještě víc - 3 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 03Primitivní úprava přídí Dodgů, která teď dráždí spoustu lidí, bude dráždit ještě víc - 4 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 04Primitivní úprava přídí Dodgů, která teď dráždí spoustu lidí, bude dráždit ještě víc - 5 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 05Primitivní úprava přídí Dodgů, která teď dráždí spoustu lidí, bude dráždit ještě víc - 6 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 06
Primitivní úprava přídí Dodgů, která teď dráždí spoustu lidí, bude dráždit ještě víc - 7 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 07Primitivní úprava přídí Dodgů, která teď dráždí spoustu lidí, bude dráždit ještě víc - 8 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 08Primitivní úprava přídí Dodgů, která teď dráždí spoustu lidí, bude dráždit ještě víc - 9 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 09Primitivní úprava přídí Dodgů, která teď dráždí spoustu lidí, bude dráždit ještě víc - 10 - Dodge Charger a Challenger 2019 plastove vylisky 10
Spoustu lidí dnes dráždí žluté plastové výlisky, jež mají Dodge Charger a Challenger chránit při převozu a které někteří lidé na svých autech nechávají. Nyní budou fialové, jak jsme je přemalovali na hlavní fotce. To bude teprve něco...

Zdroje: Jalopnik, Archiv Autoforum

Petr Miler

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše