Reklama

Proč Jeremy Clarkson nemá rád Porsche? Jedno dokonce osobně rozstřílel

Je to obecně respektovaný automobilový kult, Jeremy Clarkson ho ale nemůže vystát. Teď vysvětlil, proč tomu tak je, otázka ale zní, jak vážně můžeme jeho slova brát.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Proč Jeremy Clarkson nemá rád Porsche? Jedno dokonce osobně rozstřílel

19.6.2018 | Petr Prokopec

Je to obecně respektovaný automobilový kult, Jeremy Clarkson ho ale nemůže vystát. Teď vysvětlil, proč tomu tak je, otázka ale zní, jak vážně můžeme jeho slova brát.

Jedním z důvodů úspěchu Jeremy Clarksona, Richarda Hammonda a Jamese Maye je sehranost této trojice. Neznamená to ale, že by jeden byl jako druhý. Naopak, každý se vyznačuje unikátním charakterem, což zejména v rámci jejich proslulých road tripů vede k mnoha peprným situacím. Každý z pánů vždy zastává názor, že právě jím vybraný vůz je nejlepší, zatímco kolegové při své volbě pochybili.

Existuje přitom vůz, v jehož případě se Hammond a May vzácně shodnou na jeho kvalitách. Je to Porsche 911, zrovna to ale Clarkson bytostně nesnáší. Proč tomu tak je? To populární moderátor osvětlil s humorem sobě vlastním. „Nemám rád Porsche proto, že ti dva magoři ho milují. Přitom pokaždé, když sedím v 911, říkám si, že je to opravdu pěkné auto,“ řekl Clarkson v nedávném rozhovoru.

V neprospěch automobilky z Zuffenhausenu hovoří rovněž skutečnost, že tamní designéři jsou považování za nejlínější v celém průmyslu. „Přišli s jednou myšlenkou, a té se drží roky a roky a roky. Vůbec se nevyvíjí,“ říkával Clarkson už v době, kdy stál v čele Top Gearu. Porsche přitom moderátor chtěl dávat za vzor svou vlastní show, nicméně pak si uvědomil, že pořad na tom vlastně není o mnoho lépe.

Nejde ovšem o jedinou střelbu do vlastních řad, jíž se Clarkson za uplynulá léta dopustil. Považuje se za milovníka „lidských“ vozů a nikoliv studených německých. Byl to přitom on, kdo v rámci Top Gearu dlouhá léta platil za milovníka Mercedesu. Momentálně mu pak jako vůz na každodenní provoz slouží Volkswagen Golf GTI.

Lze tak jen konstatovat, že Clarksonova averze je jako obvykle hlavně pózou, která napomáhá dramatičnosti pořadu i jeho pravidelných nedělních sloupků. Můžete však stoprocentně počítat s tím, že něco takového Jezza nikdy veřejně nepřizná. Daleko spíše bychom se totiž od něj v tu chvíli dočkali nové série vtipů spojujících Porsche 911 s VW Brouk a hitlerovským Německem...

Proč Jeremy Clarkson nemá rád Porsche? Jedno dokonce osobně rozstřílel - 1 - Jeremy Clarkson a Porsche 911 01Proč Jeremy Clarkson nemá rád Porsche? Jedno dokonce osobně rozstřílel - 2 - Jeremy Clarkson a Porsche 911 02Proč Jeremy Clarkson nemá rád Porsche? Jedno dokonce osobně rozstřílel - 3 - Jeremy Clarkson a Porsche 911 03Proč Jeremy Clarkson nemá rád Porsche? Jedno dokonce osobně rozstřílel - 4 - Jeremy Clarkson a Porsche 911 04Proč Jeremy Clarkson nemá rád Porsche? Jedno dokonce osobně rozstřílel - 5 - Jeremy Clarkson a Porsche 911 05
Clarksonova nenávist vůči Porsche 911 je sice strojená...

Proč Jeremy Clarkson nemá rád Porsche? Jedno dokonce osobně rozstřílel - 6 - Jeremy Clarkson a Porsche 911 06Proč Jeremy Clarkson nemá rád Porsche? Jedno dokonce osobně rozstřílel - 7 - Jeremy Clarkson a Porsche 911 07Proč Jeremy Clarkson nemá rád Porsche? Jedno dokonce osobně rozstřílel - 8 - Jeremy Clarkson a Porsche 911 08Proč Jeremy Clarkson nemá rád Porsche? Jedno dokonce osobně rozstřílel - 9 - Jeremy Clarkson a Porsche 911 09Proč Jeremy Clarkson nemá rád Porsche? Jedno dokonce osobně rozstřílel - 10 - Jeremy Clarkson a Porsche 911 10
...nicméně v rámci navýšení sledovanosti neváhal do německé legendy v roce 1998 střílet, pouštět na ní klavír či s ní narážet do zdi

Zdroj: Daily Star

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Reklama

Autobazar

zobrazit vše