Prokletí italských aut se nevyhnulo ani nejrychlejšímu SUV světa od Lamborghini

Lamborghini už dávno ovládají Němci, přesto i jeho nejnovější model dává vzpomenout zvěsti o pochybné spolehlivosti italských aut. Čerstvý majitel si stěžuje na několik problémů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Prokletí italských aut se nevyhnulo ani nejrychlejšímu SUV světa od Lamborghini

6.1.2019 | Mirek Mazal

Lamborghini už dávno ovládají Němci, přesto i jeho nejnovější model dává vzpomenout zvěsti o pochybné spolehlivosti italských aut. Čerstvý majitel si stěžuje na několik problémů.

Není zase tak neobvyklé, pokud se u nově uvedeného modelu zpočátku výroby objeví potíže, se kterými se majitelé vozů té či oné značky běžně nesetkávají. I když se vývoj soustředí na vychytání maxima much, do některých situací auta dostanou až zákazníci a výrobce musí zjištěné nedostatky řešit dodatečně. Některé značky jsou ovšem těmito problémy proslulé více než jiné, a to nejen z hlediska jejich četností, ale i charakteru.

Jistě se najdou tací, kteří to označí za předsudek, italská auta se ale v hlavních rolích podobných příběhů objevují častěji než jiná. Například u nových Alf Romeo se někdy i obtížně pochopitelné potíže objevily opakovaně. A ušetřeno prokletí italských aut zjevně nezůstává ani Lamborghini, které už od přelomu milénia ovládá koncern Volkswagen. Německá preciznost se musí červenat až za ušima, když je konfrontována s nedostatky, které objevil jeden z čerstvých majitelů supersportovního SUV Urus.

Zjevně dobře situovaný Kanaďan, který patří mezi vážené zákazníky značky s řadou jejích modelů v garáži, veřejně upozornil na svérázné chyby, které začaly vykazovat zejména elektronické systémy vozu. Všechno začalo postřehem, že jméno automobilky bylo napsáno jako „Lanborghini” a to kousek od slova „yout”, které mělo znít „your”. Jistě jde o drobnosti, jsou to ale poněkud trapné chyby u tak drahého auta natolik výjimečné značky.

Kdyby to bylo vše, asi by se nad tím dalo mávnout rukou, jenže tady příběh nekončí. Majitel se ve snaze zmíněné neduhy vyřešit vydal do autorizovaného servisu, kde mu bylo nabídnuto bezplatné přehrání palubního systému na novější. Zdánlivě účinné a jednoduché řešení se ale rychle změnilo v pravý opak.

Po přehrání software se totiž objevilo několik dalších poruch, které už tak banální nejsou. Na autě přestaly pracovat tyto více či méně důležitých funkcí:

- Aplikace Apple CarPlay už nereaguje přes rozhraní WiFi,
- virtuální asistent Siri přes Bluetooth zobrazuje zvláštní okno, které musí člověk manuálně zavřít,
- nesvítí zadní stropní osvětlení,
- senzor „kopnutí” nedokáže otevřít páté dveře,
- vyhřívání volantu má nyní ikonu chlazení.

Zaskočený majitel říká, že žádný z těchto defektů neexistoval před nahráním aktualizace a neopomenul připomenout, že jméno automobilky je v systému nadále napsáno špatně. Takže má dál „Lanbo”, navíc s „n” nových problémů.

Nevalnou pověst italských aut jejich milovníci rádi rozporují, tyto a podobné zkušenosti ale bohužel naznačují, že i na tomto šprochu je trocha pravdy. Nejvíce by pro pověst italských vozů udělali sami Italové, kdyby je do výroby s takovými nedostatky nepouštěli. Zejména u auta za pět a více milionů korun by více pečlivosti bylo jistě na místě.


Prokletí italských aut se nevyhnulo ani nejrychlejšímu SUV světa od Lamborghini - 1 - Lamborghini Urus problemy majitel Kanada 01Prokletí italských aut se nevyhnulo ani nejrychlejšímu SUV světa od Lamborghini - 2 - Lamborghini Urus problemy majitel Kanada 02Prokletí italských aut se nevyhnulo ani nejrychlejšímu SUV světa od Lamborghini - 3 - Lamborghini Urus problemy majitel Kanada 03
Prokletí italských aut se nevyhnulo ani nejrychlejšímu SUV světa od Lamborghini - 4 - Lamborghini Urus problemy majitel Kanada 06Prokletí italských aut se nevyhnulo ani nejrychlejšímu SUV světa od Lamborghini - 5 - Lamborghini Urus problemy majitel Kanada 04Prokletí italských aut se nevyhnulo ani nejrychlejšímu SUV světa od Lamborghini - 6 - Lamborghini Urus problemy majitel Kanada 05Prokletí italských aut se nevyhnulo ani nejrychlejšímu SUV světa od Lamborghini - 7 - Lamborghini Urus problemy majitel Kanada 07
Vážený klinet italského Lamborghini si koupil i jeho nejnovější model Urus. Jistě pěkné auto...

Prokletí italských aut se nevyhnulo ani nejrychlejšímu SUV světa od Lamborghini - 8 - Lamborghini Urus problemy majitel Kanada 08Prokletí italských aut se nevyhnulo ani nejrychlejšímu SUV světa od Lamborghini - 9 - Lamborghini Urus problemy majitel Kanada 09
...elektronika ale vykazuje komické nedostatky. A pokus je odstranit znamenal jen jejich rozšíření

Prokletí italských aut se nevyhnulo ani nejrychlejšímu SUV světa od Lamborghini - 10 - Lamborghini Urus problemy majitel Kanada 10Prokletí italských aut se nevyhnulo ani nejrychlejšímu SUV světa od Lamborghini - 11 - Lamborghini Urus problemy majitel Kanada 11
Prokletí italských aut se nevyhnulo ani nejrychlejšímu SUV světa od Lamborghini - 12 - Lamborghini Urus problemy majitel Kanada 12Prokletí italských aut se nevyhnulo ani nejrychlejšímu SUV světa od Lamborghini - 13 - Lamborghini Urus problemy majitel Kanada 13
Majitel má ve sbírce i několik sportovních vozů od Lamba

Prokletí italských aut se nevyhnulo ani nejrychlejšímu SUV světa od Lamborghini - 14 - Lamborghini Urus problemy majitel Kanada 14Prokletí italských aut se nevyhnulo ani nejrychlejšímu SUV světa od Lamborghini - 15 - Lamborghini Urus problemy majitel Kanada 15
A nejen od něj...

Zdroj: Car Buzz

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše